movakelinenglish

ویزای توریستی کانادا

TRV sample canada

افرادی که قصد وارد شدن به عنوان توریست، کارگر خارجی (مجوز کار) یا دانشجوی بین المللی (مجوز تحصیل) را دارند باید برای دریافت ویزای اقامت موقت (TRV) اقدام کنند مگر اینکه دارای تابعیت کشورهای معاف از ویزا باشند.


TRV سندی است که توسط دفاتر وزارت مهاجرت  و شهروندی کانادا صادر می شود. دارنده این نوع ویزاها اجازه ورود به خاک کانادا به عنوان مسافر، دانشجو و یا نیروی متخصص را دارد و می تواند برای یک بار ورود یا چند سفر صادر شود. البته، داشتن TRV بدین معنی نیست که افسران مهاجرتی فرودگاه اجازه ورود به کانادا را الزاما می دهند. مسافر اجازه حضور موقت در کانادا را دارد و ماموران مرزی کانادا CBSA باید مطمئن شوند مسافر قصد ماندن ندارد در غیر این صورت از ورود او جلوگیری می شود. عواملی چون داشتن سابقه کیفری، هر نوع تقلب، موارد پزشکی و یا هر گونه تهدید امنیتی موجب خواهد شد تا از ورود مسافر به کانادا جلوگیری شود. مسافر دارای TRV باید بتواند مخارج خود در زمان حضور در کانادا را تامین کند.
درخواست ویزای توریستی دقت زیادی را می طلبد، انجام این نوع درخواست ها توسط اشخاص به غیر از شما، وکلای کانادایی یا حداقل مشاورین قانونی مهاجرت به نمایندگی از طرف شما، خلاف قوانین سفارت و اداره مهاجرت کانادا است. ارائه هر نوع اطلاعات و مدارک ساختگی و غیر واقع موجب رد درخواست شما می شود و شما مسئول عواقب آن هستید.

دسته بندی مدت اعتبار ویزاهای موقت کانادا:
1. ویزای یک بار ورود (Single-entry)
2. ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)
3. ویزای ترانزیت (Transit visa)

توضیحات مهم:

- دقت کنید از ارائه هر نوع مدارک غیر واقعی و ساختگی جدا احتراز کنید.

- با ویزای یک بار ورود، تاریخ اجازه ورود و مدت زمان اعتبار آن در ویزا قید شده و غیر قابل تغییر است و تنها یک بار می توانید وارد کانادا شوید و پس از خروج از کانادا اعتبار ویزا به اتمام خواهد رسید.

- دارندگان ویزای چندبار ورود در هربار ورود به کانادا بیشتر از شش ماه اجازه اقامت در کانادا را ندارند.
- تصمیم گیری در خصوص زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.
سوپر ویزا که مدت آن تا ۱۰ سال می تواند باشد نوع خاصی از ویزاهای موقت TRV است که فقط برای والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ افرادی که شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارند صادر می گردد. (نکته: به دلیل اینکه پاسپورت ایرانی با اعتبار پنج ساله صادر می شود، حداکثر اعتبار سوپر ویزا نیز برای ایرانیان ۵ ساله است)
اعتبار سوپر ویزا به اندازه اعتبار پاسپورت است هرگاه پاسپورت شما دو سال اعتبار داشته باشد، این ویزا نیز ۲ ساله خواهد بود ولی دارنده این ویزا می تواند در هربار ورود به کانادا تا ۲ سال در این کشور بماند.

مراحل اقدام برای درخواست ویزای TRV به صورت آنلاین
1- آماده کردن مدارک مورد نیاز (اعم از ترجمه شناسنامه، سند ازدواج، اصل پاسپورت های جدید و قدیمی، ترجمه مدارک شغلی، مالی، دعوت نامه و...)
2- اسکن مدارک
3- تکمیل فرم های درخواست ویزا
4- باز کردن حساب کاربری در سایت CIC و آپلود اطلاعات و فرم ها
5- ثبت درخواست و پرداخت هزینه ها توسط کردیت کارت
6- دریافت نامه مراجعه به Visa Application Center کانادا که برای بایومتریک صادر می شود.
7- پس از دریافت ایمیل دعوت به انجام بایومتریک سی روز فرصت دارید تا در یکی از دفاتر VAC اقدام به انجام بایومتریک کنید. (با رزرو وقت بایومتریک در VAC زمان کمتری معطل انجام بایومتریک می شوید)

توجه: در ایران دفتر VAC جهت سرویس بایومتریک کانادا وجود ندارد.


پس از انجام انگشت نگاری و بایومتریک، مراحل رسیدگی به پرونده آغاز می شود که ممکن است بین ۲ تا ۱۳ هفته طول بکشد و به صورت منظم از طریق  سایت اداره مهاجرت کانادا به روز رسانی می شود.
پس از اعلام موافقت با صدور ویزا، متقاضی باید شخصا و یا توسط نماینده ای که از جانب او وکالت دارد پاسپورت خود را به یکی از دفاتر VAC تحویل داده تا آنها پاسپورت را به سفارت کانادا داده و پس از صدور ویزا دفتر VAC مجددا پاس را به متقاضی برگرداند.

لطفا توجه داشته باشید، ویزای توریستی کانادا به هیچ وجه قابل تبدیل به اقامت نمی باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز