movakelinenglish

CAQ چیست؟

CAQ مخفف عبارت Quebec Acceptance Certificate و به معنی گواهی پذیرش کبک می‌باشد. متقاضیانی که موفق به دریافت پذیرش LOA از یکی از دانشگاه ‌ها یا کالج های معتبر واقع در استان کبک کشور کانادا شده‌اند، موظف به دریافت گواهی نامه CAQ از وزارت مهاجرت استان کبک در کانادا هستند. شما پس از دریافت CAQ و پذیرشی که از دانشگاه یا کالج کبکی گرفته اید می توانید درخواست Study Permit ویزای تحصیلی از وزارت مهاجرت دولت فدرال کانادا کنید. هزینه پرداختی برای صدور گواهی پذیرش کبک قابل باز پس دادن (Refundable) نیست و در صورت انصراف یا رد درخواست بازگردانده نمی‌شود. مدت زمان صدور این گواهی از زمان دریافت مدارک و فرم ها توسط وزارت مهاجرت کبک، بین ۲۰ روز کاری تا ۲ ماه می باشد. از این رو پیشنهاد می‌ کنیم بلافاصله بعد از دریافت پذیرش اقدام به درخواست CAQ کنید. 

caq

مدارک لازم برای دریافت گواهی پذیرش کبک یا CAQ چیست؟

با ورود به سایت درخواست CAQ و پرداخت هزینه ۱۱۶ دلاری، با توجه به اطلاعات داده شده در ادمیژن، وزارت مهاجرت کبک یک لیست مدارک لازم به متقاضی ارایه می کند که حداقل مدارک لازم به شرح ذیل است:

- تصویر صفحه مشخصات پاسپورت

- نامه پذیرش

- فرم امضا شده

- پرینت بانکی و تمکن مالی
- فرم های تکمیل و امضا شده

 

  مدارک مالی توانایی شما در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در طول یک سال را نشان دهد

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز