movakelinenglish

مروری بر صدور دعوت نامه های اقامتی استان ها در آگوست ۲۰۲۱

بیش از ۳۴۰۰ دعوت نامه تحت برنامه های مهاجرتی استان های کانادا PNP در ماه آگوست ۲۰۲۱ صادر شد. 
تقریبا هر یک از استان های کانادا، به استثنای کبک و نوناووت، برنامه های مهاجرتی استانی تحت عنوان مشترکی به نام (PNP) با مجوز دولت فدرال را اجرا می کنند. داشتن برنامه های مهاجرتی خاص به دولت های استانی این امکان را می دهد که مناسب ترین افراد را برای پاسخگویی به نیازهای روز بازار کار و مدیریت جمعیت مهاجر در حوزه خود انتخاب کنند.
از زمان راه اندازی برنامه مهاجرتی استانی PNP در سال ۱۹۹۸، این برنامه به دومین روش پرطرفدار برای اخذ اقامت دائم در کانادا تبدیل شده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳، سالانه بیش از ۸۰ هزار متقاضی تحت این برنامه مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کنند.
هر استان معیارهای خود را برای انتخاب کارگران خارجی واجد شرایط اقامت دائم کانادا تحت برنامه PNP و بر اساس سیستم امتیاز دهی اتخاذ می کند. این استان ها حداقل یکی از برنامه های جذب نیروی کار خود را در زیر مجموعه اکسپرس اینتری فدرال قرار می دهند؛ هرگاه شرایط و مدارک متقاضی موجود در استخر اطلاعاتی استان و اکسپرس اینتری فدرال مورد نیاز استان باشد، برای متقاضی دعوت نامه استانی صادر می کند که ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) اکسپرس اینتری فدرال به متقاضی تعلق می گیرد؛ این امر عملا تضمین می کند که متقاضی در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری فدرال دعوت نامه ای برای درخواست (اقامت دائم) دریافت کند.
 
از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به طور متوسط ​​هر دو هفته قرعه کشی های اکسپرس اینتری ویژه PNP را انجام می دهد. بر اساس این رویکرد در آگوست ۲۰۲۱، IRCC دو قرعه کشی اکسپرس اینتری را با هدف انتخاب نامزدهای PNP انجام داد. این وزارت خانه در ۴ آگوست ۲۰۲۱، تعداد ۵۱۲ و در ۱۸ آگوست تعداد ۴۶۳ دعوت نامه صادر کرد. هر چند این تعداد دعوت نامه های اکسپرس اینتری فدرال صادر شده در ماه آگوست نسبت به ماه های ژوئن و جولای کاهش یافته است.
 
به طور کلی عملکرد آماری هر یک از استان های کانادا در صدور بیش از 3400 دعوت نامه در تمامی برنامه های PNP در هشتمین ماه میلادی ۲۰۲۱ به شرح ذیل بود:
 
در ماه آگوست، برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) در مجموع چهار دور دعوت از طریق زیر مجموعه های اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز کارگران ماهر بین المللی ۹۴۸ دعوت نامه استانی ارسال کرد. این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر از ۵۷۵ دعوت نامه ای است که این استان در ماه ژوئیه صادر کرده است.
 
اگوست ۲۰۲۱، این استان بیش از ۹۰۰ متقاضی مهاجرت را دعوت کرده است تا از طریق اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
 
این استان در آگوست ۲۰۲۱ در مجموع پنج قرعه کشی، تحت برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) انجام داد.

اولین قرعه کشی در ۶ آگوست انجام شد و کارفرماها برای دو گروه دعوت نامه ارسال کردند:
۱- کارگران خارجی

در ۱۱ آگوست، انتاریو دومین قرعه کشی خود را تحت برنامه مهارت های مورد نیاز استان را برگزار و برای ۴۸ نامزد مهاجرت دعوت نامه ارسال کرد. داوطلبان برای واجد شرایط بودن باید دارای پیشنهادات شغلی در بخش هایی که به عنوان هدف تعیین شده اند، باشند.
 
در ۱۸ آگوست ۲۰۲۱، انتاریو اولین دور قرعه کشی خود را برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برگزار کرد. طی دو قرعه کشی، انتاریو برای ۴۷۹ فارغ التحصیل بین المللی دعوت نامه صادر کرد. (۴۰۲ دعوت نامه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و ۷۷ دعوت نامه برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری)

در ۲۵ آگوست ۲۰۲۱، انتاریو دومین قرعه کشی فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد را برگزار و ۳۲۶ متقاضی را با حداقل امتیاز ۳۷ دعوت کرد.
 
سرانجام، در ۲۶ آگوست ۲۰۲۱، انتاریو ۲۰ دعوت نامه تحت برنامه کارآفرینانی استان برای متقاضیان دارای امتیاز بین ۱۴۲ تا ۲۰۰ صادر کرد.
 
در 23 آگوست ۲۰۲۱، برنامه اکسپرس انتری استانی آلبرتا (AINP) بزرگترین قرعه کشی را انجام داد که ۴۵۰ متقاضی با حداقل امتیاز ۳۰۰ دعوت شدند. دو قرعه کشی دیگر AINP در ۱۰ و ۳۰ اگوست انجام شد.
 
استان منیتوبا طی یک قرعه کشی برای سه گروه مختلف برنامه مهاجرتی استان دعوت نامه صادر کرد:
۱- کارگران ماهر در منیتوبا
۲- فارغ التحصیلان بین المللی
۳- کارگران ماهر در خارج از کشور
 
قرعه کشی در ۱۲ آگوست با ارسال ۲۷۵ دعوت نامه انجام شد که از این تعداد ۳۶ مورد برای نامزدهایی صادر شد که مشخصات پروفایل اکسپرس انتری معتبر اعلام کردند.
 
جزیره پرنس ادوارد در ۱۹ آگوست ۲۰۲۱ قرعه کشی از پیش تعیین شده ای انجام داد و مجموعا ۱۶۱ دعوتنامه صادر کرد. اکثر دعوت نامه ها (۱۵۲ مورد) برای نامزدهای اکسپرس اینتری صادر شده است. ۹ دعوتنامه باقی مانده به نامزدهای Business Impact رسید که حداقل امتیاز ۷۵ را داشتند.
 
IRCC در نظر دارد امسال بیش از ۱۰۰ هزار دعوت نامه ویژه نیروی متخصص صادر کند.
 
منبع: CIC News
نویسنده: Alexandra Miekus

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز