movakelinenglish

خوداشتغالی

متقاضی در مهاجرت به روش خود اشتغالی فدرال کانادا (Self Employed) باید قصد و توانایی ایجاد یک کار برای خویش در کانادا را داشته باشد. باید سابقه مدیریت، فعالیت و یا مربی بودن خود را در موارد مذکور ثابت کنند و یا اینکه در سطوح ملی باشند و نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تامین زندگی خود و وابستگانش را می‌کند.

به طور خلاصه افراد زیر بر اساس تعریف هر تخصص در سیستم NOC کانادا در دو دسته مشاغل حرفه ای و نیمه حرفه ای می توانند از این روش اقدام کنند:

۱- ورزشکاران

۲- هنرمندان

این افراد باید بتوانند حداقل از ۵ فاکتور ذکر شده در جدول زیر ۳۵ امتیاز کسب کنند. برای اقدام از این روش مهاجرتی، نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد ولی داشتن آن شما را در الویت و امتیاز بالاتر قرار می دهد. از دیگر مزایای این روش مدت کوتاه پروسه پرونده ها می باشد.

 

روش خود اشتغالی مخصوص کسانی است که ثابت کنند در زمینه های هنری و یا ورزشی خود اشتغال بوده اند و همچنین بعد از ورود به کانادا می خواهند و می توانند (از نظر اقتصادی، سطح زبان انگلیسی و تجربه کاری) در فعالیت های خود اشتغالی شرکت کنند و به پیشرفت هنر یا ورزش کانادا کمک کنند. این روش برای دور زدن نظام مهاجرتی نیست و پرونده افرادی که سعی بر مدرک سازی کنند رد می شود و ممکن است به مدت 5 سال ممنوع الورود شوند.

شرایط سابقه کار مرتبط جهت مهاجرت خود اشتغالی به کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران

1- دو سابقه کار یک ساله در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی خود اشتغال در پنج سال اخیر یا

2- دو سابقه کار یک ساله شرکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی در پنج سال اخیر یا

3- ترکیبی از دو مورد 1 و 2

پروسه انجام کار

مرکز مسئول دریافت این نوع تقاضاها CIO، در شهر کوچکی به نام سیدنی در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. افسران مهاجرت در این دفتر مدارک و فرم های متقاضی در پرونده را بررسی می کنند و اگر مطمئن شوند که در دسته خود اشتغالی می گنجد برای آن فایل نامبر صادر می کنند که به معنای قبول کردن پرونده در گروه خود اشتغالی است ولی هنوز با پاسخ نهایی فاصله ای طولانی باقی مانده است. اگر افسر مهاجرت در پرونده مشکلی جدی ببیند تمام پرونده را بر می گرداند.

وقتی که فایل نامبر صادر می شود، پرونده به دفتر بررسی صدور منطقه ای ارسال خواهد شد. پرونده بیشتر متقاضیان ایرانی در دفتر آنکارا بررسی می شوند. پرونده مدتی در دفتر ویزا در نوبت بررسی قرار می گیرد. وقتی که افسر مهاجرت آماده بررسی باشد از متقاضی می خواهد که مدارک تکمیلی خود را ارسال کند، به متقاضی معمولا 60 روز فرصت داده می شود که مدارک تکمیلی خود را تهیه و به همراه فرم های مهاجرتی بروز شده برای دفتر ویزا ارسال کند. افسر مهاجرت این مدارک را بررسی می کند و پس از بررسی یکی از سه تصمیم را می گیرد:

1- تقاضای متقاضی قبول می کند و برای وی نامه درخواست انجام آزمایشات مدیکال و بایومتریک در یکی از دفاتر VAC می دهد.

2- از وی مدارک بیشتری می خواهد.

3- درخواست را رد می کند.

پس از انجام مدیکال، بایومتریک و Background Check ایمیلی برای متقاضی صادر خواهد شد که طی آن از وی می خواهند که گذرنامه خود و خانواده اش را از طریق یکی از دفاتر VAC به اداره مهاجرت ارائه کند تا برچسب ویزای اقامت در گذرنامه الصاق و برگه COPR به همراه آن در اختیار متقاضی قرار گیرد تا به همراه خانواده (همسر و فرزندان) در زمان تعیین شده وارد کانادا شود. متقاضی پس از ورود به خاک کانادا اقامت دائم را دریافت می کند.

 

 

 

 توجه: روش خود اشتغالی در عمل اصلا روش آسانی نیست و خیلی مسائل باید دست به دست هم بدهند تا شخص در راهی که دارد موفق بشود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

 

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز