movakelinenglish

بیمه خدمات درمانی کانادایی

اگر قصد ورود به کانادا با هر نوع ویزایی دارید (توریستی، دانشجویی و حتی اقامت دائمی) بدانید هزینه های خدمات درمانی در کانادا بسیار گران است. تصمیم به تحت پوشش قراردادن خود در شرایط ذیل و قبل از ورود به کانادا کار بسیار عاقلانه ای است:

 - مدت مسافرت و حضور در کانادا به عنوان توریست

 - تا قبل از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه دانشجویی یا دانش آموزی

-  با اقامت دائم وارد شده اید و هنوز کارت خدمات بیمه استان اقامت دائم خود را دریافت نکرده اید. 

توصیه حرفه ای این است که قبل از ورود اقدام به خرید بیمه از شرکت هایی خدمات بیمه درمانی کنید که شناخته شده باشند، مستقیما در آمریکای شمالی فعالیت کنند و این که تحت نظارت قوانین آنجا باشند (شرکت های خدمات بیمه که از واسط استفاده می کنند و خود درآمریکای شمالی اجازه فعالیت ندارند، قابل اعتماد نیستند) 

لطفا در صورت تصمیم به خرید بیمه درمانی (به غیر از زایمان) در کانادا با ما تماس حاصل نمایید .

کانادا به سیستم خدمات درمانی خود می بالد و این بیمه برای آحاد شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم می باشد. خدمات بیمه کانادا بر همسایه آمریکایی او برتری فراوانی دارد هر چند دور از ایراد هم نیست.

در نوشتار ذیل سعی شده قانون بهداشت کانادا و اصولی که بر آن پایه بنا شده است را شرح مختصری دهیم:

مدیریت عمومی

بنا بر این اصل باید مقامات دولتی بیمه و خدمات درمانی را بدون هیچ هدف سود جویانه ارائه دهند.

نظام بهداشت و درمان کانادا

این سازمان در نظر دارد که همه شهروندان یا مهاجرین کانادا بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی تحت پوشش خدمات درمانی قرار بگیرند.

چند نکته:
- اگر برای مهاجران موقعیت اضطراری یا حادثه ای رخ دهد دولت موظف به ارائه خدمات درمانی به مهاجرین بدون دریافت هیچ هزینه ای است.
- مراقب باشید از کارت بهداشت شخص دیگر استفاده نکنید زیرا جرم محسوب می ‌شود و ممکن است از کانادا اخراج شوید.

کارت بهداشت یا Healthcare

- کارتی است که برای استفاده از خدمات درمانی باید آن را ارائه دهید (افراد دارای بیمه خدمات درمانی عمومی این کارت را دارند) به محض ورود به خاک کانادا درخواست کارت بهداشت دهید این کارت را می توانید از طریق وزارت بهداشت استان یا منطقه زندگی خود درخواست دهید، حدودا 2 تا 3 روز طول می کشد (یا به محض اعلام و درخواست) تا بتوانید از خدمات درمانی این کارت بهره ببرید.
- این کارت را برای همه اعضای خانواده حتی نوزادان هم می توانید درخواست دهید.
- استان های بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک ۳ ماه پس از درخواست کارت بهداشت می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
- کانادا یک بیمه ی درمانی تفکیک شده دارد که به طور مجزا توسط استان های مختلف اداره می شوند.
برای مثال اگر یک بیمه ی درمانی را در یک استان خاص خریداری کنید به شما یک کارت عضویت داده می شود که فقط در یک منطقه ی خاص مورد پذیرش است.

بیمه های درمانی خصوصی

در این نوع بیمه شما به عنوان یک شهروند کانادایی ماهیانه هزینه ای را به اداره بیمه پرداخت می کنید و در اصطلاح خود را بیمه می کنید تا خدمات بهداشتی درمانی سریع تر و تخصصی تری را دریافت کنید، مانند بیمه تکمیلی در ایران.

ممکن است در ۳ ماهه اول ورود خود، به دلیل نداشتن کارت خدمات بیمه دولت این خدمات را به شما ارائه ندهد، که در این صورت می توانید خود را تحت پوشش بیمه های خصوصی قرار دهید.

بهتر است قبل از ورود به کانادا، اقدام به خرید بیمه خدمات درمانی از موسسات بیمه کانادایی کنید و معاینات پزشکی، خصوصا دندانپزشکی و چشم پزشکی را انجام دهید.

از آن جایی که هزینه های پزشکی و همین طور درمانی در کانادا بالا است توصیه می شود افرادی که حتی برای مسافرت و یا دیدار دوستان به کانادا سفر می کنند قبل از ورود به کانادا خود را تحت پوشش بیمه قرار بدهند.

بیمه خدمات درمانی دانشجویان بین المللی در کانادا

دانشجویانی که به قصد تحصیل به خارج از کشور می روند، پوشش های درمانی مختلفی برای آن ها وجود دارد.

دانشجویان بین المللی که به مدت کمتر از ۶ ماه در کانادا تحصیل می کنند، بهتر است از پوشش درمانی اضطراری استفاده کنند. دانشجویانی که بیشتر از این مدت در کانادا اقامت دارند بهتر است از پوشش های درمانی کامل تری استفاده نمایند. دانشگاه های کانادا در فرآیند ثبت نام خود بیمه ی خدمات درمانی را نیز در نظر می گیرند.

در برخی استان ها دانشجوی بین المللی ممکن است در طرح بیمه ی درمانی دولتی در بر گرفته نشود و بنابراین باید بیمه ی درمانی خصوصی خریداری کنند. اگر به هر حال جهت صرفه جویی تصمیم بگیرید در هزینه های خود از انجام این کار چشم پوشی کنید، در برخی موارد که به خدمات درمانی نیاز پیدا می کنید، مجبور خواهید شد که هزینه ای بیشتر از کل هزینه دوره ی تحصیل خود صرف صورت حساب های درمانی کنید.

اکثر بیمه های درمانی برای دانشجویان بین المللی ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته می باشند و کمکی برای دانشجوی بین المللی و هزینه های مقرون به صرفه هستند. پوشش این بیمه شامل بیمارستان و ویزیت دکتر، آمبولانس هوایی، رادیولوژی، آزمایشات، داروهای تجویزی، فوریت های دندان و موارد دیگر می شود.

دانشجویان باید قبل از ورود به کانادا بیمه ی درمانی خود را تعیین کنند. آن ها می توانند به طور مجزا از طریق یک شرکت خاص بیمه ی خود را تهیه کنند، در برنامه ی درمانی دانشگاه ها و یا کالج ها نام نویسی کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید بیمه خدمات درمانی کانادا، با ما تماس بگیرید.اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز