movakelinenglish

اقامت از طریق سرمایه گذاری استان نیوبرانزویک

Image

مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق کارآفرینی

ورود سرمایه خارجی به همراه دانش و سابقه مدیریت سرمایه گذاران تحت برنامه های اقامتی کانادا موسوم به Economic Immigration Program در استان نیوبرانزویک به نام (New Brunswick Entrepreneurial Stream) شناخته می شود. این برنامه زیر نظر Department of Post- Secondary Education, Training and Labour (PETL) اداره می شود و مختص به کار آفرینان خارجی است که علاقمند به مالکیت و مدیریت فعالانه ی کسب و کاری هستند که اقتصاد نیوبرانزویک کمک خواهد کرد.

به عبارت دیگر باید:

- ثابت کنند که قصد زندگی و راه اندازی کسب و کاری در نیوبرانزویک را دارند.
- باید نقش مدیریت روزانه ی کسب و کار را به عهده داشته باشد.
- یک طرح کسب و کار با تایید دولت نیوبرانزویک ارائه نماید که در آن نشان دهد کسب و کار، چه منفعتی برای استان خواهد داشت.

این روش اقامتی از طریق سیستم اظهار علاقمندی (EOI) به متقاضیان بر اساس فاکتورهایی امتیاز می دهد. مطابق سیستم امتیازدهی، حداکثر امتیاز ممکن ۱۰۰ می باشد. ۱۵ امتیاز مخصوص ایده بیزینسی است و ۸۵ امتیاز مربوط به بقیه فاکتورهاست.

حداقل شرایط لازم متقاضیان برای اینکه واجد شرایط باشند، باید:

سن بین 22 تا 55 سال داشته باشند.
- دارای حداقل مدرک فوق دیپلم (یک آموزش دو ساله ی بعد از متوسطه) باشند.
- حداقل سطح مهارتشان در زبان فرانسه یا انگلیسی، CLB 5 باشد.
- دارایی معادل با 600 هزار دلار کانادا داشته باشد که 300 هزار دلار آن باید نقدی باشد.
- در 3 سال از 5 سال اخیر، سابقه ی مدیریت و مالکیت کسب و کار (حداقل 33.3%) را داشته باشد.
- در حداقل 5 سال از 7 سال اخیر، سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد را داشته باشد.
- قصد داشته باشد در حین مالکیت و مدیریت یک کسب و کار محلی، به طور دائم در نیوبرانزویک زندگی کند.
- یک مفهوم تجاری ارائه نماید که پتانسیل کسب و کار برای منفعت رسانی قابل توجه برای استان را نمایش دهد.
- در معیارهای امتیازدهی منحصر به فرد نیوبرانزویک حداقل 65 امتیاز کسب نماید.

شرح پروسه:

در این روش ابتدا برای جهت اخذ ویزای توریستی و معادل سازی مدرک تحصیلی متقاضی اقدام می شود و به طور همزمان بیزینس پلن مطابق با سوابق مدیریتی و بیزینسی متقاضی تهیه می شود. در این حین، متقاضی وقت مناسبی برای کسب آیلتس جنرال (با نمره خواندن ۴ و بقیه مهارت ها ۵) را داراست و به محض اینکه آیلتس مورد نظر را کسب نماید و سفر تحقیقی Exploratory Visit خود را از استان نیوبرانزویک انجام دهد، مرحله اول تقاضا را شروع می کنیم.

توجه: اگر دو سال مداوم در نیوبرانزویک تحصیل کرده اید و آموزشتان تمام شده و مدرک دریافت نموده اید، یا یک سال در این استان تمام وقت کار کرده اید و یا خانواده نزدیک در این استان دارید نیاز به مسافرت Exploratory Visit ندارید.

مرحله اول

در سیستم امتیازدهی EOI نیوبرانزویک، پروفایل آنلاین متقاضی را می سازیم. بر اساس فاکتورهای مورد نظر شامل: بیزینس پلن، سوابق کاری، تحصیلی و نمرات آیلتس متقاضی ثبت درخواست می کنیم. هزینه 2 هزار دلاری پروسس را می پردازیم.

بر اساس جدول زیر، به متقاضی یک امتیاز تخصیص داده می شود. هرگاه امتیازات متقاضی بالاتر از ۶۵ باشد صلاحیت ورود به استخر اطلاعاتی را دارد.

Image

فاکتورهای انتخاب

اگر تمامی معیارهای واجد شرایط بودن (موارد ذکر شده در بالا) برآورده شوند و طرح کسب و کار نیز تایید شود، متقاضیان بر اساس فاکتورهای انتخاب زیر ارزیابی خواهند شد. متقاضیان در صورتی واجد شرایط این طرح تجاری خواهند بود که حداقل 65 امتیاز کسب نمایند.

سن
Image

طرح کسب و کار (بیزینس پلن)

تحت این برنامه ی کارآفرینی، همه ی داوطلبین باید همراه با درخواست خود، یک طرح کسب و کار ارائه نمایند. طرح کسب و کار یک مستند مکتوبی است که توضیح می دهد، آن کسب و کار چگونه فعالیت خواهد کرد. در ایجاد یک طرح کسب و کار، داوطلب باید نشان دهد که تحقیقات گسترده ای انجام داده است و کلیه ی فاکتورهای اقتصادی، بازار و فرهنگی را در نظر گرفته است. داوطلبین برای این فاکتور می توانند حداکثر 15 امتیاز دریافت نمایند.

این طرح در دو فاز ارائه می شود:

1- مفهوم کسب و کار که تا سقف 1500 کلمه می باشد و همراه با EOI

2- طرح کسب و کار که همراه با درخواست ارائه می شود. طرح کسب و کار باید نشان دهد که آن کسب و کار، منافع اقتصادی برای نیوبرانزویک دارد و صرفا با هدف کسب سود از طریق ارائه ی خدمات یا محصولات فعالیت می کند. این طرح باید هم راستا با مفهوم کسب و کاری که در مرحله ی EOI ارائه شده است.

Image
Image

امتیازات سازگاری برای همسر متقاضی

در صورتی که همسر فرد متقاضی در حال تحصیل یا کار در نیوبرانزویک باشد و حداقل الزامات مهارت زبان را برآورده کند، تا سقف 5 امتیاز ممکن است به داوطلب تعلق گیرد.

Image

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز