movakelinenglish

گردشگرانی که کاملا واکسینه شده اند، اکنون می توانند به کانادا سفر کنند!

همانطور که انتظار میرفت سرانجام کانادا از ۷ سپتامبر‌ ۲۰۲۱ مرزهای خود را بر روی گردشگرانی که واکسن مورد تایید این کشور را زده اند و به طور کامل واکسینه شده اند بازگشایی کرد.
۱- فایزر
۲- مدرنا
۳- آسترازنکا
۴- جانسون اند جانسون
می باشند، این بدان معناست که مسافران ورودی باید دو دوز واکسن های Pfizer ،Moderna یا AstraZeneca یا یک دوز واکسن Janssen را دریافت کرده باشند.

توجه:
واکسن های دیگری که ممکن است در کشور های دیگر جهان تایید شوند در حال حاضر توسط کانادا پذیرفته نمی شوند.

علاوه بر این، مسافران باید آخرین دوز خود را حداقل 14 روز قبل از سفر به کانادا دریافت کرده باشند.
 
کانادا ابتدا از ۹ آگوست ۲۰۲۱ به شهروندان و افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند و واکسن های مورد تایید شده را دریافت کرده بودند، اجازه ورود داده بود.
 
آنچه قبل از سفر به کانادا باید بدانید!
مسافرانی که به کانادا می آیند موظفند اپلیکشن ArriveCAN (یا نسخه وب آن) را بر روی تلفن همراهشان نصب کرده و اطلاعات شخصی و سفر خود را در آن آپلود کنند.
مسافران باید نتیجه آزمایش پی سی آر COVID-19 را قبل از ورود به ماموران مرزبانی کانادا نشان دهند، حتی اگر کاملا واکسینه شده باشند. همچنین ممکن است مسافران به صورت تصادفی برای انجام آزمایش COVID-19 هنگام ورود به کانادا انتخاب شوند. آن ها همچنین باید مدرک واکسیناسیون خود را نشان دهند و نباید علائم ویروس کووید 19 را داشته باشند.
علاوه بر این، مسافران ورودی به کانادا ممکن است تحت شرایط خاص از قرنطینه معاف می شوند. با این حال، باید برنامه‌ ای برای قرنطینه تهیه کنند و در صورتی که افسر مرزبانی تشخیص دهد که این شرایط را ندارند، به قرنطینه بروند.
 
توجه: افراد واکسینه نشده کمتر از ۱۲ سال، اگر توسط والدین یا سرپرست (کاملا واکسینه شده) همراهی می شوند، مجاز خواهند بود بدون نیاز به ارائه مدرک واکسیناسیون و قرنطینه وارد کانادا شوند.
 
بنابراین اتباع خارجی دارای ویزای توریستی معتبر کانادا که واکسینه نشده اند یا واکسیناسیون آن ها مورد تایید نیست، اجازه ورود به کانادا را ندارند.
 
پیش از این تنها دارندگان ویزای نیرو‌ی کار، دانشجویان بین المللی و دیپلمات ها و افرادی که به دلایل ضروری مجوز سفر دارند، می توانستند به کانادا سفر کنند. این افراد در صورت عدم واکسیناسیون کامل باید 14 روز در قرنطینه باشند.
 
همچنین لازم به ذکر است که پروازهای بین المللی فقط مجاز به ورود به 9 فرودگاه کانادا هستند که در زیر ذکر شده است:
فرودگاه بین المللی Pearson تورنتو
فرودگاه بین المللی Trudeau مونترال
فرودگاه بین المللی ونکوور
فرودگاه بین المللی کلگری
فرودگاه بین المللی Stanfield هالیفاکس
فرودگاه بین المللی Jean lesage کبک سیتی
فرودگاه بین المللی Macdonald-Cartier اتاوا
فرودگاه بین المللی James Armstrong Richardson وینیپگ
فرودگاه بین المللی ادمونتون
 
توجه: پروازها از مبدا هند حداقل تا ۲۱ سپتامبر و از مبدا مراکش حداقل تا ۲۹ سپتامبر ممنوع خواهد بود و کسانی که از هند یا مراکش مسافرت می کنند باید در کشور ثالث توقف کنند و آزمایش PCR بدهند.
باید صبر کرد و منتظر ماند تا تکلیف سایر واکسن های معتبر برای اضافه شدن به لیست واکسن های قابل قبول کانادا مشخص شود.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز