movakelinenglish

مشاغل کانادا با بیشترین تقاضا در سال 2021

چه شغل هایی بیشترین شانس در بازار کار کانادا را دارد؟ آیا شغل و تخصص من در کانادا خوب است؟ شانس موفقیت من چه میزان است ؟ و این که بحران کرونا چه موانعی پیش رو دارم؟

از این دست سوالات همیشه ذهن مهاجرین را به خود مشغول می کند. در کل کانادا به نیروی متخصص نیاز دارد و بر این اساس کارفرمایان برای موقعیت ها و شغل های مختلف به استخدام می پردازند. این افراد باید حداقل تجربه کافی، مدرک دانشگاهی و آیلتس داشته باشند

شرکت Randstand یک گزارش تحقیقی تهیه کرده که بر اساس آن در این نوشتار مشاغلی که بالاترین نرخ پذیرش توسط کارفرماهای کانادایی را دارند معرفی می کنیم:

امور مشتریان و خدمات پس از فروش (NOC 6314)

با گسترش کرونا نیاز شرکت ها به استخدام نیروی متخصص در زمینه خدمات امور مشتریان و خدمات پس از فروش رونق زیادی یافته است. این افراد باید بتوانند در کار خود با مشتریان بهترین برخورد و پاسخ داشته و رضایت مندی را از مشتریان کسب کنند. این مشتریان انتظار داشته تا کار آن ها را به درستی انجام دهید  و با آن ها صحبت کنند. مردم برای بازپرداخت حقوق، لغو خدمات یا کارهای اداری و ... نیاز به همچنین افرادی دارند.

مدیر فروش (NOC 0601)

اداره یک بیزینس در شرایط کرونا و رکود اقتصادی کار سختی شده و مدیران فروش در خط اول شرکت ها می باشند. سود دهی بیزینس ها در کانادا کم شده و نیازمند افراد بهتری برای فروش است. نحوه مدیریت شرکت ها مانند 5 سال گذشته نخواهد بود و نیازمند تغییرات عمده ای است.

پرستار و پزشک (NOC 3012 & 3111)

در حال حاضر کمبود کادر درمانی در کانادا وجود دارد. با شیوع کرونا و نیاز بیماران به مراقبت های ویژه، پرستاران و پزشکان بیشتری مورد نیاز است. احتمالا کانادا تا سال 2022 به 60 هزار نیروی درمانی نیاز دارد که بخشی از آن برای کمک به سالمندان در کانادا می باشد. البته جذب این گروه از متخصصین خارج از کانادا چالش های زیادی دارد.

مهندس برق (NOC 2133)

صنایع به سیستم برق وابسته همیشگی هستند. تقاضا برای استخدام مهندسان برق که علاوه بر مهارت های فنی، مهارت های ارتباطی و مهارت نوشتن گزارش های تخصصی را داشته باشند، افزایش یافته است.

مهندس نرم افزار (NOC 2173)

به دو علت نیاز به مهندس نرم افزار وجود دارد: کار در خانه و گسترش تجارت الکترونیکی. افرادی که برنامه نویس بوده و وب سایت یا اپلیکیشن موبایل را طراحی می کنند، در کانادا استخدام می شوند. تخصص های مورد نیاز عبارت اند از: جاوااسکریپت، اس کیوال سرور، ابرداده، آی تی، معماری داده ها، تحلیلگر امنیت داده، مدیر داده، مهندس نرم افزار، توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل، مدیر امنیت شبکه، تحلیلگر سیستم، مدیر امنیت، برنامه نویس کامپیوتر، توسعه دهنده بلاک چین، مدیر بانک اطلاعاتی، مهندس سخت افزار، توسعه دهنده وب، مهندس شبکه.

حسابدار (NOC 1111)

به طور قطع یکی از شغل های همیشگی مورد نیاز بازار کار کانادا حسابدار است. حسابداران در زمینه های گسترده ای مانند نحوه استفاده از کمک های مالی دولت در شرایط کرونا و مشاوره استفاده از تخفیف مالیات به مشاغل و گزارش درآمد و هزینه سالیانه هر شرکت و فرد حقیقی به سازمان مالیاتی کانادا می دهند. آن ها به مشاغل کمک کرده تا در مورد رشد، تصميمات مهمی بگیرند. حسابرس خبره، حسابرس و حسابداران جزو این گروه ها هستند.

مدیریت منابع انسانی (NOC 0112)

در زمان شیوع کرونا مدیران منابع انسانی سیستم کار از راه دور و برنامه های مراقبت بهداشتی و ایمنی را توسعه می دهند. آن ها مسئول حفظ روحیه کارمندان در این شرایط سخت هستند.

مشاور مالی (NOC 1112)

با شیوع کرونا شرکت ها، صنایع و افراد زیادی امنیت مالی و اقتصادی را در خطر می بینند و نیاز به مشاور مالی دارند. مشاوران به افرادی که در پرداخت وام یا اجاره، بدهی داشته یا مشکل دارند، مشاوره می دهند.

بخش فناوری و تکنولوژی های TECH (NOC 2171 &2172 & 2173& 2174 & 2175 & 2147 & 0213)

مشاغل حوزه ی تک شامل چندین نوع تخصص عمدتا در حوزه کامپیوتر است. کمبود نیروی کار در زمینه های فناوری نیاز همیشگی بازار کار کانادا است. نیروهای با استعداد در زمینه های مختلف فناوری در شهرهای بزرگ تورنتو، ونکوور و مونترال مورد تقاضا هستند. برنامه های مهاجرتی در انتاریو و بریتیش کلمبیا توجه خاصی به جذب نیروی کار فناوری دارند زیرا که معتقدند مهاجران باعث رشد بخش های فناوری کانادا شده اند. بنابراین اگر در حوزه TECH فعال هستید می توانید با اعتماد به نفس بالایی شانس خود را در بازار کار کانادا بیازمایید.

 

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز