movakelinenglish

اسپانسرشیپ همسر

Image

در این روش فرد مقیم کانادا (دارای کارت PR یا پاسپورت) برای همسر خود که اقامت کانادا را ندارد، جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا، اسپانسر (تحت پوشش خود) می شود. شما به عنوان اسپانسر کننده و همسرتان به عنوان اسپانسر شونده می بایست شرایط لازم برای مهاجرت خویشاوندی و اسپانسری را داشته باشید.

طبق قوانین کانادا ازدواج شما مورد قبول نیست اگر دارای شرایط زیر باشید:
- افراد یک خانواده یا فرزند خوانده نمی توانند با هم ازدواج کنند (برادر، خواهر، پدربزرگ، نوه)
- شما در یک زمان واحد 2 همسر داشته باشید.
- شما شرایط اولیه و لازم (مالی و حقوقی) برای اسپانسری نداشته باشید.
- (هر نوع فریب) ازدواج شما ساختگی و به منظور کسب درآمد باشد. 

برای اسپانسرشیپ همسر، طی یکی از مراحل زیر می توانید همسر خود را اسپانسر نمایید:

اگر همسر شما در کانادا است؛

هرگاه شرایط زیر را باید داشته باشید:
1- سن شما بیش از 18 سال باشد.
2- باید شهروند قانونی (دارای پاسپورت کانادا) یا مقیم (دارای کارت PR کانادا) باشید.
3- فردی که می خواهد همسر جدید شما شود، باید به عنوان همسر قانونی شما باشد.
4- شما در حال حاضر در کانادا باشید و در تمام طول پروسه تا دریافت اقامت همسر در کانادا بمانید.
5- هر دو نفر شما فرم های تعهد نامه را تکمیل و امضا کنید.
6- فرد مقیم و اسپانسر فرم تعهد نامه Undertaking را برای تامین هزینه های اولیه همسر جدیدش (به مدت 3 سال) امضا کند.
7- اگر همسرتان فرزند دارد باید نشان دهید که طی 12 ماه گذشته درآمد کافی داشته اید. اگر فرزند ندارد، لازم نیست. فرزند ایشان در صورتی مورد قبول است که سن آن زیر 19 سال باشد.
8- همسر شما بیش از 16 سال سن داشته باشد.
9- همسر شما دارای مدارک و پاسپورت معتبر باشد. (در مواردی بدون اقامت قانونی نیز می تواند شرایط اسپانسرشونده را داشته باشد.)
10- همسر شما به صورت قانونی و نه برای بدست آوردن کارت PR همسر شما شده باشد.
12- اگر در کانادا ازدواج کرده اید باید مدرک معتبر آن Marriage Certificate را داشته باشید و اگر خارج از کانادا ازدواج کرده اید، باید نشان دهید که نوع ازدواجتان در کشوری که ازدواج کرده اید قانونی و مورد تایید آن کشور بوده است و اگر در سفارت یا کنسولگری کشوری ازدواج کرده اید، باید ازدواج شما طبق قوانین کشور آن کنسولگری یا سفارت قانونی باشد.

قوانین متعددی شامل موارد بالا خواهد شد که در فرم IMM 5289 به تفضیل توضیح داده شده است. به هیچ وجه اگر موردی را نمی دانید نسبت به تکمیل آن در فرم اقدام نکنید.

زمان بررسی پرونده اسپانسرشیپ همسر کانادا

برای اطلاع از زمان بررسی پرونده های خویشاوندی و اسپانسر شیپ همسر کلیک کنید.

نکات اسپانسرشیپ کانادا

1- از تاریخ دوم مارچ 2012 اگر اقامت خود را به دلیل ازدواج با فردی که مقیم کانادا است بدست آورده اید، و لیکن از او جدا شده اید تا 5 سال از تاریخ ورودتان به کانادا، نمی توانید کسی را به عنوان همسر جدید خود اسپانسر کنید.
2- به مدت 3 سال از زمان ورود به کانادا، شما متعهد به پرداخت کلیه هزینه های فرد اسپانسر شده هستید. یعنی فرد مقیم کانادا باید هزینه های غذا، مسکن، بهداشت، تحصیل و ... همسر جدید تازه وارد به کانادا را پرداخت کند.

اگر شما به شرایط فوق پایبند نباشید، یا همسرتان به تعهداش عمل نکند، قوانین خاصی شامل حال شما و همسرتان می شود. مثلا اگر همسرتان طی سه سال اول بعد از ورود تقاضای کمک های اجتماعی از دولت کند، پرداخت هزینه ها با شما خواهد بود. اگر همسرتان (خدای نکرده) فوت کند و یا به علت مریضی در بیمارستان باشد و نتواند هزینه ها را تامین کند شامل قوانین خواهید شد.

توجه: اگر شما پرونده اسپانسرشیپ شما مورد قبول سفارت قرار گرفت شما می بایست مدارک تعهد نامه (درج شده در بالا) را امضا و به دولت بدهید. دقت کنید که این موارد را با دقت انجام دهید تا بعدا به مشکلی برنخورید.

توجه داشته باشید
همیشه شاهد تلفن و ایمیل های فراوانی به دفترمان بودیم که در مورد ازدواج بعد از قبولی در مصاحبه یا اعلام ازدواج بعد از لندیگ در کانادا، ریجکت شدن پرونده شان به خاطر کسری مدرک، شرایط اسپانسرشیپی کبک یا فدرال، مشکلات عدم قانع شدن آفیسر کانادایی در مورد واقعی بودن ازدواج به علت تعدد ازدواج های تقلبی و هزاران مورد دیگر سوال داشته اند. بیشتر این پرونده ها به دلیل آشنا نبودن با آخرین قوانین کانادا و فقط با جستجو در بلاگ ها و فروم های اینترنتی تکمیل می شود و شانس اقامت را برای شما و یا همسرتان از بین می برد.

اگر قصد دارید که در کمترین زمان همسر خود را به کانادا بیاورید و نمی خواهید به خاطر کمبود مدارک و نداشتن تجربه در یکی از سخت ترین پرونده های مهاجرتی (ویزای خویشاوندی و اسپانسرشیپ) معطل بمانید و نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می توانید با موسسه مهاجرتی یوسفی تماس بگیرید و ضمن عقد قرارداد با خیال آسوده پرونده خود را به ما بسپارید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز