movakelinenglish

استفاده از نرم افزار در روند بررسی درخواست ویزاهای کانادا

وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) با حجم فزاینده درخواست های ویزاهای کوتاه مدت موسوم به (TRV) روبرو است. این وزارت خانه تصمیم دارد به صورت دائمی با استفاده از ابزار پیشرفته تجزیه و تحلیل داده ها، روش های نوینی را در روند بررسی درخواست ویزاهای اقامتی‌ کوتاه‌ مدت کانادا (توریستی، کار، دانشجویی) بکار گیرد. استفاده از این ابزار به افسران IRCC کمک می کند تا همه درخواست های TRV ارسال شده خارج از کانادا را مرتب و پردازش کنند و به کار تصمیم گیری سرعت دهند. البته همچنان تصمیم گیرنده نهایی، آفیسران IRCC هستند.

استفاده از ابزار های پیشرفته تجزیه و تحلیل داده ها، بخشی از تعهد وزارت مهاجرت کانادا به منظور یافتن راه های جدید برای بهبود خدمات و سرعت در جواب درخواست ها می باشد. این سیستم با شناسایی پرونده های معمولی برای پردازش، مانند شناسایی افرادی که قبلا برای بازدید از کانادا در 10 سال گذشته تایید شده اند، کمک می کند. همچنین می‌تواند با مرتب‌ سازی و دسته‌بندی پرونده های غیر معمول بر اساس سطح پیچیدگی آن ها برای افسران کارایی ایجاد کند. هنگامی که سیستم هوشمند تجزیه و تحلیل داده ها یک پرونده معمولی پیدا می کند، می تواند تشخیص دهد که متقاضی واجد شرایط است یا خیر، اما هرگز درخواستی را قبول و‌ یا رد نمی کند. در واقع تصمیم گیرنده نهایی افسر اداره مهاجرت می باشد.
این سیستم (تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته) از سال ۲۰۱۸ برای کمک به مرتب سازی و پردازش بیش از ۱ میلیون پرونده درخواست اقامت کوتاه مدت TRV از کشورهایی که حجم بالایی تقاضای ویزای کانادا را دارند، استفاده شده است. وزارت مهاجرت معتقد است استفاده از این روش در طول این مدت، نشان داده شده است که با استفاده از این سیستم IRCC قادر است تا 87 درصد به زمان بررسی پرونده های سرعت بخشد. علاوه بر این، این فناوری بخش قابل توجهی از وظایف اداری و تکراری مربوط به مرتب سازی برنامه ها را بر عهده می گیرد که به افسران IRCC اجازه می دهد توجه خود را بر ارزیابی برنامه ها و تصمیم گیری نهایی متمرکز کنند.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز