movakelinenglish

زایمان در کانادا

Image

نزدیک به 390 هزار نوزاد در هر سال در کانادا متولد می شوند و اگر شما هم جز یکی از این مادران هستید، این راهنما برای شما کاملا مناسب است. با مطالعه این مقاله با هزینه های متوسط ​​برای زایمان و هزینه های پزشکی مرتبط با بچه دار شدن در کانادا بیشتر آشنا می شوید.

آیا یک توریست می تواند در کانادا زایمان کند؟

اگر زمانی که به عنوان یک فرد غیر مقیم یا یک توریست در کانادا هستید، نیازمند وضع حمل باشید می توانید مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت کنید. ولی سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا هزینه های شما را در امر زایمان پوشش نمی دهد. بنابراین اگر نمی خواهید هزینه ها را از جیب خود پرداخت کنید، باید بیمه درمانی بین المللی مناسب داشته باشید که در خاک کانادا فعال باشد.

اگر شما خانم باردار هستید و قصد مسافرت در زمان بارداری را دارید، قبل از هر چیز، معمولا ۶ هفته پیش از سفر، به ویژه اگر قصد سفر هوایی دارید به کلینیک سر پایی بروید و پزشک تان را ببینید، چرا که شما دارای احتمال خطر بیشتر برای شرایط خاص بوده و یا دارای مشکلات ناشی از بیماری می باشید.

قوانین پرواز برای زنان باردار را پیش از رزرو کردن بلیط بررسی کنید. در کانادا، خطوط هوایی به شما اجازه پرواز تا 35 امین هفته بارداری را خواهند داد به شرط آن که شما سلامت بوده و هیچ سابقه زایمان زود هنگام نداشته باشید. قوانین در خارج از کشور متفاوت است و شما ممکن است نیاز به نامه از پزشک تان که وضعیت بارداری شما را توضیح داده است، داشته باشید.

هرگاه یک توریست به قصد کسب اقامت کانادا سعی کند در زمان بارداری خود وارد کانادا شود و زایمان توریستی هدف او از سفر به این کشور باشد، افسر مرزبانی کانادا Canada Border Service Agency (CBSA) به این دلیل می تواند مانع ورود این فرد به خاک کانادا شود. کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته است که بدون توجه به وضعیت شهروندی و یا وضعیت ویزای والدین، به هر کودکی که در کانادا به دنیا می آید حق شهروندی اعطا می کند.

میانگین هزینه های زایمان در کانادا (استان ها و نوع بیمارستان)
کانادا مراقبت های بهداشتی عمومی را به شکل یک سیستم مراقبتی Medicare با بودجه دولتی ارائه می دهد. اگر شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا هستید، می توانید به این سیستم مراقبت بهداشتی دسترسی داشته باشید. در این صورت، هزینه بچه دار شدن کاملا رایگان بوده و یا برای اتاق های خصوصی حدود چند صد دلار هزینه خواهد داشت.

توریست ها و افراد غیر ساکن مجبورند صورت حساب بیمارستان را از جیب خود پرداخت کنند مگر این که آن ها بیمه سلامت بین المللی داشته باشند که این هزینه ها را پوشش دهد. در صورت نداشتن بیمه و یا دسترسی به سیستم مراقبت بهداشتی کانادا، هزینه زایمان در کانادا بسیار گران است که به طور متوسط به شرح زیر است:

Birth

به این هزینه ها، باید هزینه هایی مانند دارو، لباس و وسایل مورد نیاز کودک و نیز هزینه های احتمالی را افزود.

مراجعه به پزشک در کانادا

شما به عنوان فرد باردار باید تخت نظر پزشک خانواده و پزشک متخصص باشید و اگر توریست هستید پس از رسیدن به کانادا و استقرار در محل سکونت، باید در اسرع وقت به یک پزشک زنان مراجعه نمایید. روند پزشکی در کانادا و زایمان در کشور کانادا به این نحو است که نمی توان بیمارستان را انتخاب نموده و مستقیما به آن مراجعه کرد بلکه باید قبل از زایمان، یک دکتر زنان و زایمان را مشخص کرده و تحت نظر او بود و به بیمارستانی که او معرفی می کند مراجعه نمود و ضمن تشکیل پرونده، زایمان کودک را ثبت کرد. پس از وضع حمل نیز تا حدود ده روز خدمات بالینی مادر و کودک ادامه خواهد داشت.

در پایین به بعضی سوالات شما عزیزان پاسخ می دهیم:

میانگین مدت اقامت در یک بیمارستان کانادایی پس از زایمان چقدر است؟

از مراقبت های پیش از تولد گرفته تا بستری در بخش زایمان پس از تولد، اکثر مادران کانادایی فقط برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری خواهند بود.

میانگین زمان بستری در بیمارستان برای مادران پس از زایمان طبیعی ۲ تا ۳ روز می باشد و اگر زایمان از طریق عمل سزارین انجام شود، مدت زمان بستری به حدود ۴ روز افزایش می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز