movakelinenglish

LMIA چیست؟

LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment است و به معنای ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی می‌باشد. سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا یا به‌ اختصار ESDC بر مبنای اصول LMIA رد یا پذیرش پیشنهاد های شغلی ارائه‌ شده از طرف کارفرمایان کانادایی به اتباع خارجی نظر می دهد. این گزارش در حقیقت نشان می‌دهد که فرد خارجی که کارفرما برای انجام کار خود استخدام کرده است چه تاثیری بر روی اقتصاد کانادا خواهد داشت. سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا، با ارزیابی این سند و در صورت مثبت یا خنثی بودن اثر استخدام فرد خارجی با مجوز کار او موافقت می‌کند. اما اگر با ورود این تبعه خارجی به کشور، یک فرصت شغلی از یک شهروند کانادایی گرفته شود، در این صورت سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا با صدور LMIA مخالفت خواهد کرد.

 

چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کانادا (چه در استان محل فعالیت آن شرکت و چه در سایر استان ها، چه از میان کانادایی ها، دارندگان اقامت دائم و سایر اتباع خارجی دارای اجازه کار قانونی) بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده و وب سایت های مربوطه نتواند فرد مورد نظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید. البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل می بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این موارد را رعایت نموده و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی مورد نظر باشد، وی می بایست سندی به نام LMIA یا "ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی" نیز دریافت کند.

 LMIA

چه پیش‌ نیازهایی برای LMIA لازم است؟

هر کارگر خارجی قبل از اقدام برای دریافت ویزای کار بایستی مدرکی به نام LMIA دریافت کند. صدور LMIA مستلزم گذراندن مراحل خاصی نظیر انتشار آگهی استخدام در وب‌ سایت‌ ها و نشریات معتبر می‌باشد. هزینه صدور LMIA هم در حال حاضر حدود 1000 دلار کانادا است.

این نکته را در نظر داشته باشید که گرفتن سند LMIA به معنای دریافت مجوز کار و یا ویزای کار کشور کانادا نخواهد بود. شما می‌توانید پس از دریافت LMIA با شاخص مثبت، اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار از طریق اداره مهاجرت کانادا انجام دهید. این کار خود نیازمند تهیه و ارسال مدارک و فرم‌ های جداگانه می‌باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز