movakelinenglish

نیوبرانزویک

نیوبرانزویک _ New Brunswick

About us

استان نیوبرانزویک (New Brunswick) در شرق کانادا قرار دارد. ریشه اسم نیوبرانزویک از Brunswick (شهری در شمال آلمان) که خانه اجدادی پادشاه بریتانیا جورج سوم بوده است. نیوبرانزویک، استانی دو زبانه انگلیسی و فرانسه می باشد. مرکز نیوبرانزویک فردریکتون و مهم ترین شهر آن سنت جان می باشد. شهر منکتان دیگر مرکز مهم شهری این استان محسوب می گردد. طبق آمار سال 2019 حدود جمعیت آن 776,827 نفر است. این استان دو زبان رسمی دارد. 35 درصد آن ها فرانسوی (که زبان اول محسوب می شود) صحبت می کنند و 65 درصد مابقی انگلیسی زبان هستند.

برای مشاهده موقعیت استان نیوبرانزویک بر روی نقشه، کلیک کنید.

About us

جغرافیا نیوبرانزویک

نیوبرانوزیک از شمال توسط کبک، در شرق خلیج سنت لارنس و استان نوا اسکاشیا و در جنوب با مرز آمریکا احاطه شده است. اطراف نیوبرانزویک را آب فرا گرفته است، یعنی آب و هوای اقیانوس اطلس را دارا است و باعث پدید آمدن محیطی جذاب و خوش آب و هوا شده است. نیوبرانزویک دارای رودهای پر آب مهمی مانند Saint John River-St.Croix River می باشد که تاثیر بسزایی در اقتصاد آن دارد. در شمال آن کوه های Appalachian قرار گرفته اند. مساحت نیوبرانزویک 72908 کیلومتر مربع می باشد که 80 درصد آن را جنگل است. زمین های کشاورزی در بالای رودخانه سنت جان و مقادیر کمی در جنوب شرقی استان است.

About us

آب و هوا نیوبرانزویک

آب و هوا در اغلب نقاط نیوبرانزویک تحت تاثیر شدید اقیانوس قرار دارد. همین موضوع منجر به تابستان‌های معتدل و زمستان‌هایی شده است که نسبت به دماهای رویت شده در استان‌های اونتاریو و سه استان دشتی کانادا یعنی آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا معتدلند. کم ترین دمای ثبت شده ۴۷.۲- درجه ‌ی سانتی ‌گراد در شمال غربی و بیشترین ۳۹.۴ درجه‌ ی سانتی‌ گراد در آبشار Nepisiguit در شمال شرقی این استان بوده است. گفته می‌شود دمای هوا در زمستان معمولا بین ۵- تا ۱۵- درجه‌ ی سانتی ‌گراد و تابستان‌ها از ۱۵ تا ۲۵ درجه‌ ی سانتی‌گراد متغیر است. بارش برف طی زمستان امری عادی به شمار می‌رود. اما به طور معمول تا اواخر دسامبر، برف به مقدار زیاد روی هم انباشته نمی‌شود.

About us

تاریخچه نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک یکی از اولین مناطقی است که اروپایی ها وارد آن شدند. کاشف فرانسوی Jacques Cartier برای اولین بار در سال 1534 وارد این منطقه شد. تقریبا 70 سال بعد از آن فرانسوی ها برای تاسیس مستعمره خود با نام L’Acadie وارد این منطقه شدند. در پایان جنگ بین آمریکا و انگلیس (Revolutionary war) شماری از مستعمران آمریکایی که قصد داشتند وفاداری خود را به تاج و تخت بریتانیا ثابت کنند به نیوبرانزویک آمدند. به این گروه Loyalists می گویند. اگر بیشتر این پناهندگان اصلیت انگلیسی داشتند ولی در میان آن ها آلمانی و هلندی نیز دیده می شد. آن ها ترجیح می دادند که در یک مستعمره انگلیسی زندگی کنند. فرزندان این گروه بخش مهمی از ساکنان این استان را امروزه تشکیل می دهند. نیوبرانزویک یکی از چهار استان اولیه الحاقی به کنفدراسیون کانادا در سال 1867 بود. از آن موقع به بعد جدایی بین انگلیسی ها و فرانسوی ها کم رنگ تر شده و نتیجه پیدایش جامعه ای دو زبانی می باشد.About us

اقتصاد نیوبرانزویک

نیوبرانزویک دارای اقتصاد مدرن و مبنی بر خدمات شامل مراقبت های بهداشتی، آموزش، خرده فروشی، امور مالی و بیمه است. همچنین صنایع سنگین و بندر در سنت جان و فردریکتون و دانشگاه و راه آهن بخش های دیگر این اقتصاد را تشکیل می دهند. بخش دیگر اقتصاد شامل معادن، کشاورزی و ماهیگیری است. جنگلداری در تمام استان و گروه کارخانجات چوب بری و تولید کاغذ و خمیر کاغذ در سنت جان وجود دارد. فلزات سنگین مانند سرب و روی در شمال و اطراف Bathurst وجود دارد. یکی از بزرگترین معادن پتاس در جهان در منطقه Sussex و معدن پتاس دیگری به ارزش یک میلیارد دلار نیز در این منطقه است. این استان دارای نفت و ذخایر گاز طبیعی نیز می باشد. مناطق کشاورزی که در بالای رودخانه سنت جان، دارای مزارع سیب زمینی بسیاری است. بخش ماهیگیری که صید آن خرچنگ و حلزون و شاه خرچنگ و پرورش ماهی آزاد تشکیل می دهد در منطقه Passamaquoddy صنعت مهمی است. 

About us

توریسم نیوبرانزویک

نیوبرانزویک دارای 5 محدوده توریستی است:
Fundy Coastal Drive
Acadian Coastal Drive
River Valley Science Drive
Miramichi River 
Appalachian Range Route
از اواخر اردیبهشت کشتی ها مسافربری تفریحی کروز در سنت جان 3 ماه مسیر بین آمریکا و کانادا را می پیمایند که در زیر آسمان آبی و اقیانوس زمانی فرح بخش خواهد بود. محل های مورد بازدید توریست ها در نیوبرانزویک کانادا: کشتی کروز، موزه نیوبرانزویک، جزیره وزیر، گالری هنر Beaverbook، جزیره Grand Manan، مجموعه تاریخی Kings Landing، روستای تاریخی Acadien، باغ عمومی، صخره های امید، پارک آبی، کازینو نیوبرانزویک و مسیر 41 کیلومتری پیاده روی Fundy.

About us

سیاست و دولت نیوبرانزویک

پارلمان استان نیوبرانزویک دارای مجلسی با 55 کرسی است و هر 5 سال یکبار یا هر زمان که فرماندار بخواهد، انتخابات دارد. همانند دیگر استان های کانادا دو حذب غالب در نیوبرانزویک حزب لیبرال و محافظه کار می باشند.
دولت نیوبرانزویک با بقیه استان های کانادا متفاوت است زیرا نبود شهر با اکثریت زیاد و پراکندگی باعث می شود دولت پاسخگوی تمام بخش ها باشد. مخصوصا وجود افراد فرانسوی زبان نیازمند مدیریت و اجماع در آن است. از سال 1960 این استان به دنبال انتخاب رهبران جوان دو زبانه برای ریاست است. در حال حاضر آقای Blaine Higgs نخست وزیر منتخب در انتخابات سال 2018 است.

Image

مالیات در نیوبرانزویک

در 18 اکتبر 1996، دولت نیوبرانزویک و دولت کانادا توافق نامه هماهنگی جامع مالیاتی (CITCA) را امضا کردند که منجر به اجرای مالیات بر فروش هماهنگ شد. در تاریخ 1 آوریل 1997، نیوبرانزویک برای ایجاد یک مالیات بر فروش هماهنگ (HST) مالیات فروش استانی خود را با مالیات کالاها و خدمات فدرال هماهنگ کرد.

HST یک مالیات بر ارزش افزوده است و از GST فدرال (5٪) و یک جز استانی 10٪ تشکیل شده است. HST در همان پایه کالاها و خدمات به عنوان پایگاه GST فدرال اعمال می شود. این بدان معناست که HST 15٪ برای کلیه کالاها و خدماتی که طبق قانون فدرال مالیات بر مالیات غیر مستقیم مشمول مالیات می شوند اعمال می شود.

HST توسط دولت فدرال از طریق آژانس درآمد کانادا (CRA) اداره می شود. در نتیجه، ثبت نام کنندگان یک مالیات بر فروش و جمع آوری و ارسال و گزارش به یک آژانس دولتی ارسال می کنند.

Image

بهداشت و سلامت نیوبرانزویک

ساکنین دائمی نیوبرانزویک می‌توانند از خدمات درمانی اولیه‌ی رایگان بهره‌مند شوند. برای اینکه تحت پوشش درمانی قرار بگیرید، باید برای بیمه‌ی پزشکی ثبت‌ نام کنید. ارائه‌ ی درخواست برای این امر در اسرع وقت، امری مهم است. پس از رسیدن شما به استان و تا زمانی که تحت پوشش کامل بیمه‌ی پزشکی قرار بگیرید، یک دوره‌ ی انتظار سه‌ ماهه وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که طی این مدت، خود و خانواده‌ تان برای مواقع ضروری، تحت یک بیمه‌ی خصوصی قرار گرفته باشید.

About us

 تحصیل در نیوبرانزویک

تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم در کانادا می توانند تا 20 سالگی از مهد کودک تا پایان دبیرستان از تحصیلات رایگان دولتی استفاده کنند. در این استان تحصیلات به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود. این استان سرآمد استفاده از فن آوری در آموزش بوده و تمامی کلاس های مدارس آن مجهز به اینترنت می باشند. این استان بالاترین نرخ فارغ التحصیلی از دبیرستان را در کانادا دارد. چهار دانشگاه دولتی با 7 دانشکده، یک کالج با 11 ساختمان، دو موسسه فنی، چندین کالج مذهبی خصوصی کوچک و مدارس خصوصی کارآموزی در این استان موجود است. وزارت آموزش این استان جهت تسهیل آموزش وام و بورسیه ارائه می دهد. هر یک از دانشگاه ها نیز بورسیه خاص خود را ارائه می دهند. دانشگاه های این استان از سطح علمی بالایی برخوردار می باشند و دانشگاه ها نقش مهمی را در تغییر ساختار اقتصادی استان از منابع طبیعی به خدمات و فن آوری حرفه ای ایفا می کنند. جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه ها و کالج های استان نیوبرانزویک کلیک کنید.

About us

برای مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوبرانزویک

1- متخصصین و نیروهای فنی که دارای یک دعوت نامه شغلی (Job offer) از سوی یک کارفرما در نیوبرانزویک هستند.

2- متخصصینی که یکی از اعضای فامیل آن ها دست کم به مدت یک سال در نیوبرانزویک کار و زندگی می کند و متقاضی نیز دارای حداقل  تخصص و سابقه کار و مدرک زبان در سیستم اکسپرس انتری داشته باشند و تخصص آن ها در یکی از رشته های مورد نیاز استان باشد.

3- متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری افرادی که پس از انتخاب در سیستم امتیاز دهی سرمایه گذاری استان، مایل به راه اندازی یک بیزنس در آن استان باشند و توانایی پرداخت حداقل مبلغ دویست هزار دلار کانادا را داشته باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز