برنامه ویزای استارت آپ SUV-Startup visa

Image

اساس برنامه استارت آپ Start Up Visa کانادا جذب و حمایت از کارآفرینان مبتکر و نوآوری است که مایل به ایجاد و راه اندازی کسب و کار در کانادا می باشد. پیشینه کارآفرینی این افراد باید موید توانایی آن ها باشد در این روش باید بر اساس ایده خلاقانه یک طرح تجاری ( بیزینس پلن ) عالی داشته باشید.

 این برنامه پس از یک دوره پنج ساله آزمایشی، سرانجام در سال ۲۰۱۸ به برنامه های ثابت اقامتی کانادا اضافه شد. بر اساس تصمیم وزارت مهاجرت برای سال 2020 محدودیت پذیرش پرونده در این برنامه در نظر گرفته نشده است.

طرح های تجاری باید شامل موارد زیر باشند:

- مبتکرانه  
- برای کانادایی ها ایجاد اشتغال کنند
-  قابلیت رقابت در سطح جهانی
- بخش اساسی فعالیت های طرح در داخل خاک کانادا 
- در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت شود.

شما باید بتوانید یکی از سازمان های معرفی شده Designated توسط اداره مهاجرت در این برنامه را راضی به تایید طرح و ایده خود کنید. بررسی پیشنهاد طرح تجاری شما توسط ارزیابی کارشناسان آن ها باید منتهی به این شود که ایده شما به همراه سرمایه اولیه، دانش و تجربه کاری شما در کانادا مطابق با اهداف برنامه استارت آپ ، علاوه بر قابلیت اجرایی شدن ،شانس سود دهی کافی را دارد و رشد آن دراز مدت ارزیابی شود در این صورت است که شما موفق به دریافت نامه پشتیبانی Commitment Certificate & Letter Of Support  از این سازمان ها می شوید.
شما می توانید در طرح پیشنهادی خود تا 5 نفر را به عنوان کار آفرین معرفی کنید که هر یک مسولیتی درآن داشته باشد، ولی یک نفر به عنوان متقاضی اصلی که نقش کلیدی و مدیریت اصلی در طرح تجاری را دارد معرفی می شود.
برای اینکه واجد شرایط ویزای استارت آپ باشید، علاوه بر اینکه نباید قصد مستقر شدن در کبک را داشته باشید، باید با دارا بودن چهار شرط زیر، به اداره مهاجرت با ارسال درخواست به اداره مرکزی مهاجرت کانادا در سیدنی، نوا اسکوشیا ثابت کنید:
1- ارائه قراردادی بین شما و یکی از سازمان های معرفی شده مبنی بر حمایت و پذیرفته شدن طرح تجاری شما (نامه پشتیبانی)
2- مدرک زبان انگلیسی حداقل در سطح CLB 5 
3- سرمایه کافی برای ۶ ماه اول زندگی در کانادا را برای تامین هزینه های اولیه خود و خانواده تان داشته باشید.
4- تایید صلاحیت تخصصی متقاضی یا متقاضیان (شرکت متقاصی اصلی در کلاس های مخصوص این روش در کانادا و قبولی در آزمون

Designated Canadian Organization، این سازمان ها یکی از زیر شاخه های ذیل می باشند:

Canadian Venture Capital Fund

سازمان های مالی و سرمایه گذار یا همان ریسک سرمایه و سخت ترین گروهی که می توان با آن ها کار کرد نام دارند.

این دسته شامل سازمان های بزرگ مالی کانادایی است.

حداقل سرمایه گذاری این سازمان ها برای استارت آپ ویزا به شرح ذیل است:

اگر سرمایه طرح شما توسط ‪designated Canadian venture capital fund‬ تامین شود، ۲۰۰ هزار دلار‬‬‬‬‬

اگر سرمایه طرح شما توسط ‪designated Canadian angel investor group‬ تامین شود، ۷۵ هزار دلار

‬‬‬‬‬ اگر سرمایه طرح شما توسط ‪Canadian business incubator program‬ پذیرفته شد نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت، ولی باید در برنامه آموزشی آن ها قبول شوید.‬‬‬‬‬ قبول این شراکت توسط هر سازمانی ملاک ها و فرآیند ارزیابی مختص به خود را دارد. اگر سازمانی ایده تجاری شما را حمایت کند، شما را از طریق یک نامه پشتیبانی Commitment Certificate & Letter Of Support آگاه می سازد.

مرحله اول) Commitment Certificate and Letter of Support

متقاضی به سازمان های معرفی شده باید نشان دهد، طرح پیشنهادی پتانسیل صادرات و بازار فروش گسترده ای در کانادا ایجاد می کند. در این برنامه سازمان های یاد شده دارای مجوز تقاضای ویزای کار برای افرادی که برگزیده شدند، می باشند. این سازمان ها پس از تایید طرح شما اقدام به صدور دریافت گواهی تعهد و نامه پشتیبانی می کنند تا برای شما و خانواده شما تقاضای ویزای ورود شود.

دقت کنید که شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نمی باشید مگر اینکه سازمان های معرفی شده از شما بخواهند تا در سرمایه گذاری شراکت کنید. در صورت موفقیت در اخذ این ویزا به شما و خانواده وابسته به شما ویزای اقامت دائم کانادا اعطا می شود. این ویزا مشروط به موفق بودن بیزینس مورد نظر نمی باشد و حتی در صورت عدم موفقیت در بیزینس مورد نظر پس از ورود به کانادا مشکلی در اقامت دائم شما و خانواده شما ایجاد نخواهد شد.

برای گرفتن ویزای کار شرایط زیر الزامی است:

- نزد اداره مهاجرت پرونده کارفرما تشکیل بدهند و هزینه آن را پرداخت کنند (در حال حاضر 230 دلار کانادا)
- قصد ایشان زندگی در هر کجای کانادا به جز استان کبک باشد.
- از طرف یکی از سازمان هایی که در بالا آمد نامه حمایتی Letter of Support دریافت کرده باشند و با آن سازمان قرارداد دو جانبه Commitment Certificate امضا کرده باشند.
- برای یک سال زندگی خود و خانواده خود در کانادا پول در حساب بانکی داشته باشند.

اگر با ویزای کار متقاضی موافقت شود، به همسر وی نیز ویزای کار داده می شود و فرزندان وی نیز می توانند در کانادا حضور یابند و تحصیل کنند. البته مثل هر تقاضای ویزایی ممکن است همه کارها مثبت پیش نرود.

متقاضی با این ویزای کار فقط حق دارد روی پروژه خود کار کند ولی همسر وی می تواند برای هر کارفرمایی کار کند. (گرچه که معمولا برای همسر محدودیت جغرافیایی در نظر گرفته خواهد شد)

در سال ۲۰۲۰ مدت زمان انتظار کسب اقامت دایم کانادا برای این برنامه مهاجرتی کارآفرینی ،بین یک سال تا ۱۸ ماه می باشد.

جهت مطالعه پاسخ سوالات متداول این برنامه مهاجرتی بر کلیک کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز