movakelinenglish

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر برای دوره های تحصیلی بیش از ۶ ماه قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید لازم است پس از دریافت پذیرش تحصیلی Admission از دانشگاه های کانادا (برای مراکز تحصیلی در استان کبک علاوه بر ادمیژن مجوز CAQ نیاز است) درخواست ویزای تحصیلی کانادا کنید.

پذیرش مشروط یا همان Conditional Admission پذیرش ‌هایی هستند که در آن ها دانشگاه یا کالج شرط یا شروطی را برای ورود به دوره لحاظ کرده است. در صورتی که متقاضی بتواند به آفیسر اداره مهاجرت اثبات کند که قادر به رعایت آن شروط است، در صدور ویزا مشکلی نخواهد بود. در صورتی که پذیرش مشروط به دوره زبان گرفته شده است باید دقیقا مشخص شود که در خصوص زبان انگلیسی متقاضی چه برنامه ای در دانشگاه وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

- اسکن نامه ادمیژن از یکی از مراکز معتبر آموزشی
- گواهی CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک
- برنامه تحصیلی یا همان Study Plan
- اسکن مدرک معتبر IELTS برای مقاطع بالاتر از دیپلم
- اسکن صفحات جدیدترین پاسپورت (فقط صفحه مشخصات)
- اسکن پاسپورت های قبلی (صفحاتی که در آن ها مهر یا ویزا خورده)
- اسکن ترجمه شناسنامه
- یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ پاسپورتی
- نامه تمکن مالی از بانک
- اسناد نشان دهنده دارایی متقاضی (سپرده بلند مدت، ۴۰ ملک، سهام، دریافت اجاره)
- نامه های سابقه کاری و بیمه کاری متقاضی
- فرم های درخواست ویزای تحصیلی برای متقاضی
- پرداخت هزینه های ویزای تحصیلی کانادا (۱۵۰ دلار برای بررسی درخواست ویزا، ۸۵ دلار برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال، برای دریافت CAQ از استان کبک ۱۱۶ دلار، این هزینه‌ها توسط اداره مهاجرت دریافت می‌شوند و غیر قابل پس گرفتن هستند)
- اگر سن متقاضی، کمتر از ۱۸ سال باشد (minors) باید یک فرد مقیم دائم در کانادا نامه ای به اداره مهاجرت دهد و مسئولیت آن فرزند را به عهده بگیرد.

توجه: انجام آزمایشات پزشکی و سوء پیشینه برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند لازم نمی‌باشد.

توانایی مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار پر اهمیت بوده و متقاضی تحصیل در کانادا باید بتواند در توانایی مالی خود نشان دهد است قادر است هزینه های تحصیل در کانادا را برای سال اول فراهم نماید. مثلا اگر شهریه متقاضی برای هر سال ۱۵ هزار دلار است، وی باید این مبلغ را به همراه هزینه مربوط به زندگی مربوط به سال اول از طریق حساب بانکی خود یا اسپانسر خود به سفارت اثبات کند. در صورتی که متقاضی نتواند آن را اثبات نماید، آفیسر ویزای تحصیلی او را مردود خواهد کرد.

جواب ویزای تحصیلی کانادا معمولا به صورت آنلاین تا ۵ هفته کاری پس از انجام بایومتریک در دفاتر VAC مورد تایید کانادا بصورت ایمیل دریافت می کنید. در صورت مثبت بودن جواب باید متقاضی یا نماینده او پاسپورت خود را به دفاتر VAC ارائه دهد تا پاسپورت را به سفارت رسانده و پس بگیرد، در نهایت متقاضی یا نماینده او پاسپورت را از دفتر VAC تحویل می گیرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2020.
طراحی: کانون هنرپرداز