movakelinenglish

تمکن مالی فرانسه

Image

فرانسه برای جذب سرمایه گذاران و خانواده های آنان تسهيلات متعددی در نظر دارد یکی از این تسهيلات، دادن اقامت از روش تمکن مالی یا همان خود حمایتی بدون محدودیت سنی و یا مدرک زبان است تا این افراد بدون نیاز به پروسه های سخت و طولانی ویزای شینگن به راحتی وارد فرانسه  شوند و بدون محدودیت زمانی در فرانسه زندگی کنند. دولت فرانسه می داند بسیاری از افرادی که از طریق خود حمایتی فرانسه اقدام می کنند، تمایل دارند که پس از اخذ اقامت در این کشور به سرمایه گذاری نیز بپردازند. خرید املاک و مستغلات یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که از محبوبیت فراوانی برخوردار است. بنابراین ممکن است افرادی که اقامت خود حمایتی فرانسه را کسب می نمایند، تمایل به خرید ملک در این کشور داشته باشند. رشد قیمت ملک در فرانسه روندی افزایشی داشته و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند با سود همراه باشد. البته همواره اجاره املاک نیز برای سرمایه گذاران سود یورویی خواهد داشت.
ذکر این نکته ضروری می باشد که شما از طریق اقامت خود حمایتی فرانسه، مجوز کار در کشور فرانسه و اتحادیه اروپا را نخواهید داشت. به همین دلیل است که شرط اصلی این روش، اثبات توانایی در تامین هزینه های زندگی در فرانسه می باشد. البته افراد می توانند در کشور فرانسه اقدام به سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک و مستغلات داشته باشند و از این طریق اقدام به درآمد زایی کنند. علاوه بر این تحصیلات فرزندان شما در فرانسه نیز رایگان خواهد بود.

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی
در سال های اخیر روش تمکن مالی برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه دارای جذابیت فراوان بوده است، اگر چه سابقا بسیاری از متقاضیان از روش های دیگر از قبیل روش خرید ملک و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت برای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه اقدام می نمودند، اما هم اکنون روش تمکن مالی طرفداران بیشتری پیدا کرده است.
جهت اخذ اقامت از طریق خود حمایتی فرانسه، باید ابتدا بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی مناسب جهت پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده برخوردارید. توجه داشته باشید که شما به هیچ عنوان نیاز ندارید که در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید و یا حتی سرمایه خود را به بانک های این کشور منتقل کنید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید.

شرایط احراز متقاضی
- متقاضی اصلی معادل 40 هزار یورو در حساب بانکی در ایران داشته باشد.
- همسر متقاضی معادل 20 هزار یورو در حساب بانکی خود و یا همسر داشته باشد.
- به ازای هر فرزند کمتر از ۱۷ سال، معادل 10 هزار یورو در حساب بانکی سرپرست خانواده ارائه شود.(در حال حاضر متاسفانه فرزندان را در این نوع پرونده ها پوشش نمی دهند)
- متقاضی حتما یک بار با ویزای توریستی قبل از انجام پروسه خودحمایتی به فرانسه برود.

توجه: مبنای محاسبه نرخ برابری یورو بر اساس نرخ رسمی بانک مرکزی نمی باشد (با توجه به تغییرات حاکم بر بازار، نرخ بازار آزاد، مبنا می باشد)

منابع مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی
برای آن که سرپرست خانواده اثبات کند واجد شرایط دریافت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی است، محل درآمد خود را باید از چهار محل ذیل نشان دهد:
1- سود سپرده بانکی
2- اجاره نامه ملک
3- حقوق بازنشستگی
4- سود سهام شرکت ها با صورت دارایی

هر یک از منابع فوق به تنهایی مشروط بر اینکه حداقل در آمد مستمر و منظم ماهیانه (حدودا 3000 یورو برای متقاضی اصلی و برای همسر 1500 یورو) را پوشش دهد کفایت می کند، چنانچه در آمد ماهیانه هر یک به تنهایی به حداقل شرایط نرسد ترکیب آن ها به منظور پوشش سطح در خواستی امکان پذیر است اما در هر صورت علاوه بر در آمد حداقل، به یک سند شش دانگ نیز نیاز است.

در واقع با داشتن سند ملکی و سپرده بانکی در ایران امکان مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی فراهم است. این در حالی است که نه نیاز به سرمایه گذاری و یا خرید ملک است و نه حتی نیاز به پرداخت مالیات ناشی از ثبت شرکت در اروپا می باشد.

مراحل اقدام به اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی
- عقد قرار داد
- تحویل مدارک به شرکت
- انجام سفر به فرانسه
-  تکمیل مدارک و تحویل به متقاضی جهت شرکت در مصاحبه سفارت فرانسه در تهران
- دریافت ویزای تایپ D
- سفر به فرانسه جهت انجام اقدامات بعدی شامل انجام مدیکال و ارائه مستندات به اداره پریفکچر در فرانسه


توجه: پس از قبولی در مصاحبه و مسافرت به فرانسه و انجام مدیکال در ابتدا برای تمامی اعضای خانواده اقامت یک ساله صادر خواهد شد.

تمدید
در صورت حفظ شرایط تمکن مالی، می توانید کارت اقامت را در فرانسه تمدید کنید. (هنگام پروسه تمدید برای متقاضی و همسر کارت یک ساله و برای فرزندان کمتر از 18 سال کارت اقامت ۵ ساله صادر می شود)

پس از 5 سال اقامت شما به اقامت دائم اتحادیه اروپا تبدیل می شود و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، می توان برای دریافت شهروندی و پاسپورت اقدام کرد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت اروپا به شمار می رود. پروسه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه به صورت معمول 8 ماهه انجام می شود. موسسه مهاجرتی یوسفی به شما متقاضیان عزیزی که به خاطر شرایط سنی فرزندان خود یا سایر مشکلات با محدودیت زمان مواجه هستید این مژده را می دهد که به صورت VIP می توانیم پروسه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه را در مدت زمان فقط 4 ماه انجام دهیم. 


پاسخ به برخی سوالات شما عزیزان

برای دریافت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

1- داشتن درآمد ماهیانه مناسب
درآمد سرپرست خانواده باید حداقل ۳۰۰۰ یورو (به ازای سرپرست خانواده)، ۱۵۰۰ یورو (به ازای همسر) و ۷۵۰ یورو (به ازای هر فرزند) باشد.

به عنوان مثال، حداقل درآمد سرپرست یک خانواده ۴ نفره باید ۶۰۰۰ یورو باشد. (۶۰۰۰=۷۵۰+۱۵۰۰+۳۰۰۰*۲)

منابع درآمدی که برای این روش مورد قبول است عبارتند از؛

- حقوق بازنشستگی
- درآمدهای حاصل از اجاره املاک
- درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی
- درآمدهای حاصل از سود سهام
- درآمدهای حاصل از کسب و کار

(تیم حقوقی ما به موکلین مان در این زمینه راهنمایی می کند)

حداقل درآمد مورد نظر می‌تواند از یک یا چند روش از روش‌های فوق حاصل شود. برای احراز آن ها، ارائه مدارک موثق از منابع رسمی و معتبر مانند فیش حقوقی بازنشستگی، گواهی بانکی، اجاره نامه و… الزامیست.

2- دارا بودن سپرده مناسب در حساب بانکی
مبلغ این سپرده باید معادل حداقل درآمد یک سال سرپرست خانواده به علاوه ۶٫۵۰۰ یورو به ازای هر یک از دیگر اعضای خانواده باشد.

3- نداشتن سابقه کیفری در ایران و یا هر کشور دیگری که در آن اقامت داشته اید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز