movakelinenglish

ویزای بازدید کانادا

 

افرادی که قصد وارد شدن به کانادا به منظور سکونت موقت و محدود به عنوان توریست، کارگر خارجی (دارنده ویزای کار) یا دانشجوی بین المللی (مجوز تحصیل study permit) را دارند باید برای دریافت ویزای اقامت موقت (TRV) اقدام کنند مگر اینکه شهروند کشورهای معاف از ویزا باشند. ویزای توریستی کانادا سندی است که توسط دفاتر اداره مهاجرت کانادا صادر می شود. این نوع ویزاها نشانگر آن است که دارنده، اجازه ورود به خاک کانادا به عنوان مسافر، دانشجو و یا دارنده مجوز کار را دارد و می تواند برای یک سفر یا چند سفر و رعایت قوانین و در محدوده زمانی تعریف شده در کانادا بماند و قبل از به پایان رسیدن مدت زمانی که اجازه سکونت در کانادا را داشته است، این کشور را به صورت قانونی ترک کند. البته، داشتن ویزای توریستی کانادا به این معنی نیست که افسران مهاجرتی فرودگاه الزاما اجازه ورود به کانادا را می دهند. مسافر باید قصد ترک کانادا در زمان موعود را داشته باشد و دلیل ورود او به کانادا صرفا همان باشد که در نوع ویزای صادر شده و در غیر این صورت از ورود آن ها جلوگیری می شود. در ضمن، عواملی چون سابقه کیفری، تهدید امنیتی، موارد پزشکی و یا تغییر ناگهانی مقررات ممکن است از ورود مسافر به کانادا جلوگیری شود. مسافر دارای ویزای توریستی باید بتواند مخارج خود در زمان حضور در کانادا را با توانایی مالی خود تامین کند.

درخواست ویزای توریستی دقت زیادی را می طلبد، انجام این نوع درخواست ها توسط اشخاص به غیر از شما، وکلای کانادایی یا حداقل مشاورین قانونی مهاجرت به نمایندگی از طرف شما، خلاف قوانین سفارت و اداره مهاجرت کانادا است و در صورت رد شدن پرونده، شما مسئول عواقب آن هستید. البته توجه داشته باشید که ویزای توریستی کانادا به هیچ وجه قابل تبدیل به اقامت نمی باشد.

انواع ویزاهای موقت کانادا:

1- ویزای یک بار ورود (Single-entry)

2- ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)

3- ویزای ترانزیت (Transit visa)

نکات مهم

1- دقت کنید که از ارائه هرگونه مدرک غیر واقعی جدا احتراز نمایید.

2- با ویزای یک بار ورود، تاریخ اجازه ورود و مدت زمان اعتبار آن در ویزا قید شده و غیر قابل تغییر است و تنها یک بار می توانید وارد کانادا شوید و پس از خروج از کانادا اعتبار ویزا به اتمام خواهد رسید.

3- دارندگان ویزای چندبار ورود در هربار ورود به کانادا بیشتر از شش ماه اجازه اقامت در کانادا را ندارند.

4- تصمیم گیری در خصوص زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.

5- سوپر ویزا که مدت آن تا ۱۰ سال می تواند باشد برای والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ افرادی که اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا دارند صادر می گردد. از آن جا که پاسپورت ایرانی با اعتبار پنج ساله صادر می شود، حداکثر اعتبار سوپر ویزا نیز برای ایرانیان ۵ ساله است.

6- اعتبار سوپر ویزا به اندازه اعتبار پاسپورت است هرگاه پاسپورت شما دو سال اعتبار داشته باشد، اعتبار این نوع ویزا نیز ۲ ساله خواهد بود و دارنده این ویزا می تواند در هربار ورود به کانادا تا ۲ سال در این کشور بماند.


مراحل اقدام برای درخواست ویزای بازدید به صورت آنلاین 

1- آماده کردن مدارک مورد نیاز، اعم از ترجمه شناسنامه، سند ازدواج، اصل پاسپورت های جدید و قدیمی، ترجمه مدارک شغلی، مالی، دعوت نامه و...

2- اسکن مدارک

3- تکمیل فرم های درخواست ویزا 

4- ثبت درخواست و پرداخت هزینه درخواست و بایومتریک

5- دریافت نامه مراجعه به Visa Application Center کانادا که برای بایومتریک صادر می شود. 

6- پس از دریافت ایمیل دعوت به انجام بایومتریک سی روز فرصت دارید تا در نزدیکترین VFS اقدام کنید. با رزرو وقت بایومتریک در VFS زمان کمتری معطل انجام بایومتریک می شوید.

7- پس از انجام انگشت نگاری، مراحل رسیدگی به پرونده آغاز می شود که ممکن است بین ۲ تا ۱۳ هفته طول بکشد و به صورت منظم از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا به روز رسانی می شود.

8- پس از اعلام موافقت با صدور ویزا، متقاضی باید شخصا و یا توسط نماینده ای که از جانب او وکالت دارد پاسپورت خود را، به یکی از دفاتر VFS تحویل دهد تا پس از سیر مراحل اداری و صدور ویزا (۲ تا ۳ روز کاری) پاسپورت را مجددا از دفتر VFS دریافت کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای توریستی کانادا، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز