movakelinenglish

ویزای کار - Job Offer

 

photo 2020 05 17 14 26 45

داشتن شغل و کار مشخص برای همه لازم است و یافتن آن در کشور کانادا و دریافت ویزای کار، یکی از رویاهای جوانان ایرانی است. کار پیدا کردن در کانادا دارای مشکلات خاص خود است و نیازمند صبر و حوصله و تلاش است. نحوه کار پیدا کردن، مصاحبه و رزومه نویسی از فنون لازمه یافتن شغل در کانادا است.

کانادا هر ساله، ۳۰۰ هزار نفر را به عنوان مهاجر دائم می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند، با توجه به نیاز روز افزون بازار کار این کشور و به دلیل رشد مداوم میزان سالمندان و کاهش نرخ زاد و ولد، در آینده نزدیک کانادا به تعداد بسیار بیشتری نیروی کار متخصص، نیازمند خواهد شد.

نشریه گلوب اند میل، در یک گزارش، به بررسی نقش مهاجران در جامعه کانادایی و وضعیت آنان پرداخته است. طبق آمارها نرخ بیکاری در آمریکا 6.7 درصد، بریتانیا 3.7 درصد، کانادا 7.2 و در حوزه شنگن نیز 12 درصد است. همچنین این نرخ در بلژیک 8.4 درصد، فرانسه 10.8 درصد، آلمان 6.8، ایتالیا 12.7 درصد، هلند 8.5 درصد، جمهوری چک 8.2 و دانمارک نیز 5.6 درصد است‪.

 

تحلیل فرصت های اقامتی برای دارندگان ویزای کار

 

 

در نمودار زیر، نسبت تعداد افراد کاری کانادا در مقابل تعداد سالمندان ، در سه دوره زمانی دیده می شود

 

شغل

در زمینه بازار کار، کانادا تا سال 2021، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که اتباع کانادایی، این میزان را پوشش نمی دهد. دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند: نفت، ساختمان سازی، پزشکی و پرستاری، معدن و کشاورزی به تعداد مشاغل بیافزاید.

کمبود نیروی کار دراستان آلبرتا از سال 2010 تا 2021

 

چگونگی تعادل بازار کار در انتاریو

 

 

وضعیت کمبود نیرو در بازار کار کانادا

 

با توجه به تقاضای زیاد افراد جهت یافتن فرصت شغلی در کانادا مراحل دریافت پذیرش ویزای کار کانادا را به طور خلاصه شرح می دهیم:

1- دریافت کتبی دعوت به کار و استخدام از سوی یک کارفرمای کانادایی.

2- دریافت تاییدیه از اداره منابع و توسعه انسانی کانادا HRSDC (برای کارفرمای کانادایی به کار گماردن فردی از ملیت خارجی بدون مجوز معتبر از این سازمان امری غیرقانونی است)

3- دریافت مجوز LMIA (این مجوز شامل برخی از استان ها نمی باشد)

4- درخواست و دریافت ویزا از سفارت های کانادا

ویزای کار اجازه کار و زندگی موقت در کانادا است و به معنی گرفتن اقامت دائم کانادا نیست، اما امکان تقاضا برای اقامت دائم از داخل خاک کانادا امکان پذیر است. یکی از مسیرهایی که می تواند به اقامت دائم و نهایتا شهروندی کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می باشد. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر وارد کانادا شوید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کانادا آشنا شوید. به طور کلی روش پیشنهاد شغلی (جاب آفر) روشی است که به افرادی که پس از انجام حداقل یک سال کار تمام وقت در کانادا در مشاغلی در طبقه بندی مشاغل سطوح 0 (مدیریتی)، A (مشاغل در سطح کارشناسی) و یا B (مشاغل در سطح سرپرستی، فنی و یا صنعتی با شرایط مشخص) فعالیت نموده باشند اجازه می دهد تا در صورت احراز امتیاز (بین 50 الی 200 و در بعضی موارد تا 600 امتیاز) در صورت دریافت نامه انتخاب استانی، لازم است اقدام به تقاضا برای دریافت اقامت دائم کانادا نمایند.

 

 

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز