movakelinenglish

برنامه ی متخصصین استان انتاریو OINP

Image

استان انتاریو یکی از محبوب ترین مقاصد برای سکونت از سوی مهاجران سراسر جهان است. انتاریو، بزرگترین شهر کانادا یعنی تورنتو را در خود جای داده است. از بسیاری لحاظ انتاریو قطب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در کانادا است. متقاضیان برنامه ی مهاجرت استانی انتاریو (به اختصار OINP نامیده می شود) که مهارت ها و سابقه ی کار مورد نظر این استان را دارند، می توانند از طریق این برنامه گواهی انتخاب استانی انتاریو Notification of Interest که به اختصار NOI می گویند را دریافت کنند. داشتن این گواهی به افراد خارجی اجازه می دهد که بتوانند سریع تر از سایر گروه های مهاجرتی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه استانی انتاریو (OINP) از سه گروه زیر تشکیل شده است:

۱- برنامه های گروه سرمایه های انسانی (Human Capital Category)

2- برنامه های پیشنهاد کاری از کارفرمایی در انتاریو

۳- برنامه های گروه کسب و کار (Business Category)

توضیحات زیر بر اساس آخرین تغییرات در سال ۲۰۲1 می باشد.

برنامه های گروه سرمایه های انسانی (Human Capital Category)

این برنامه شامل زیر شاخه های برنامه اکسپرس اینتری انتاریو، نیروهای کار فرانسوی زبان، نیروی ماهر Trade و برنامه های گروه دانشجویان بین المللی می باشد.

1- برنامه اکسپرس اینتری انتاریو (Ontario Express Entry Stream)

برنامه اکسپرس انتری استان انتاریو با سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال هم راستا است. متقاضیان مهاجرت به کانادا تنها در صورتی می توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده کنند که یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری داشته باشند.

استان انتاریو EOI متقاضیان موجود در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال را جستجو می کند و برای افرادی که دارای سابقه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز استان انتاریو را داشته باشند دعوت نامه ارسال می کند. این لیست به هیچ وجه دائمی نیست و مرتبا تغییر می کند و نکته مهم CRS متقاضی باید بالای ۴۰۰ باشد، در شرح ذیل به دو نمونه اخیر اشاره شده است.
در آخرین انتخاب یا همان Draw وزارت مهاجرت انتاریو برای متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری که از زیر مجموعه های رشته های NOC ذیل بودند دعوتنامه صادر کرد:

NOC 0111- مدیران مالی

NOC 0114- سایر مدیران خدمات اداری

NOC 0124- مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی

NOC 0601- مدیران فروش شرکت

NOC 0621- مدیران تجارت خرده فروشی و عمده فروشی

NOC 0651- مدیران در خدمات مشتری و شخصی حسابرس مالی و حسابداران

NOC 1114- سایر مامورین مالی

NOC 1122- مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت تجارت

NOC 3012- پرستار ثبت نام شده و پرستار روانپزشکی ثبت شده

NOC 0213- مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی

NOC 2147- مهندسین کامپیوتر (به جز مهندسین و طراحان نرم افزار)

NOC 2172- تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده

NOC 2173- مهندسین و طراحان نرم افزار

NOC 2174- برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی

NOC 2175- طراحان و طراحان وب

وزارت مهاجرت استان انتاریو برای افرادی که واجد شرایط باشند با توجه به سقف پذیرش از بین بالاترین CRS افرادی که شرایط استان را دارند دعوت نامه ارسال می کند. در این دعوت نامه از متقاضی درخواست شده که برای روش تخصصی انتاریو به صورت آنلاین اقدام نماید. از زمان دریافت دعوتنامه متقاضی ۴۵ روز فرصت دارد که پرونده خود را برای اداره مهاجرت این استان ارسال نماید.

اگر پرونده آن ها مورد قبول استان انتاریو قرار گیرد، متقاضی گواهی نامزدی استان را دریافت کرده و می توانند مدارک خود را جهت مهاجرت به کانادا به اداره مهاجرت ارسال نمایند.

2- نیروهای کار فرانسوی زبان (French Speaking Skilled Worker Stream)

این برنامه مخصوص نیروهای کار فرانسوی زبانی است که در عین حال مهارت های زبان انگلیسی شان نیز قوی است و می خواهند به طور دائم در انتاریو زندگی و کار کنند. این برنامه باعث می شود که انتاریو بتواند افرادی را که در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری حضور دارند و دارای تحصیلات، سابقه ی کار، مهارت زبان و سایر ویژگی های مدنظر استان هستند و می توانند با موفقیت با بازار کار و جامعه ی انتاریو سازگار شوند، انتخاب نماید.

3- نیروی ماهر (Skilled Trade Stream)

این برنامه نیروهای فنی با سابقه ی کار مداوم یا قبلی در انتاریو را مدنظر قرار می دهد. این برنامه زیر مجموعه نیروی ماهر دولت فدرال محسوب می شود.

4- برنامه های گروه دانشجویان بین المللی (International Student Category)

این برنامه به شدت مورد توجه دانشجویان خارجی است که سعی می کنند با پذیرش و تحصیل در دانشگاه های انتاریو و عموما تورنتو به اقامت برسند.

دانشجویان بین المللی مقطع ارشد (International Students - Masters Graduate Stream)

این برنامه برای افرادی است که از دوره ای در مقطع ارشد از یکی از دانشگاه های انتاریو فارغ التحصیل شده باشند. برای این گروه داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. (در حال حاضر اجرا نمی شود)

دانشجویان بین المللی مقطع دکترا (International Students - PhD Graduate Stream)

این برنامه مختص افرادی است که از دوره ای در مقطع دکترا از یکی از دانشگاه های انتاریو فارغ التحصیل شده باشند. برای این گروه داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

Image

برای مشاهده آخرین دوره قرعه کشی (Latest Draw) این استان، لطفا کلیک کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز