movakelinenglish

eTA چیست

Image

از تاریخ ۱۵ مارچ ۲۰۱۶، تمام شهروندان کشورهایی که معاف از ویزا توریستی کانادا هستند و به کانادا سفر و یا از کانادا عبور می‌کنند (ترانزیت) ملزم به اخذ مجوز سفر الکترونیکی (eTA) شده‌اند. شهروندان آمریکایی و مسافرانی که دارای ویزای معتبر کانادا هستند، از این امر مستثنی هستند. شرایط ورود به کانادا برای دیگر روش‌ های ورود به کانادا از طریق (زمینی، دریایی) تغییر نکرده‌ است.

مجوز سفر الکترونیکی چیست؟

مجوز سفر الکترونیکی (eTA)، یکی از شرایط جدید ورود اتباع خارجی معاف از ویزا است که به کانادا سفر می‌کنند و یا قصد عبور از کانادا را دارند. این مجوز الکترونیکی به مدت ۵ سال و یا تا زمان انقضای پاسپورتتان (با توجه به این که کدام یک زودتر رخ دهد) اعتبار دارد.

درخواست مجوز سفر الکترونیکی (eTA) 
برای تکمیل فرم اینترنتی به موارد زیر توجه داشته باشید:
1- شما به پاسپورت معتبر از یکی از کشورهای معاف از ویزا نیاز دارید.
2- شما نمی‌توانید با استفاده از برگ مسافرت پناهندگی، برگ مسافرت اضطراری، برگ مسافرت سازمان‌ های آمریکایی (OAS) یا پروانه ی عبور سازمان ملل، درخواست eTA کنید.
3- اگر از نظر قانونی اقامت دائم ایالات متحده را دارید و پاسپورت ندارید، می‌توانید با توجه به موارد زیر تقاضای eTA کنید:
- سند معتبر مسافرت پناهندگی ایالات متحده (I-571)
- مجوز معتبر ورود مجدد به ایالات متحده (I-327)
- کارت اعتباری برای پرداخت ۷ دلار کانادا
- ویزا کارت، مستر کارت، آمریکن اکسپرس، ویزا کارت پیش پرداخت شده، مستر کارت یا آمریکن اکسپرس
و یک آدرس معتبر ایمیل
4- شما در هر بار، فقط می‌توانید برای یک نفر درخواست بدهید. به عنوان مثال، برای خانواده‌ای سه نفره، باید سه فرم مجزا تکمیل و ارسال کنید.

در موارد زیر نمی‌توانید درخواست eTA بدهید
- شهروند کانادایی‌ که شهروند کشور دیگری نیز می‌باشد.
- دارای اقامت دائم کانادا باشید.
- شهروند ایالات متحده باشید. (با این حال کسانی که دارای اقامت دائم ایالات متحده هستند، برای سفر هوایی نیاز به eTA دارند)

زمان رسیدگی
تایید اکثر فرم‌های درخواست بیش‌تر از چند دقیقه طول نمی‌کشد.
با این حال، رسیدگی به برخی از درخواست‌ ها نیاز به زمان بیشتری دارد. اگر چنین شد، می‌توانید طی مدت ۷۲ ساعت منتظر ایمیلی از CIC باشید که به شما می‌گوید مراحل بعدی‌ چه خواهد بود.

معنی این تغییر برای اتباع کانادایی که شهروند کشور دیگری هستند، چیست؟
اگر شهروند کانادا هستید و همچنین شهروند یک کشور معاف از ویزا (شهروند کشوری غیر از کانادا) نیز باشید، اگر در حال حاضر از پاسپورت غیر کانادایی خود برای پرواز به کانادا استفاده می‌کنید، باید بدانید که نمی‌توانید درخواست eTA بدهید. به این دلیل که این ویزا مختص خارجیانی است که برای پذیرش ورود به کانادا بنا به دلیلی موقت، چک می‌شوند. هر شهروند کانادایی حق دارد وارد کانادا شود و نیاز به چک مهاجرتی ندارد. مسافرت با پاسپورت معتبر کانادایی اثبات این مدعاست که شما یک شهروند هستید و حق دارید بدون چک مهاجرتی وارد کانادا شوید.

پس از دریافت eTA 
هنگامی که ویزای الکترونیکی شما تایید می‌شود، ایمیلی به دستتان می‌رسد که به پاسپورتی که با آن درخواست داده‌اید، مرتبط است. هر بار با پروازی به کانادا می‌آیید، باید پاسپورتی که با آن درخواست داده‌اید، را همراه داشته باشید.
eTA به شما اجازه می‌ دهد به مدت ۶ ماه یا تا مدت زمانی که مامور مرزی، هنگام ورودتان به کانادا تشخیص دهد، در کانادا اقامت داشته باشید. اگر می‌ خواهید مدت زمان بیشتری در کانادا بمانید، باید درخواستتان را تمدید کنید.

توجه!
eTA معتبر و مدارک سفر (پاسپورت) موجب تسهیل ورود شما به کانادا می‌شوند. وقتی به مرز می‌رسید، یکی از ماموران خدمات مرزی از شما می‌خواهد پاسپورت‌ یا مدارک سفرتان را رویت کند و از شما سوالاتی می‌پرسد. پس از آن تصمیم می‌گیرد که وارد خاک کانادا بشوید یا نه؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت eTA با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز