movakelinenglish

اجازه ورود به دارندگان ویزای اقامت دائم کانادا

سرانجام پس از مدت ها تاخیر و با فروکش کردن پاندمی کرونا در کانادا، اجازه ورود به دارندگان ویزای COPR اقامت دائم کانادا صادر شد. شرایط لَندینگ (ورود به خاک کانادا) برای این افراد به شرح زیر است:
🔹مهم‌ترین مساله این است که تائیدیه اقامت دائم COPR آن ها باید معتبر بوده و منقضی نشده باشد. در صورت انقضا اداره مهاجرت برای تمدید آن با آن ها تماس می‌گیرد.

🔹همچنین مسافران در صورتی که دارای علائم کرونا باشند نباید به کانادا مسافرت کنند، البته باید این نکته را هم متذکر شد که هر استان، مقررات بهداشت عمومی خاص خود را دارد که در وب‌سایت‌های دولتی مربوطه منتشر می‌شود.

🔹این گروه از افراد می باید قبل از ورود به کانادا با نصب اپ ArriveCAN برای بارگذاری اسنادی مانند داشتن رزرو هتل و آدرس الزام به قرنطینه ۱۴ روزه و تست مجدد پس از ورود (افرادی که واکسن های معتبر کرونا از نظر وزارت مهاجرت کانادا را زده اند و تست PCR شان منفی است از قرنطینه معاف هستند) و اثبات آزمایش PCR منفی کرونا و سایر اسناد مورد نیاز استفاده کنند. افسران مرزی در حال حاضر و شرایط پاندمی، مدارک سفر را به این روش می‌پذیرند.

🔹مسافرانی که واکسینه نشده‌اند، پیش از پرواز باید سه روز را در یکی از هتل‌های مورد تایید دولت رزرو کنند که پس از رسیدن به مقصد در هتل، منتظر نتیجه آزمایش بدو ورود باشند.

🔹همچنین باید آزمایش دیگری را در روز هشتم قرنطینه خود انجام دهند. مسافرانی که با یکی از ۴ واکسن مورد تایید کانادا، کاملا واکسینه شده‌اند، نیازی به این قرنطینه در هتل ندارند.

سوالی مهمی دیگر برای افرادی است که در این مدت COPR شان منقضی شده چگونه می توان به کانادا آمد؟
شما نمی توانید با مدارک منقضی شده به کانادا سفر کنید. طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اگر کارت اقامت شما منقضی شده، باید منتظر آفیسری باشید که از اداره مهاجرت به شما ایمیل می دهد. اگر هنوز قصد مهاجرت به کانادا را دارید، به ایمیل پاسخ دهید و نشان دهید که هنوز مایل به آمدن هستید.
سپس IRCC ممکن است آزمایشات پزشکی جدید یا سایر اطلاعات به روز شده را درخواست کند. اگر پاسخی از جانب شما دریافت نشود، پرونده شما بسته خواهد شد. این بدان معناست که اگر شما در آینده بخواهید به عنوان دارنده اقامت کانادا به این کشور سفر کنید، باید دوباره درخواست دهید.

دولت کانادا اعلام کرده است که با بیشتر افراد دارای کارت اقامت منقضی شده که در تاریخ 18 مارس یا قبل از آن صادر شده اند قبلا تماس گرفته شده است.
توجه: اگر IRCC از شما درخواست برای انجام آزمایشات پزشکی جدید یا ارائه مدارک جدید از شما کرده است، این دستورالعمل ها را دنبال کنید و منتظر تماس از سمت IRCC باشید.

چه مدارکی ممکن است از من خواسته شود که ارائه کنم؟
وقتی ایمیلی از IRCC دریافت می کنید، از شما سوال می شود که آیا وضعیت خانوادگی شما تغییر کرده است یا خیر؟ این تغییرات ازدواج، طلاق یا فرزند جدید می شود. اگر تغییری ایجاد شده باشد، IRCC برنامه شما را به روز می کند و از شما اسناد مربوطه را می خواهد.

اگر اسنادی که قبلا ارسال کرده اید منقضی شده باشد، ممکن است از شما خواسته شود که اسناد جدیدی را ارائه دهید. این اسناد شامل گواهینامه های پلیس و آزمایشات پزشکی است.

https://www.cicnews.com/2021/06/ircc-provides-new-instructions-to-expired-copr-holders-0618507.html#gs.4m3i3b

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز