movakelinenglish

مهاجرت به کانادا

Political map of Canada

کانادا با مساحت 9984670 کیلومتر مربع، دومین کشور وسیع جهان، بالاترین میزان پذیرش مهاجر را در جهان دارد. کشور کانادا به طور رسمی، سیاستی را برای ارتقای مقوله چند فرهنگی اتخاذ کرده و این موضوع به یکی از موارد اصلی و هویتی این کشور تبدیل شده است.

در این کشور پهناور تنها در حدود 40 میلیون نفر زندگی می کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتا زیاد است. کانادا، شمالی ترین کشور قاره آمریکاست و تنها یک همسایه دارد و آن ایالت متحده آمریکا است. وسعت زیاد، بارندگی کافی و بهره برداری مناسب، باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد. معادن و ذخایر طبیعی فراوانی در این کشور وجود دارد و از این نظر نیز کانادا جایگاه ویژه ای در جهان دارد. کشور کانادا در عین حال به خاطر رویکرد خود در مقابل موضوع چند فرهنگی موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌ های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.

حدود یک صد سال از استقلال کانادا می گذرد و طی این مدت رشد و توسعه ویژه ای کرده به طوری که جزو گروه G7 (کشورهای پیشرو صنعتی جهان) می‌باشد. دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی آن نیز از اعتبار خوبی در جهان برخوردار است. وسعت زیاد، جمعیت کم، ثبات سیاسی و اجتماعی و درآمد سرانه ی بالا، از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان، از جمله ایران، مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند.

پایتخت کانادا شهر اتاوا در استان انتاریو و نوع حکومت آن دولت فدرال است. دارای پارلمان با دو مجلس قانون گذاری است و رئیس کشور پادشاه یا ملکه ی انگلستان می باشد. رئیس دولت در این کشور نخست وزیر است که هر ۴ سال یک بار با رای عمومی حزب حاکم انتخاب می شود و رهبر حزب به عنوان نخست وزیر اقدام به تشکیل دولت می کند این کشور دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی می باشد.

Image

کانادا، حامی حقوق زنان و اقلیت‌ها
این کشور احترام زیادی برای انتخاب و عقاید شهروندان خود قائل است. همچنین در کشور کانادا، زنان دارای قدرت زیادی هستند. حقوق اولیه زنان که شامل حق رای، دسترسی به کنترل تولد و سقط جنین در این کشور می‌شود و حدود ۸۲ درصد از زنان بین ۲۵ تا ۵۴ ساله در حال کار و فعالیت در بیرون از خانه هستند. این موضوع حضور بالای زنان در بازار کار کانادا را نشان می‌دهد و فضای مناسبی برای ارتقای وضعیت کلی زنان و سوق آن ها به نقش های رهبری در کانادا ایجاد کرده است.

Image

کانادا، دهمین کشور برتر اقتصادی دنیا
بنا بر آمار وب سایت معتبر Investopedia، برخلاف این موضوع که این کشور در رتبه ۳۸ دنیا از لحاظ جمعیت قرار گرفته است، با میزان خروجی ۱.۶ تریلیون دلار و این یعنی درآمد سرانه فردی ۴۸٫۱۰۰ که کانادا را تبدیل به دهمین کشور برتر اقتصادی دنیا می کند.

Image

کشوری زیبا و آرام برای زندگی
کشور کانادا با مناظر بدیع و طبیعی کوه های بریتیش کلمبیا، سواحل زیبای جزیره پرینس ادوارد و ساختمان های تاریخی مونترال، پارک ‌های حفاظت شده و مسیرهای کوهستانی پیاده‌ روی بدون شک از جاذبه‌ ها و دیدنی‌های بسیار زیادی برخوردار است.

Image

سیستم آموزشی کانادا در سطح اول جهان
بنابر گزارش CNBC، کشور کانادا در مقايسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سیستم آموزشی خود می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌ کرده‌ ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود.
سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور دارای بهترین دانشگاه های دنیا مانند دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. بنا بر آخرین آمار کشور کانادا، در حدود ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌ های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت بازاریابی را گذرانده اند.

Image

روند سریع  و رو به رشد تکنولوژی و فناوری در کانادا
بخش فناوری صنعتی است که سریع‌ ترین رشد را در کشور کانادا داشته و از آنجایی که نیاز به متخصصین حوزه فناوری به طور پیوسته در حال افزایش است، این موضوع خبر بسیار خوبی برای این کشور محسوب می‌شود.
پشتیبانی و سرمایه گذاری دولت در صنعت فناوری و یا همان Tech بسیار قوی بوده و در همین حال مجوزها و ابزارهای متعددی برای پیشبرد امور در اختیار استارت‌ آپ‌ها قرار گرفته است. از این رو کشور کانادا در حال تبدیل شدن به مقصد نهایی و انتخاب اصلی کارفرمایانی است که به دنبال نیروی ماهر و مستعد هستند. بر همین اساس، شهر تورنتو به عنوان پیشروی این زمینه میزبان نام های بزرگی نظیرGoogle’s Sidewalk labsذ، Shopify ،Salesforce و Facebook است که در حال راه‌ اندازی فروشگاه‌ های مختلف در شهر هستند. شهر مونترال به عنوان مرکز هوش مصنوعی و توسعه بازی شناخته شده است.

Image

خدمات درمانی جامع برای شهروندان کانادایی
سیستم جهانی خدمات درمانی کانادا در هر استان و منطقه در کانادا از یک بسته خدماتی مشخص درمانی بهره می‌برد که به شهروندان این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت هزینه برای خدماتی نظیر ویزیت بیمارستان و دسترسی به دکتر، از خدمات درمانی منطقی استفاده کنند.
در سال ۲۰۱۷، دولت کشور کانادا به طور تقریبی ۶٫۳۲۳ دلار برای خدمات درمانی هر فرد خرج کرده است و برخلاف اینکه این مبلغ به طور میانگین تقریبا نصف مبلغ پرداختی آمریکا به نسبت هر فرد است، کیفیت خدمات درمانی کشور کانادا بسیار بالاتر اعلام شده است. به لطف این موضوع، امید به زندگی در کشور کانادا در حدود ۸۲ سال بوده و این مورد موجب شده تا کشور کانادا از لحاظ فاکتور امید به زندگی در رتبه هجدهم دنیا قرار بگیرد.

Image

امنیت بالای کانادا
بر اساس آمار و نظرسنجی‌های مختلف در دنیا این کشور به طور معمول در رده ۱۰ کشور امن دنیا قرار می‌گیرد. همچنین بر اساس فهرست جهانی صلح در سال ۲۰۱۸، کشور کانادا در رتبه ششم آرام ‌ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است.
این فهرست بر مبنای شاخصه‌های مختلفی نظیر نرخ خودکشی، نظامی‌سازی، ثبات سیاسی، روابط دیپلماتیک، درگیری‌های مداوم، نرخ حبس و زندانی و تاثیر تروریسم محاسبه شده است. این کشور کنترل بسیار زیادی بر مقوله اسلحه داشته و رویکرد صلح‌ آمیزی با دیپلماسی خارجی دارد.

Image

بهترین مزایا، تعطیلات و مرخصی با حقوق در آمریکای شمالی
کانادا کشوری است که پیوسته در حال پیشرفت بوده و سیاست‌ های متعددی برای حفاظت از کارکنان خود دارد. کانادا تنها کشور آمریکای شمالی است که از قانون مرخصی اجباری برای تعطیلات با تضمین ۲ هفته‌ ای پرداخت حقوق برای تمام کارکنان برخوردار است. شهروندان کانادایی از دسترسی تضمینی به از انواع حفاظت‌ های پولی نظیر بیمه کارکنان، امنیت سنی، برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) و مزایای مراقبت از فرزندان حوزه فدرال برخوردار هستند. لازم به ذکر است که حداقل حقوق در کانادا با میانگین ۱۱ تا ۱۴ دلار در ساعت، یکی از بیشترین درآمدها در دنیا است. همچنین سیاست‌ های دوره زایمان و مرخصی والدین این کشور نیز کم نظیر است. از این رو کارکنان کانادایی مجاز هستند تا مدت زمان ۱۸ ماه به مرخصی والدین بروند و مادر و پدر خانواده این امکان را دارند تا بر اساس انتخاب خود این مدت زمان مرخصی را با یک دیگر سهیم شوند.

انواع روش های مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲1

راه های مهاجرت به کانادا کدامند؟ شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟ 
دولت های استانی و فدرال کانادا به طور مداوم قوانین و برنامه های جدیدی را برای اطمینان از دریافت اقامت به مهاجران پیشنهاد می کنند. بر این اساس گزینه های متعددی برای دریافت اقامت کانادا به شما ارائه خواهد شد. 

برای مهاجرت به کانادا بیش از 60 روش مهاجرتی وجود دارد. در پایین به تعدادی از این روش های مهاجرت به کانادا می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

در این روش فرد متقاضی باید تحصیل کرده و دارای سابقه کار باشد و تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشد.

جهت آشنایی بیشتر با این روش کلیک کنید.

 

به هر جهت در امر مهاجرت باید بهترین راه را انتخاب نمایید تا آسودگی خاطر برای خود و خانواده خود را فراهم نمایید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز