movakelinenglish

اطلاعیه مهم در مورد ویزاهای دانشجویی آمریکا

آخرین به روز رسانی: 14 سپتامبر 2021

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور مدیریت و منابع پس از مشاوره با وزارت امنیت داخلی، به منظور کمک به متقاضیان تحصیل در این کشور و انتظار طولانی در صف مصاحبه ویزاهای تحصیلی به افسران کنسولی سفارت خانه ها اجازه داده است تا پایان سال ۲۰۲۱: 

۱- صدور ویزاهای تایپ F و M را افزایش دهند.

۲- درخواست متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی تایپ J (دانشجویان، اساتید، محققان، متخصصان) را بدون مصاحبه حضوری در منطقه کنسولی آن ها مورد بررسی قرار دهند.

۳- اگر صلاح بدانند، می توانند از مصاحبه ویزا برای متقاضیان واحد شرایط ویزای F ،M و J آکادمیک که قبلا برای آن ها هر نوع ویزا ایالات متحده صادر شده است صرف نظر کنند.

۴- افسران کنسولی همچنین اجازه خواهند داشت متقاضیانی که شهروند کشوری هستند که در برنامه معافیت از روادید (VWP) مشارکت می کنند را از مصاحبه معاف کنند.

توجه: این شرایط فقط برای شهروندان غیر آمریکایی که تبعه کشورهای واجد شرایط هستند اعمال می شود. جزئیات مربوط به شرایط کشور و مراحل لازم در وب سایت سفارت یا کنسولگری مربوطه در دسترس خواهد بود.

متقاضیان کشورهای غیر VWP که ویزای قبلی آن ها در کمتر از 14 سالگی صادر شده است، ممکن است نیاز به ارائه اثر انگشت (بیومتریک) داشته باشند، اما همچنان می توانند برای معافیت مصاحبه ارزیابی شوند.

متقاضیان تحصیل در آمریکا پس از صدور مصوبه های روسای جمهور آمریکا (دونالد ترامپ و جوزف بایدن) برای جلوگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ به خاک آمریکا مبنی بر محدودیت های سفر به آمریکا برای 33 کشور، با مشکل بزرگی روبرو شدند.

اخیرا آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، برای کمک به متقاضیان ویزای F ،M و J و امکان ورود آن ها به آمریکا، برنامه National Interest Exceptions (NIEs) را معرفی کرده است، برای اطلاعات بیشتر از لینک پایین دیدن کنید:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/covid-19-travel-restrictions-and-exceptions.html

بنابراین برنامه، آن دسته از متقاضیانی که دارای ویزای F-1 یا M-1 هستند برای سفر و ورود به آمریکا مشکلی وجود ندارد و در گروه NIE در نظر گرفته می شوند. دانشجویان و دانشگاهیانی که با ویزای J-1 سفر می کنند باید قبل از سفر برای دریافت NIE با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری تماس بگیرند.

از متقاضیان درخواست شده است تا برای اطلاع یافتن از دستور العمل های درخواست ویزا بدون مصاحبه، وب سایت سفارت یا کنسولگری مربوطه را بررسی کنند.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز