movakelinenglish

بلغارستان

 اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان از روش "پیگیری- سریع"

از خدمات مهاجرتی ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی یوسفی سرویس اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. از ویژگی های سیستم جدید "پیگیری - سریع" ، سرعت بسیار بالای انجام کار (اخذ اقامت دائم در کمتر از ۴ ماه) و نداشتن شرایط پیچیده مانند نیاز به سابقه به مدیریت و دانش زبان خارجی و غیره می باشد.

علاوه بر موارد اشاره شده، از مهمترین نکاتی که شهروندی بلغارستان و داشتن پاسپورت بلغارستان را ارزشمند می سازد، عضویت این کشور در اتحادیه اروپاست. این بدان معنی است که شهروندان بلغارستان با داشتن پاسپورت بلغاری می توانند در هر کشور عضو اتحادیه اروپا که تمایل دارند تحصیل، کار و حتی زندگی کنند (آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئد از کشورهای مهم اتحادیه اروپا محسوب می شوند).

درباره کشور بلغارستان

جمهوری بلغارستان شانزدهمین کشور پهناور اروپا واقع در منطقه بالکان اروپا بوده و دارای طبیعت بی‌نظیر کوهستانی در شمال و ساحلی در شرق می باشد. بلغارستان در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می‌شد به همین دلیل فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است. یونان، ترکیه، رومانی، صربستان و جمهوری مقدونیه همسایه های بلغارستان می باشند. با میانگین نرخ تورم کمتر از ۲% در هشت سال گذشته، ثبات اقتصادی بلغارستان قابل مقیاسه به کشورهای عضو G20 مانند کانادا، آمریکا و انگلستان می باشد. پس از عضویت بلغارستان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۷، همواره سطح کیفیت زندگی در این کشور سیر صعودی داشته و استاندارد خدمات به شهروندان همچون خدمات درمانی دولتی، سیستم مدارس و دانشگاه ها و غیره روز بروز به استاندارد های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک تر می شود. دولت بلغارستان رابطه دیپلماتیک بسیار قوی با جامعه بین المللی دارد و شهروندان این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به بیشتر کشورهای دنیا از جمله کانادا، استرالیا، تمام کشورهای اتحادیه اروپا (آلمان، فرانسه، ایتالیا، غیره ...) و بیشتر کشورهای آسیا و آمریکای جنوبی سفر کنند.

مزایای اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان

در سال ۲۰۰۹ پس از اقدامات قانونی دولت بلغارستان، برنامه سرمایه گذاری برای اقامت و تابعیت در بلغارستان با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی و بهره مندی اقتصادی در آن کشور، تاسیس شد. بر اساس این برنامه، سرمایه گذاران خارجی و خانواده شان می توانند پس از پرداخت مبلغ تعیین شده به عنوان سرمایه گذاری اجازه ی اقامت دائم را به دست آورده و واجد شرایط شهروندی بلغارستان شوند.
برخی از مزایای منحصر به فرد اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان به شرح زیر می باشد:
- سرعت بالای پردازش پرونده های اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان (کمتر از ۴ ماه تا اخذ اقامت دائم برای کل خانواده)
- معافیت از اقامت فیزیکی در کشور بلغارستان برای اخذ اقامت و شهروندی بلغارستان
- امکان سفر به 158 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا (از جمله کانادا، استرالیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، سوئد، کشورهای آسیایی و آمریکای جنوبی)
- امکان رفت و آمد آزاد در تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا
- امکان تحصیل، کار و حتی زندگی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان، فرانسه، سوئد و ...
- دسترسی به آموزش و تحصیلات رایگان در سراسر اتحادیه اروپا
- دسترسی به بیمه های بهداشتی دولتی در بلغارستان و اتحادیه اروپا
- دسترسی به بازار اروپا و جهانی و بهره مندی از سیستم تجارت مدرن و نرخ مالیاتی پایین
- حفاظت حقوقی در سراسر کشورهای اتحادیه اروپا

شرایط اخذ اقامت دائم و شهروندی بلغارستان از طریق سرمایه گذاری (با سیستم جدید پیگیری - سریع)
در برنامه سرمایه گذاری کشور بلغارستان، متقاضیان با پرداخت وجه سرمایه گذاری به دولت بلغارستان، اقامت دائم این کشور را برای خود و تمام خانواده اخذ می کنند. از ویژگی های این روش کم شرط بودن آن می باشد، به طوری که برخلاف بیشتر روش های سرمایه گذاری دیگر، در این روش متقاضیان نیازی به داشتن سابقه مدیریت، تحصیلات عالیه و دانش زبان خارجی ندارند. تیم حقوقی و تخصصی موسسه مهاجرتی یوسفی با استفاده از سیستم جدید پردازش پرونده با نام Fast-Track یا پیگیری-سریع، پرونده موکلین خود را در مدت زمان ۳ تا ۴ ماه نهایی کرده و برای موکلین خود و تمام خانواده ایشان اقامت دائم کشور بلغارستان را اخذ می کنند. با استفاده از سیستم جدید پیگیری- سریع، درخواست برای شهروندی و دریافت پاسپورت بلغارستانی بجای ۵ سال، فقط ۱۲ ماه پس از دریافت اقامت دائم امکان پذیر می باشد. نکته شایان ذکر این است که متقاضیان می توانند به همراه خانواده پس از اخذ اقامت دائم (۳ تا ۴ ماه پس از تشکیل پرونده) برای زندگی به بلغارستان نقل مکان کرده و پس از ۱۲ ماه برای اخذ پاسپورت اقدام کنند اما در صورت تمایل می توانند دوره ۱۲ ماه پس از دریافت اقامت دائم را در ایران یا کشور دلخواه خود سپری کرده و پس از دریافت پاسپورت بلغارستان به اروپا نقل مکان کنند.

برای احراز شرایط اخذ اقامت و شهروندی بلغارستان، متقاضی اصلی باید شرایط زیر را دارا باشد:
- داشتن سن بالای ۱۸ سال (شرایط سنی حداکثر ندارد)
- داشتن پاسپورت قانونی کشور خود
- نداشتن مشکل حاد پزشکی و سوء پیشینه مهم امنیتی و قضایی
- توانایی و تعهد به پرداخت وجه سرمایه گذاری به دولت بلغارستان به میزان ۲۶۰،۰۰۰ یورو
- توانایی و تعهد به پرداخت هزینه های حقوقی و دولتی مربوط به تشکیل پرونده به میزان ۵۰،۰۰۰ یورو

 

بروزرسانی

برنامه اقامتی «Golden Visa » لغو شد!

نمایندگان مجلس بلغارستان از تصمیم دولت برای پایان دادن به برنامه اقامتی Golden Visa معروف به "گذرنامه های طلایی" از تاریخ 24/03/2022 حمایت کردند، قانونگذاران با دادن رای مثبت به دو اصلاحیه، اخذ تابعیت اتحادیه اروپا در ازای سرمایه گذاری های کلان توسط خارجی ها پایان دادند.
اعتقاد بر این است که بیش از 130000 نفر از "گذرنامه طلایی" اتحادیه اروپا بین سال‌های 2011 تا 2019 در ازای سرمایه گذاری بیش از 21.8 میلیارد یورو بهره برده‌اند. در بلغارستان، بیش از 100 خارجی - عمدتا از روسیه، چین و خاورمیانه - از سال 2013 "گذرنامه طلایی" دریافت کرده اند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز