movakelinenglish

معرفی مدارس کانادا

مدارس دولتی کانادا برای افراد مقیم کانادا، فرزندان دانشجویان خارجی و دارندگان ویزای کار رایگان است. شهریه مدارس در کانادا برای سایر افراد مانند دانش آموزان بین المللی که هنوز اقامت کانادا را ندارند، سالیانه بین 14 تا 15 هزار دلار کانادا می باشد (البته برخی از مدارس خصوصی شهریه سالیانه 30 هزار دلاری هم دارند) 
برخی از متقاضیان دارای کارت اقامت یا سیتیزن با وجود رایگان بودن مدارس ترجیح می دهند که در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. در تمامی استان های کانادا، مدارس خصوصی پولی با پرداخت شهریه وجود دارد. مدارس خصوصی کانادا شامل مدارس تک جنسیتی، مدارس تحت حمایت گروه های مذهبی، مدارسی برای دانش آموزان با معلولیت های یادگیری یا فیزیکی و مدارس برای دانش آموزان با استعداد می باشد. همچنین برخی مدارس خصوصی کانادا مانند Northview Heights بر فعالیت های ورزشی تاکید دارند و برخی دیگر برای دانش آموزان دارای استعداد در هنر، نمایش، رقص یا موسیقی تدارک دیده شده اند.

اپلای در مدارس کانادا

هنگامی که می خواهید درخواست خود را ارائه کنید، باید تا حد ممکن این کار را حداقل 6 ماه قبل از شروع هر یک از ترم های تحصیلی انجام دهید. برای بسیاری از مدارس داشتن تعداد زیادی دانشجوی بین المللی یک مزیت محسوب می شود. قبل از ثبت نام فرزند خود در یک مدرسه، اطمینان حاصل کنید که شرایط خروج از قرارداد مدرسه را متوجه شده اید مخصوصا اگر برنامه ریزی کرده اید که فقط به مدت محدود در کانادا اقامت کنید. راهنمای مدارس خصوصی در اکثر کتاب خانه های مرجع که توسط وزارت آموزش استانی یا از انجمن های کانادایی مدارس مستقل تهیه شده است، در دسترس می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات جامع و مشاوره، با ما تماس بگیرید.