movakelinenglish

ارزیابی مدرک تحصیلی

Foreign Educational Credential Assessment (ECA)

برای مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری، تمامی افرادی که مدرک تحصیلی خود را خارج از کانادا اخذ کرده اند، الزام به اخذ تاییدیه ارزش تحصیلی مدرک خود از مراکز مورد تایید اداره مهاجرت کانادا دارند. همچنین اگر قصد اشتغال یا تحصیل در کانادا را دارید، لازم است بدانید، برای ادامه تحصیل در رشته های دانشگاهی برخی از دانشگاه ها از متقاضیان تقاضای ECA می کنند. 


سازمان هایی که توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا برای بررسی و صدور تاییدیه معادل مقطع تحصیلی مهندسی، علوم، مدیریت و دندان پزشکان مشخص شده اند به شرح زیر می باشند:

- Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Studies 
- International Credential Assessment Service of Canada 
- World Education Services (WES) 

برای روش ارزیابی مدارک تحصیلی پزشکان لطفا به اینجا مراجعه کنید.

برای روش ارزیابی مدارک دانشگاهی داروسازان به اینجا مراجعه نمایید.

 

چگونه می توانید برای ارزشیابی مدارک خود اقدام نمایید؟

برای انجام ارزشیابی مدارک، باید در وب سایت یکی از ۳ موسسه بالا را که انتخاب نموده اید ابتدا از طریق آنلاین یک حساب کاربری ویژه خودتان ایجاد کنید و بعد با توجه به نوع خدماتی که مورد نظرتان است هزینه را با کردیت کارت بپردازید، سپس با دریافت رفرنس نامبر و تکمیل فرم یا فرم های آن سازمان و ارائه آن ها به همراه ترجمه رسمی مدارک و ریز نمرات خود به امور بین الملل دانشگاه یا دانشگاه هایی که از آن فارغ التحصیل شدید مراجعه نمایید تا در نهایت از طریق پست به این مراکز در کانادا ارسال شود. 
ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا شامل هزینه و زمان انتظار دریافت تاییدیه است.

مدارک ارزیابی شده شما توسط این سازمان ها تا 5 سال اعتبار دارد.

مشهورترین سازمان در امر ارزشیابی مدارک مراکز علمی خارج از کانادا و آمریکا به اختصار WES می گویند. این سازمان مدارک تحصیلی افرادی که در رشته های مهندسی، علوم و یا دندانپزشکی فارغ التحصیل شده اند را به ۳ روش ارزیابی می کند:

۱- ارزیابی مدرک به مدرک Document-by-Document

۲- ارزیابی درس به درس Course-by-Course

۳- ارزیابی مدارک برای مهاجرت ECA

 

توجهاگرقصد دارید لایسنس و رگیولیشن سازمان های نظام مهندسی مختص برنامه استانی ساسکاچوان را دریافت کنید، ابتدا باید مدارک دانشگاهی خود را برای ارزیابی به سازمان WES ارسال کنید، با این تفاوت که حتما روش ارزیابی درس به درسCourse-by-Course  که همان ICAP می باشد را انتخاب نمایند.

اگر در مورد هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا، پرداخت هزینه ها به دلار کانادا و فرم مدارک مورد نیاز ارزیابی سوال دارید با ما تماس بگیرید. 

 

موسسه مهاجرتی یوسفی خدمات در مورد ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا را ارائه می دهد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و معادل سازی مدرک تحصیلی با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز