movakelinenglish

جدیدترین دعوت نامه های استان های کانادا

صدور دعوت نامه های استانی در نوامبر

برنامه های مهاجرتی (PNP) استان های کانادا در نوامبر ۲۰۲۱، نزدیک به ۳۰۰۰ دعوت نامه صادر کردند. تقریبا همه ی استان های کانادا، به استثنای نوناووت و کبک، برنامه مهاجرتی استانی (PNP) خود را دارند. داشتن برنامه های مهاجرتی به دولت های استانی این امکان را می دهد که متقاضیانی را انتخاب کنند که نیازهای بازار کار استان را برآورده کنند. هر استان معیارهای خود را برای انتخاب نیروی کار خارجی واجد شرایط برای اقامت دائم کانادا تحت PNP مربوطه خود اتخاذ می کند.

برنامه های مهاجرتی (PNP) مکمل برنامه های مهاجرت فدرال است و در آن به استان های کانادا این امکان را می دهد که نقشی کلیدی در انتخاب مهاجران ایفا کنند.

نکات برجسته برنامه مهاجرت استان های کانادا در نوامبر 2021

هر استانی که PNP را اجرا می کند حداقل یک برنامه دارد که با سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال همسو است.

در سال ۲۰۲۱ اداره مهاجرت کانادا (IRCC) به طور متوسط ​​هر دو هفته یک بار قرعه کشی اکسپرس انتری ویژه PNP را برگزار می کند. در نوامبر، IRCC دو قرعه کشی اکسپرس انتری را با هدف قرار دادن نامزدهای PNP انجام داد، و تعداد ۷۰۵ دعوت نامه در ۱۰ نوامبر و ۶۱۳ مورد دیگر در ۲۴ نوامبر صادر کرد.

در ماه نوامبر، برنامه مهاجرتی استان انتاریو (OINP) هیچ دعوتنامه ای از طریق PNP خود صادر نکرد. این نشان می دهد که این استان ممکن است به حداکثر سهمیه دعوت نامه خود برای سال ۲۰۲۱ رسیده باشد.

در نوشتار زیر خلاصه ای از قرعه کشی های ماه نوامبر، به تفکیک استان آمده است که به ترتیب از بیشترین به کمترین دعوت نامه صادره لیست شده است.

بریتیش کلمبیا

طی ماه گذشته، برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا در مجموع شش قرعه کشی برگزار شده از ۸۶۱ کاندید دعوت کرد تا از طریق برنامه اکسپرس انتری استان بریتیش کلمبیا درخواست دهند.

منیتوبا

در ماه نوامبر، استان منیتوبا دو قرعه کشی را از طریق سه برنامه مهاجرتی منیتوبا خود انجام داد که شامل:
۱- نیروی کار ماهر در منیتوبا
۲- برنامه دانشجویان بین المللی
۳- نیروی کار ماهر در خارج از کشور

می باشد، این قرعه کشی ها در تاریخ اول و ۱۸ نوامبر در مجموع ۸۴۹ دعوت نامه صادر کرد که از این تعداد ۱۴۳ دعوت نامه برای کاندیداهایی صادر شد که دارای پروفایل اکسپرس انتری معتبر بودند.

ساسکاچوان

بزرگترین دوره قرعه کشی  برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان (SINP) بعد از یک ماه وقفه، از طریق دو زیر مجموعه‌ های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز استان OID در ماه نوامبر برگزار و در مجموع ۶۳۳ دعوت استانی صادر شد.

خبر جدید: این استان اعلام کرد، یک برنامه آزمایشی مهاجرتی جدید را در ۲۰ دسامبر راه اندازی خواهد کرد تا استعدادهای بین المللی مورد نیاز برای گروه های خاصی از کارفرمایان این استان، اقامت استانی دریافت کنند. بر اساس این برنامه جدید، بخش‌ هایی که بیشترین تقاضا برای نیروی کار را دارند عبارتند از: مراقبت‌های بهداشتی، تولید، کشاورزی، فناوری کشاورزی، ساخت‌ و ساز و خرده ‌فروشی.

متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از گروه های کاری مورد نظر این برنامه را داشته باشند همچنین باید حداقل سطح مهارت در یکی از دو زبان رسمی کانادا و مدرک تحصیل و تجربه کاری  این برنامه را داشته باشند. جزئیات بزودی اعلام خواهد شد.

آلبرتا

در ماه نوامبر ۲۰۲۱، برنامه متخصصین استان آلبرتا (AINP) یک دور قرعه کشی برگزار کرده است. AINP این قرعه کشی را در ۹ نوامبر برگزار کرد و از ۲۰۰ نامزد با حداقل امتیاز ۳۴۳ دعوت کرد تا مدارک خود را جهت راست آزمایی به استان ارسال کنند.

جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد یک قرعه کشی بزرگ از پیش برنامه ریزی شده در ۱۸ نوامبر برگزار کرد و مجموعا ۱۸۸ دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد. بیشتر دعوت‌ نامه‌ ها (۱۷۲ مورد) برای کاندیداهای اکسپرس انتری صادر شده است. ۱۶ دعوت نامه باقی مانده به نامزدهای Business Impact که حداقل آستانه امتیاز ۶۷ را داشتند، تعلق داشت. PEI تا کنون ۱۱ قرعه کشی در سال ۲۰۲۱ انجام داده است که تعداد کل دعوت نامه های صادر شده را به ۱۷۲۹ رساند.

نوا اسکوشیا

در ۱۸ نوامبر، استان نوا اسکوشیا سه شغل جدید را در فهرست مشاغل مورد نیاز اضافه کرد، این مشاغل عبارتند از؛
۱- سرورهای غذا و نوشیدنی (NOC 6513)
۲- متصدیان پیشخوان غذا (NOC 6711)
۳- نظافت کننده ها (NOC 6731)

نیوفاندلند و لابرادور

در ماه نوامبر، نیوفاندلند و لابرادور نتایج سه قرعه کشی که تحت عنوان Priority Skills Newfoundland و Labrador برگزار شد، منتشر کردند. تا کنون در سال جاری، برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) در مجموع از ۶۶۳ نامزد برای درخواست نامزدی استانی دعوت کرده است.

تاکنون ۲۳ قرعه کشی ویژه PNP در سال ۲۰۲۱ انجام شده است که از طریق آن ۱۳۰۰۰ متقاضی دعوت نامه دریافت کرده اند.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز