movakelinenglish

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص بریتیش کلمبیا

با توجه به اینکه استان بریتیش کلمبیا از لحاظ شرایط اقلیمی بسیار مساعد می باشد تعداد زیادی از مهاجرین این استان را برای سکونت خود برمی گزینند.

برنامه ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا Provincial Nominee Program یا به اختصار PNP بر اساس مهارت و سابقه ی کاری متقاضی مد نظر این استان و برای پر کردن نیاز بازار کار استان به نیروی متخصص و کارآزموده شکل گرفته است. در 27 ژانویه ی سال 2016، دولت بریتیش کلمبیا سیستم ثبت نام مهاجرت بر مبنای تخصص (SIRS) را برای این استان اعلام کرد. این سیستم مبتنی بر محاسبه امتیاز به داوطلبین تعیین می کند آیا آن ها دعوت نامه ی ITA از استان را دریافت می نمایند یا خیر؟

این امتیاز مبتنی بر فاکتورهایی مانند سطح تحصیلات، سابقه ی کار مستقیم و پیشنهاد کار از استان بریتیش کلمبیا است که توانایی فرد برای موفقیت در بازار کار کانادا و کمک به اقتصاد استان را منعکس می نماید. برای ورود به این برنامه شما باید معیارهای برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (Skilled Worker) از جمله تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس جنرال با CLB 7 را دارا باشید.

متقاضیانی که دارای مهارت و سابقه ی مد نظر هر یک از برنامه های PNP استان BC هستند هرگاه گواهی انتخاب استانی برتیش کلمبیا را دریافت کنند در مرحله بعدی می توانند درخواست خود را برای اقامت دائم به وزارت مهاجرت دولت فدرال کانادا ارائه کنند. متقاضی با امتیازی که از بابت دریافت ITA بدست می آورد خیلی سریع اقامت دائم دریافت می کند.

دسته بندی برنامه اقامتی استان بریتیش کلمبیا نیروی متخصص

نیروی متخصص Express Entry

متقاضیان که در برنامه اکسپرس اینتری دولت فدرال ثبت نام کرده اند و دارای پروفایل نامبر و کد Job Seeker هستند، هرگاه از یک کارفرما در استان بریتیش کلمبیا یک دعوت به استخدام تمام وقت داشته باشند می توانند با ارائه مدارک زبان، سابقه کاری و مدرک ECA خود از طریق برنامه تخصصی بریتیش کلمبیا Express Entry British Columbia که به اختصار EEBC می گویند به کانادا مهاجرت کنند.

الزامات:
1- داشتن پیشنهاد کار از کارفرمایی در استان بریتیش کلمبیا (شغل های NOC 0/ A/ B)
2- دو سال سابقه کار در زمینه کار پیشنهادی
3- آشنایی متوسط به زبان آیلتس ۶ جنرال
4- حداقل تحصیلات کارشناسی

در این روش بر اساس توانایی های شما باید کارفرمایی در کانادا (استان بریتیش کلمبیا) پیدا کرد که به تخصص شما نیاز داشته باشد. سپس در خواست کاری از کارفرمای کانادایی برای شما دریافت شده تا به وزارت مهاجرت استان بریتیش کلمبیا جهت کسب مجوزهای لازم ارسال شود. پس از دریافت تاییدیه های لازم، امتیاز دعوت نامه استانی به پروفایل شما در اکسپرس اینتری فدرال اضافه می شود و شما وارد سیکل برای دریافت اقامت دائم خواهید شد.

سال ۲۰۱۷ دولت BC بصورت آزمایشی و Pilot برنامه اقامتی جدیدی به نام (BC Tech Pilot) را در حوزه PNP معرفی کرد. لیستی از شغل ها در حوزه تکنولوژی، تا برای افرادی که تخصص شان مورد نیاز کارفرمایان BC هستند، خیلی سریع تر از سایر روش ها ITA صادر کند. آن دسته از متقاضیان مهاجرت به بریتیش کلمبیا که واجد شرایط مهاجرت از طریق تخصص و یا اکسپرس انتری هستند، در صورت داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در بریتیش کلمبیا هرگاه در لیست ۲۹ شغل حوزه تکنولوژی باشند می توانند از این گزینه اقدام به اخذ اقامت دائم کنند. برنامه از سال ۲۰۱۷ بصورت آزمایشی و Pilot آغاز به کار کرد و قرار شد تا ماه ژوئن سال 2020 به کار خود ادامه دهد و اینک تا یک سال دیگر تا ژوئن ۲۰۲۱ تمدید شده است.

برنامه مهاجرتی جهت جذب حرفه های مورد نیاز فناوری Tech

استان بریتیش کلمبیا با هدف دستیابی به مهارت و استعداد کارگران شاغل در بریتیش کلمبیا، دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های این استان فارغ التحصیل شده اند و متخصصینی که در کشورهای دیگر سکونت دارند برای ۲۹ حرفه، برنامه اقامت استانی موسوم به Tech را برای یک دوره موقت در سال ۲۰۱۷ ایجاد کرد. از زمان راه اندازی Tech در ماه می ۲۰۱۷، بیش از ۴۲۰۰ نیروی ماهر فنی برای دریافت سریع اقامت دائم کانادا، پشتیبانی استان BC دریافت کرده اند.

کارفرمایان این استان در این برنامه قادر خواهند بود در زمانی که کارگران ماهر محلی در دسترس نیستند، استعداد های بین المللی را سریعا جذب و استخدام کنند.

این برنامه به متقاضیانی که در ۲۹ حرفه مورد نیاز فناوری که پیشنهادهای شغلی معتبر از کارفرمایان این استان دارند اجازه می دهد تا همچنان طبق برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا برای دریافت اقامت دائم خود درخواست دهند.

ویژگی های برنامه TECH BC PNP   

ویژگی های کلیدی این برنامه مهاجرتی مبتنی بر چهار فاکتور: خدمات، به موقع بودن، اولویت بندی و تعامل در پاسخ به نیازهای صنعت طراحی شد.

خدمات: برای کارفرمایانی که خواستار جذب نیروی لازم خود از طریق این برنامه مهاجرتی می باشند، مسئولین استانی توضیحات و راهنمایی های کافی ارائه می کنند.

اقدام سریع و به موقع: دعوت نامه های استانی بصورت هفتگی برای متقاضیان واجد شرایط صادر می شود تا زمان انتظار کارفرمایان و کارمندان آینده آنها را به حداقل می رساند. زمان پردازش برای 80٪ برنامه های اقامت استانی ۲ تا ۳ ماه از زمان دریافت می باشد. برنامه های Pilot Tech معمولا در بازه های زمانی کوتاه تری پردازش می شوند.

اولویت بندی: زمان بندی رسیدگی به برنامه های فنی Tech سریع و در اولویت قرار دارند.

مشارکت: پشتیبانی مداوم به کارفرمایان ارائه می شود. خدمات منحصر به فردی را به کارفرمایان ارائه می دهند. (مسیرهایی که نیازی به مجوز (LMIA) نباشد)

در یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایان باید:

- یکی از 29 شغل واجد شرایط درخواست باشد،
- پیشنهاد شغل آن ها باید حداقل یک سال (365 روز) باشد،
- کارفرما در زمان ارائه پیشنهاد شغلی به استان جهت دریافت نتیجه از استان حداقل 120 روز در نظر بگیرد.

لیست مشاغل 29 گانه حرفه های مورد نیاز را می توانید اینجا ببینید.

دولت استانی بر این باور است که شرکت ها می توانند از این روش کارگران ماهر را از سراسر جهان جذب کنند و حضور کارآفرینان و کارگران ماهر از کشورهای دیگر می تواند به رشد بخش فناوری این استان کمک و منجر به ایجاد شغل های بیشتر برای ساکنین بریتیش کلمبیا شود.

برای مشاهده لیست آخرین قرعه کشی استان بریتیش کلمبیا، کلیک کنید. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز