movakelinenglish

اسپانسرشیپ والدین

Image

افرادی که شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارند و در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند، می توانند برای پدر و مادر خویش از روش اسپانسرشیپ والدین، اقامت دائم کانادا را درخواست کنند. از سال 2019 در برنامه اسپانسرشیپ والدن کانادا تغییراتی رخ داده است. مهمترین آن بالا بردن ظرفیت پذیرش به ۲۰ هزار نفر و دوم این که انتخاب به روش First Come, First Served تغییر کرده است. در این روش شما باید در تاریخ تعیین شده وارد سایت ثبت نام شوید و تقاضایتان را هرچه سریع تر به ثبت برسانید، مانند صف انتظار، هر که جلوترباشد، مقدم است و متقاضی باید قبل از اعلام تکمیل ظرفیت درخواستش را به ثبت برساند، این تکمیل ظرفیت تاریخ معینی ندارد و با توجه به انبوه متقاضیان می تواند ظرف چند دقیقه تا چند روز به طول بکشد. 

برای اقدام از این روش فرد اسپانسر باید دارای شرایط زیر باشد:
۱- شهروند کانادا Citizen یا مقیم دائم کانادا Permanent Resident باشد.
۲- بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد.
۳- میزان درآمد اسپانسر در کانادا طی سه سال گذشته کمتر از میزان مشخص شده نباشد (رجوع کنید به جداول زیر) البته در صورت متاهل بودن اسپانسر، درآمد همسر او نیز می تواند برای جبران کمبود درآمد کلی محاسبه شود.
۴- اسپانسر باید نامه ی Undertaking، مبنی بر تامین کلیه هزینه های والدین خود در ۲۰ سال آینده را امضا کند.
۵-  اگر فرد اسپانسر قبلا نیز اسپانسر شده است، الزاماتی را به دولت کانادا نداشته باشد.

نکات مهم
- مبنای درآمد اسپانسر براساس محاسبه اداره درآمد کانادا و Notice Of Assessment اسپانسر می باشد.
- چنانچه اسپانسر شونده (پدر و مادر) پس از ورود به کانادا از دولت کانادا درخواست حمایت مالی کند، دراین صورت فرد اسپانسر باید تمام هزینه ها را تقبل کند.
- اگر همسر فرد اسپانسر بخواهد برای جبران کمبود درآمد شما اقدام کند ابتدا باید برگه Co-signer را امضا کند.

حداقل میزان درآمد برای اسپانسرشیپ خانواده
برای اسپانسر نمودن یکی از اعضا خانواده، شما (فرد مقیم کانادا یا همسرتان یا هردو نفر) باید بیش از حداقل میزان مشخص شده درآمد داشته باشید. این میزان وابسته به تعداد نفرات خانواده شما و تعداد نفراتی که می خواهید اسپانسر کنید، دارد. همچنین در مورد هر استان کانادا متفاوت است.
برای اسپانسر نمودن باید شما این مقدار درآمد را در ۳ سال گذشته داشته باشید. این بدان دلیل است که اسپانسر بتواند بعد از ورود پدر و مادر خود به کانادا، هزینه های آن ها و خانواده خود را تامین کند.

حداقل میزان درآمد برای برنامه اسپانسرشیپ خانواده برای تمام استان های کانادا به جز کبک
Image

البته این نکته مهم است که انجام این برنامه زمان بر است و در حال حاضر در چند مرحله صورت می گیرد:
1- در ابتدا تمامی متقاضیان در سایت اداره مهاجرت ثبت نام می کنند.
2- تمامی درخواست ها در مرکز بررسی ها واقع در Mississauga چک می شود. هر فردی زودتر تقاضایش را ثبت کرده باشد، اولویت دارد. در مرکز بررسی ها بر اساس داشتن شرایط کلی اسپانسر مانند وضعیت مالی اسپانسر تا تکمیل ظرفیت دعوتنامه ارسال می کند.
3- به شما ۶۰ روز فرصت داده می شود تا مدارک را به ویزا آفیس مربوطه ارسال کنید.

توجه داشته باشید که:

بیشتر این پرونده ها به دلیل عدم قانع شدن آفیسر در مورد مدارک ارسالی یا آشنا نبودن با آخرین قوانین کانادا و فقط با جستجو در بلاگ ها و فروم های اینترنتی تکمیل می شود و درنتیجه شانس اقامت برای والدین شما از بین می برد.

اگر می خواهید که در کمترین زمان والدین خود را به کانادا بیاورید و نمی خواهید به خاطر کمبود مدارک و نداشتن تجربه در یکی از سخت ترین پرونده های مهاجرتی (ویزای خویشاوندی و اسپانسرشیپ) معطل بمانید و نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می توانید با سازمان مهاجرتی یوسفی تماس بگیرید و ضمن عقد قرارداد با خیال آسوده پرونده خود را به ما بسپارید.