movakelinenglish

تایید واکسن های سینوفارم و سینوواک برای ورود به کانادا

تایید واکسن های سینوفارم و سینوواک برای ورود به کانادا

کانادا تدابیر جدیدی را برای اجازه ی ورود به این کشور اعلام کرد. از 30 نوامبر 2021، فهرست واکسن‌های مورد تایید کووید-19 گسترش خواهد یافت و از این به بعد واکسن های Sinopharm ،Sinovac و COVAXIN به لیست واکسن های Pfizer ،Moderna ،Astra Zeneca و Johnson and Johnson اضافه خواهند شد.

بر اساس مقررات جدید، از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲، افرادی که در یکی از گروه های زیر قرار بگیرند:

- اعضای خانواده شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند.

- دانشجویان بین المللی 18 سال و بالاتر؛

- ورزشکاران؛

- افرادی که دارای مجوز کار در کانادا هستند (به استثنای کسانی که در بخش کشاورزی و فرآوری مواد غذایی کار می کنند) و

 ارائه دهندگان خدمات ضروری، مانند رانندگان کامیون حمل بار به کانادا.

اگر به طور کامل با یکی از واکسن های تایید شده کانادا واکسینه شده باشند مشروط بر این که حداقل ۱۴ روز قبل از ورود به کانادا هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، مجاز به ورود به کانادا هستند ولی این افراد باید آزمایش PCR منفی قبل از ورود را ارائه دهند.

پس از اجرایی شدن اقدامات جدید، افرادی که واکسینه نشده یا تا حدی واکسینه شده اند، تنها در صورت قرار گرفتن در یکی از گروه های بالا، مجاز به سفر به کانادا خواهند بود ولی همچنان مشمول ارائه گزارش آزمایش PCR، قرنطینه ۱۴ روزه و سایر شرایط ورود هستند. 

همچنین از 30 نوامبر، شهروندان و افرادی که کارت اقامت دائم دارند و کاملا واکسینه شده اند، در صورتی که سفرشان کمتر از ۷۲ ساعت باشد، می توانند بدون آزمایش کووید-19 به کشور بازگردند. برای سفر های بیش از ۷۲ ساعت، افراد باید آزمایش PCR منفی قبل از ورود را ارائه دهند.

بنا بر گزارش گلوب اند میل در اوایل این هفته، جاستین ترودو به قانونگذاران آمریکایی اعلام کرده است که کانادا در حال برنامه ریزی یک رویکرد سه مرحله ای برای حذف الزام مسافران به ارائه آزمایش PCR هنگام ورود به کانادا است. انتظار می رود مرحله بعدی بر مسافران از مبدا ایالات متحده تاثیر بگذارد و پس از آن، اقدامات آزمایشی برای مسافرانی از سایر نقاط جهان در نظر گرفته شود.

ایالات متحده اخیرا محدودیت های عبور شهروندان و افراد مقیم کانادا از مرز زمینی را به دلایل غیر ضروری لغو کرده است و مسافرانی که کاملا واکسینه شده باشند نیازی به ارائه تست منفی PCR در هنگام ورود به ایالات متحده ندارند.

برای مدت های متمادی، کارشناسان از دولت کانادا می‌خواستند که الزامات پرهزینه تست PCR COVID-19 را برای مسافرانی که کاملا واکسینه شده‌اند در سفرهای کوتاه برون مرزی حذف کند. دلیل اصلی ارائه شده این است که این آزمایشات گران هستند (معمولا بین 150 تا 300 دلار) و سفر را برای افرادی که مجبور به رفت و آمد های مکرر برای تجارت هستند بسیار گران می کند. همچنین اتاق بازرگانی کانادا در ۱۷ نوامبر بیانیه ای صادر کرد و از دولت کانادا خواست تا آزمایش PCR را برای مسافران واکسینه شده حذف کند. در متن این بیانیه آمده است: «رهایی از قوانین سفر های غیر ضروری به مشاغل کانادا کمک می کند تا به کار خود بازگردند و در بازارهای جهانی رقابت کنند.

بنا بر آمار، ایرانی ها اكثرا از واکسن سینوفارم برای مبارزه با کووید ۱۹ استفاده کرده اند و این خبر خوبی برای رفع نگرانی های ایرانیان دارای ویزای کانادا است و دیگر نیازی به رفتن در قرنطینه اجباری ۱۴ روزه نیست.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز