movakelinenglish

نیروی ماهر استان ساسکاچوان

Image

از ابتدای سال ۲۰۱۵ بنا بر تصمیم دولت فدرال کانادا، سیستم مهاجرت از روش نیروی کاری ماهر شاهد تغییرات عمده ای شد. در سیستم جدید (Express Entry) کاندید در میان انبوه متقاضیان بر اساس سیستم امتیازبندی انتخاب می شود. این روش جدید در عمل موجب سخت تر شدن شرایط برای متقاضیانی شده که از سطح زبان بالایی برخوردار نیستد.
در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا، دعوتنامه (ITA) تنها در صورتی صادر می شود که کاندید شرایط زیر را داشته باشد:
- سن در محدوده 28 سال
- سطح تحصیلات بالا (حداقل ارشد)
- سطح زبان عالی حداقل CLB 9 (امتیاز مهارت شنیداری 8 و باقی مهارت ها 7) 
- سابقه کار (۳ سال)
این شرایط تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرتی را از اکسپرس اینتری نا امید کرد و در نتیجه برنامه های استانی به راه های جایگزین تبدیل شد. یکی از محبوب ترین برنامه های استانی که متقاضیان زیادی را جذب نموده است، برنامه استانی ساسکچوان SINP است. این برنامه به چند دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است:
- با سن بالاتر از 30 هم شانس رقابت برای کاندید وجود دارد
- چون یک استریم غیر اکسپرس دارد می توان با نمره زبان پائین تر نیز اقدام کرد. 
- سابقه کار بالا در آن اهمیت زیادی دارد. 
- لیست مشاغل مورد نیاز استان متنوع است.
با گذشت زمان این استان دست به اقدامات متنوعی زده است تا گزینش حساب شده تری از مهاجرین را صورت بدهد.
لیست مشاغل مورد نیاز این استان دینامیک است و از ابتدای کار چندین مرتبه تغییر نموده است. اما مهمترین تغییری که در این برنامه رخ داده است اضافه شدن تعدادی زمینه کاری به لیست نیازمندی های استان است که بدون اخذ مجوز یا سرتیفیکیت های استانی نمی توان از طریق آن ها اقدام نمود و این خود کار آسانی نیست و زمان بر است. برنامه مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا یکی از راه های ورود به کانادا می باشد. این برنامه مهاجرت استانی شرایط اقامت دائم کانادا را برای کسانی که می خواهند در استان ساسکاچوان زندگی کنند فراهم می آورد.

برنامه مهاجرت نیروی ماهر استان ساسکاچوان International Skilled Worker Category

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان برای آن دسته متخصصینی که قصد زندگی در این استان را دارند، مناسب می باشد. این برنامه مهاجرتی استانی ویژگی های خاص و جالب توجهی دارد که به خاطر آن هر روز بر تعداد متقاضیان افزوده می شود.

برنامه مهاجرتی نیروی ماهر ساسکاچوان دارای سه زیر شاخه می باشد:

1- برنامه مهاجرت نیروی ماهر استان ساسکاچوان (شغل های مورد نیاز) - OID

Saskatchewan Experience Category Occupation In Demand (OID)

متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید دارای مهارت در شغل های مورد نیاز استان ساسکاچوان بوده و حداقل شرایط مورد نیاز برای این برنامه مهاجرتی ساسکاچوان را داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه مهاجرتی، لطفا کلیک کنید.

شرح برنامه مهاجرتی نیروی ماهر ساسکاچوان International Skilled Worker  

این برنامه مهاجرتی ویژه متخصصیتی است که شغلشان مرتبط با عناوین شغلی مندرج در لیست مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان بوده و یا دارای پیشنهاد کاری از کارفرمایان مورد تایید اداره مهاجرت ساسکاچوان designated trade in Saskatchewan در گروه های شغلی NOC زیر مجموعه 0, A یا B باشند و حداقل معیارهای مورد نیاز این برنامه را نیز دارند، مناسب می باشد. شما باید مستندات لازم برای اثبات امتیاز کسب شده برای حداقل شرایط لازم را نیز ارائه دهید. به عنوان مثال در قسمت تحصیلات جهت کسب امتیاز آن باید از مراکز رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اقدام به اخذ تاییدیه ارزش تحصیلی (ECA) کنید.

معیارهای واجد شرایط شدن

معیارهای واجد شرایط شدن در این برنامه به شرح زیر است:

- مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل سطح زبان CLB 4 (ممکن است کارفرماها، نهادهای نظارتی "Regulatory Bodies " نمره زبان بالاتری از شما درخواست کنند)

- تحصیلات دانشگاهی حداقل کارشناسی

- تجربه کاری حداقل یک سال سابقه کاری مرتبط در پنج یا ده سال گذشته بر اساس آخرین لیست مشاغل ساسکاچوان: NOC گروه های 0, B ,A 

- داشتن برنامه برای زندگی در این استان Settlement Plan  

- متقاضی پناهندگی نباشد.

- دارا بودن تمکن مالی طبق جدول پایین (مثلا برای 1 نفر 12300 دلار)

- پذیرفته شدن در استخر مجازی اکسپرس اینتری و دارا بودن کاندیدا نامبر و دریافت نامه تاییدیه OID

- داشتن شرایط دریافت مجوز ساسکاچوان در صورتی که شغل مورد نظر شما Regulated باشد.

و یا

- داشتن پیشنهاد کار دائم و تمام وقت در ساسکاچوان جهت شغل های موجود در NOC 0 ,A ,B از یک Designated trade in Saskatchewan

توجه داشته باشید که حداقل مبلغ مورد مورد نیاز Settlement Fund برای ارائه درخواست اقامت در استان ساسکاچوان به تعداد افراد خانواده بستگی دارد و طبق جدول زیر تعیین می شود میانگین مانده حساب شده در سه ماه آخر نباید از ارقام زیر کمتر باشد.

Image

 به روز رسانی

از تاریخ 16 سپتامبر 2019 تغییرات اساسی در لیست مشاغل استان ساسکاچوان ایجاد شده است. به این صورت که بالغ بر 280 عنوان شغلی در گروه در لیست مشاغل مورد نیاز این استان جای گرفته اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز