movakelinenglish

آنچه برای تقاضای ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارید

هنگامی که تحصیل در کانادا را انتخاب می کنید به یک مجوز تحصیل Study Permit و پس از آن به یک ویزای موقت Student Visa ویزای دانشجویی نیاز دارید. ویزای دانشجویی به افراد اجازه می دهد به عنوان دانشجو وارد کانادا شود و تمام وقت در یک موسسه تایید شده DLI توسط وزارت مهاجرت کانادا تحصیل کند. باید قبل از تقاضای ویزای تحصیلی کلیه مدارک را جمع آوری کنید.

مهم است که توجه داشته باشید، بسته به اینکه شهروند چه کشوری هستید که تقاضای ویزا می کنید، مدارک شما ممکن است کمی متفاوت باشد. علاوه بر این، دستورالعمل ها و الزامات هر از چند گاهی تغییر می کنند. به همین دلایل، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آخرین اخبار با موسسه مهاجرتی یوسفی تماس بگیرید.

در گفتار زیر به بررسی مهم ترین مدارک لازم برای تقاضای ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم:

نامه پذیرش (LOA)

اگر هنوز برنامه و مدرسه خود را انتخاب نکردید، وقت آن است که این کار را انجام دهید. موسسه تحصیلی منتخب شما شما باید یک نامه پذیرش رسمی برای شما ارسال کند. برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید  فقط از موسسه آموزشی که در لیست تعیین شده IRCC (وزارت مهاجرت کانادا)  قرار دارد و به اختصار DLI گفته می شود پذیرش LOA بگیرد شما باید نسخه اصلی آن را به همراه درخواست ویزای دانشجویی خود آپلود کنید.

دانشجویانی که در کبک تحصیل می کنند نیز باید برای Certificat d’acceptation du Québec (گواهی پذیرش از کبک همان مدرک CAQ) اقدام کنند. بیشتر کارگران و دانشجویان خارجی موقت که قصد اقامت در استان کبک را دارند نیاز به CAQ دارند.

مدارک هویتی

شما باید یک گذرنامه معتبر و همچنین دو عکس با مشخصات پاسپورتی که اخیرا گرفتید ارائه دهید. همچنین توجه داشته باشید که باید حداقل یک صفحه خالی در گذرنامه خود هم داشته باشید.

اگر یکی از اعضای خانواده با خود به کانادا سفر می کنید، هر یک از اعضا نیز ملزم به ارائه مدارک فوق هستند.

هدف بازدید

در واقع باید بیان کنید قصد شما از سفر به کانادا چیست؟ در این مرحله به اطلاعات خاصی مانند نامه پذیرش، مدارک تحصیلات گذشته، تجربه، برنامه های شغلی و پیشرفت خود و در آخر آزمون مهارت زبان نیاز داشته دارید. 

مدرک زبان

اگر در مقاطع دانشگاهی و یا کالج تقاضای ویزای تحصیلی Study Permit می کنید به مدرک زبان نیاز دارید. آزمون های زبان انگلیسی پذیرفته شده عبارتند از: آیلتس و تافل. مدرک زبان فرانسه برای دانشگاه های فرانسه زبان TEF یا DELF

اثبات توانایی مالی

شما باید ثابت کنید که توانایی مالی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیلات خود در کانادا را دارید. شما می توانید بودجه خود را با استفاده از موارد زیر ثابت کنید:

- نامه حمایت والدین، ​​سایر اعضای خانواده یا مدرسه شما
- صورت های بانکی چهار ماه گذشته
- اثبات تنظیم حساب بانکی کانادا به نام شما
- مستندات وام دانشجویی (شامل وام بانکی یا بورس تحصیلی مدرسه)
- اثبات پرداخت شهریه و پرداخت مسکن
- منبع درآمد حامی مالی

توضیح نامه

هدف این نامه این است که افسر مهاجرت هدف یا برنامه مطالعاتی شما را تفهیم کنید که به واقع کار بسیار سختی است.  در حقیقت توضیح اینکه چرا شما می خواهید در کانادا تحصیل کنید و چه چیزی شما را به عنوان یک کاندیدای عالی تبدیل می کند. پذیرفتن مسئولیت ها به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیز مهم است. اگر در تحصیلات، نمره پایین و یا برنامه ای متفاوت از حوزه قبلی تحصیل خود فاصله دارید باید بتوانید در این نامه به افسر توضیح دهید و دلیل انتخاب این رشته برای تحصیل در کانادا را ارائه دهید.

تاریخچه سفر

 در صورت داشتن سابقه سفر به خارج از کشور به تنهایی یا همراه  والدین خود  در خارج از کشور در مدارک خود به اشتراک بگذارید.

پیوند های شما با کشور خود

بخشی مهمی از درخواست اجازه تحصیل در کانادا ارایه مدارک و دلایل شما به افسر پرونده مبنی بر برگشتن شما به ایران پس از اتمام تحصیل در کانادا است. در اینجا، شما باید انگیزه اقتصادی و عاطفی خود را برای بازگشت به ایران پس از اتمام تحصیل نشان دهید.

اسناد شخصی

اسناد اضافی کاملا به نیازهای کشور شما بستگی دارد. بعضی از کشورها از برخی اسناد معاف هستند، اما ایرانیان مجبور باشید موارد زیر را ارائه دهید:

- در صورت نیاز، گواهی عدم سو پیشینه از پلیس
- رزومه (CV)
- شناسنامه
- گواهی ازدواج (در صورت وجود)

بایومتریک

تست بایومتریک به مفهوم انگشت نگاری و عکس از چهره و قرنیه چشم متقاضی در مراکز مورد قبول کانادا است. در ایران این مراکز وجود ندارند و ملزم به انجام آن در سایر کشورها می باشید.

نکته مهم: کلیه اسناد ارائه شده برای مجوز تحصیل در کانادا باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

 

این روند ممکن است سخت به نظر برسد اما تیم ما آماده است تا به شما در این راه کمک کند.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز