movakelinenglish

بیمه در کانادا

Image

خدمات بیمه از جمله خدمات حائز اهمیت برای مهاجران می باشد که در هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد. در این میان کانادا از جمله کشورهایی است که خدمات بیمه در آن به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد و استفاده از بیمه رایگان برای شهروندان دائم یک مزیت مهم محسوب می شود.

یکی از نکات مهمی که پس از دریافت اقامت کانادا باید به طور جدی پیگیری شود اقدام فرد برای قرارگیری تحت پوشش بیمه درمانی است که قرارداد بیمه توسط شرکت های متعددی ارائه می گردد. در صورت عدم وجود بیمه بار مالی اقتصادی سنگینی ممکن است به فرد تحمیل شود. مجوز تاسیس شرکت های بیمه از طرف دولت صادر گردیده که برخی به شکل خصوصی و برخی دیگر توسط دولت کانادا اداره می شوند. در مورد همه اعضای خانواده حتی نوزادان نیز باید پوشش بیمه ای و دریافت کارت بهداشت وجود داشته باشد.

انواع بیمه در کانادا

بیمه عمر

بیمه عمر تامین کننده پولی است که در صورت فوت یکی از اعضای خانواده، به خانواده برای پرداخت هزینه های مراسم تشییع پرداخت می گردد. با توجه به میزان پوشش، ممکن است این مبلغ همچنین برای تامین بودجه خانواده در دوران نداشتن درآمد مناسب باشد. مقدار قیمت بیمه عمر بستگی به سن و وضعیت سلامتی فرد تحت پوشش دارد.
مراحل کار
ابتدا باید برای بیمه درخواست بدهید.
اداره بیمه یک پزشک برای بررسی وضعیت شما ارسال می کند تا تست سلامت را انجام دهد.
سپس شرکت بیمه جواب بلی یا خیر یا با ریسک بالا را اعلام می کند.
مبلغ بیمه و مقدار بازپرداخت را مشخص می کنید توجه داشته باشید آقایان مبلغ ماهانه بیشتر از خانم ها پرداخت می کنند همچنین افراد سیگاری 2 تا 3 برابر بیشتر

سن و تاریخ فوت والدین و جوان یا پیر بودن فرد در مبلغ ماهانه تاثیر گذار است. در صورت خودکشی تا 2 سال اول، مبلغی به بازماندگان پرداخت نمی شود.

معمولا میزان باز پرداختی که شما می خواهید بعد از فوتتان به بازماندگان شما پرداخت شود بسیار مهم است. مثلا شما مشخص می کنید بعد از مرگ تان مبلغ 500 هزار دلار کانادا به همسرتان پرداخت کنند. مبنای تجربی محاسبه این مبلغ بر اساس هزینه مورد نیاز خانواده شما برای مدت 10 تا 15 سال بعد از مرگ شما بدست می آید.
بیمه عمر همانند یک صندوق بازنشستگی خصوصی عمل مینماید و می توان آن را در هر لحظه برای بیماری های خاص مصرف کرد مثلا به جای صف ایستادن برای عمل پیوند قلب با مبلغ بیمه پرداختی، خود را در یک بیمارستان خصوصی بلافاصله درمان نمود.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز