movakelinenglish

ریفیوز شدن ویزای کانادا

Image

ریفیوز شدن درخواست ویزای کانادا یا همان مردودی درخواست ویزای کانادا به دلایل مختلف می تواند رخ دهد. در ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که ریفیوز شدن و یا ریجکت شدن با هم تفاوتی ندارند و اداره مهاجرت کانادا اغلب از کلمه ریفیوز که لغتی رسمی تر است، استفاده می کند.

در این جا ابتدا دلایل ریفیوز ویزای کوتاه مدت مخصوصا رد درخواست ویزای توریستی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا را بررسی خواهیم کرد. هر پرونده ای که ریفیوز شود، در قبال آن آفیسر موظف به صدور نامه مکتوب با ذکر دلایل کلی مردود شدن ویزای متقاضی می باشد.

در این نامه آفیسر گزینه یا گزینه هایی که به نظر او متقاضی نتوانسته او را قانع کند علامت می زند و نامه را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار می دهد. معمولا نامه ریجکت سفارت کانادا تا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر می شود.

دلایل عمومی ریفیوز ویزای توریستی کانادا

به طور کلی دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:
- نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
- ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما
- هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید.
- سابقه سفرهای قبلی شما
- نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
- عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
- پیوند های شما با کشور مبدا

معمولا علت مردود شدن ویزای کانادا این است که آفیسر قانع نمی شود که قصد شما از ماندن در کانادا موقت است و او بر این عقیده است که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید. البته گاها وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک منجر به ریجکت ویزای کانادا می شود. در این راستا شما باید بتوانید آفیسر را قانع کنید. در غیر این صورت او درخواست ویزای کانادا شما را قابل قبول نمی داند.

اقدامات پس از مردود شدن در ویزای کانادا

برای بسیاری از متقاضیان پس از ریجکت شدن این سوال مطرح است:
- برای رفع این مشکل چه راهکارهایی وجود دارد؟
- آیا پس از مردود شدن در ویزای کانادا امکان درخواست مجدد هست؟‌

این خبر خوب را به شما می دهیم که به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضیان ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی با برنامه ریزی دقیق تر و کمک گرفتن از وکیل مهاجرت موفق به اخذ ویزا گردیده اند. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه آفیسر دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است.

نامه مردودی که پس از انجام بایومتریک در دفاتر VAC صادر می شود معمولا موارد کلی را مورد اشاره قرار می دهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمی کند. در این موارد امکان دسترسی به اطلاعات دقیق مبنی بر نظر آفیسر در هنگام مردود کردن پرونده (اصطلاحا به آن ATIP می گویند) وجود دارد و بر اساس آن متقاضی می تواند رویکرد آفیسر را نسبت به پرونده بداند.

با دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل متقاضی می تواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال خیلی زیاد همان نتیجه را خواهید گرفت.

زمان اقدام مجدد پس از ریفیوز شدن ویزای کانادا

قانون مشخصی برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای کانادا درخواست مجدد بدهید وجود ندارد ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را می دانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته اید. پس از رفع مشکل پرونده می توانید بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای کانادا را بدهید.

جمع بندی

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی کانادا را دارید، بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید. بسیاری از متقاضیان برای اینکه هزینه وکیل یا مشاور مهاجرت را پرداخت نکنند، بدون داشتن اطلاعات کافی درخواست ویزا می دهند و با گرفتن نامه ریجکتی نا امید می شوند. البته این بدین معنی نیست که ویزای درخواست شده از سمت مشاورین و وکلا همیشه موفق است، بلکه مساله در مورد شانس موفقیت و درصد آن می باشد. تجربه موفق در پرونده های ویزا بسیار حائز اهمیت است. در نظر داشته باشید درخواست هر نوع ویزا، نیاز به فکر و برنامه ریزی دارد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز