movakelinenglish

تحصیل در اسپانیا

sssss.jpg

کشور اسپانیا به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی برای تحصیل شناخته می شود. امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر به همراه پرداخت هزینه های اندک جهت تحصیل و زندگی اسپانیا را به مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است تا در یکی از ۷۴ دانشگاه این کشور به تحصیل بپردازند.

اسپانیا در کلیه مقاطع تحصیلی پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است. افرادی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل می شوند از شانس بالایی برای به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب و نهایتا اخذ اقامت دائم اسپانیا برخوردار خواهند بود.
دانشجویان در صورت عدم ارائه مدرک زبان قادر خواهند بود برای برخی از دوره های تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا اقدام نمایند. این دوره های تحصیلی در کشور اسپانیا محدود می باشد و بیشتر مختص به رشته های مدیریتی است. برای اطلاع از شرایط دوره های عنوان شده و بررسی شرایط خود با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی در اسپانیا
اسپانیا دارای یک سیستم آموزشی یکپارچه است معمولا کودکان در این کشور از ۳ سالگی وارد دوره های پیش دبستانی می شوند. سن اجباری تحصیل در اسپانیا از ۵ سالگی می باشد که کودکان وارد دوره تحصیلی ابتدایی می شوند. آموزش قبل از ۶ سال به عنوان آموزش قبل از دبستان یا آموزش مهد کودک خوانده می شود و به دو گروه تقسیم می شود. تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه برای عموم اجباری است.

مقاطع قبل از دانشگاه

دوره های تحصیل ابتدایی در اسپانیا رایگان می باشد و زبان تدریس در مدارس اسپانیولی است. همانگونه که اشاره گردید معمولا کودکان جهت آشنایی با فضای آموزشی، درک بهتر از فعالیت های گروهی، توانایی ایجاد روابط اجتماعی و کسب آمادگی لازم جهت ورود به مقطع تحصیلی ابتدایی از ۳ سالگی وارد پیش دبستانی (مهد کودک) می شوند.

پس از گذراندن دوره پیش دبستانی در اسپانیا که ۲ سال به طول می انجامد کودکان از ۵ سالگی وارد دوره اجباری تحصیل ابتدایی می شوند طول این دوره ۶ سال است و پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند، طول دوره تحصیلی در مقطع متوسطه ۳ سال است. پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در خارج از کشور تصمیم مهمی است که قطعا می تواند در زندگی افراد تاثیرگذار باشد. از این رو بررسی مزایای و معایب شرایط زندگی و تحصیل در هر کشوری قبل از تصمیم گیری نهایی اهمیت فراوانی دارد. در ادامه به برترین مزایای تحصیل در اسپانیا اشاره می شود.

هزینه های تحصیل

بدون شک یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در این کشور است. در واقع استفاده از امکانات آموزشی و رفاهی در سطح بین المللی و تحصیل در دانشگاه های مطرح اسپانیا با استانداردهای جهانی تنها در قبال پرداخت مبلغی ناچیز مزیتی مثال زدنی به شمار می آید که اسپانیا را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان تبدیل نموده است.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا قدم نخست اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا است و قدم دوم دریافت ویزای تحصیلی می باشد.

اخذ پذیرش از دانشگاه
دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بسته به مقطع، رشته و قوانین دانشگاه مورد نظر ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود. دانشجویان موظف خواهند بود در تاریخ اعلام شده از سوی دانشگاه (Deadline) مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را به دانشگاه ارائه نمایند، درصورت تایید مدارک فرد متقاضی از سوی دانشگاه با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت امکان دریافت پذیرش از دانشگاه وجود خواهد داشت.
دانشجویان برای تحصیل در دوره کارشناسی در کشور اسپانیا ملزم به شرکت در آزمون می باشند که این آزمون دارای ۴ مولفه مختلف شامل تجزیه و تحلیل، آزمون زبان، تاریخ یا فلسفه اسپانیا و دانش اولیه از رشته انتخابی می باشد.
پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور اسپانیا به صورت مستقیم با گروه ادمیشن دانشگاه صورت می پذیرد. این نکته بدین معناست که دانشجویان با توجه به پیش نیاز های دانشگاه های انتخابی، مدارم مورد نیاز را برای اخذ پذیرش برای دانشگاه ارسال می نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی
متقاضیان تحصیل در اسپانیا می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و تهیه دیگر مدارک لازم نظیر نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال، Study Plan و … جهت ارائه به سفارت در زمان تعیین شده برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایند. معمولا بازه زمانی در ارتباط با جواب دهی سفارت در ارتباط با درخواست ویزای تحصیلی بین ۲ الی ۶ هفته می باشد.

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت اسپانیا عبارتند از:
- نامه پذیرش
- عکس
- گذرنامه
- نامه تایید بیمه درمانی
- اثبات محل سکونت
- گردش و تمکن مالی
- فرم وقت سفارت

امکان ویزای تحصیلی اسپانیا در سال ۲۰۲۱
به طور کلی در حال حاضر صدر ویزای تحصیلی نسبت به انواع ویزاها بیشتر رواج دارد. معمولا در اکثر موارد ویزای تحصیلی با موفقیت اخذ می گردد. البته در برخی موارد درخواست ویزای تحصیلی مورد موافقت قرار نمی گیرد و ریجکت می شود.

معرفی دانشگاه های اسپانیا
علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا باید به این نکته توجه داشته باشند که این کشور مجموعا دارای ۷۹ دانشگاه است که از این تعداد ۵۷ دانشگاه دولتی و ۲۲ دانشگاه خصوصی می باشند. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS از مجموع ۷۹ دانشگاه اسپانیا ۱۳ دانشگاه این کشور بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

UNIVERSIYT

مواردی که معمولا باعث می گردد درخواست ویزای تحصیلی افراد رد شود:

عدم وابستگی به ایران

یکی از رایج ترین دلایل عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی آفیسر کمبود مدارکی در پرونده است که ثابت نماید دانشجو پس از تحصیل در اسپانیا قصد بازگشت به کشور مبدا را دارد. در واقع ارائه مدارکی نظیر وابستگی های خانوادگی، دارایی های شخصی، بهبود وضعیت کسب و کار پس از اتمام تحصیل و … می تواند شانس صدور ویزای تحصیلی را افزایش دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز