movakelinenglish

کرونا ویروس و کمک مالی دولت به کانادایی ها برای بازگشت به کشور

وزیر امور خارجه کانادا آقای فرانسوا فیلیپ شامپاین، دوشنبه ۱۶ مارچ تصمیم جدید کانادا برای کمک مالی به کانادایی ها خارج از کشور جهت برگشت به کانادا را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کانادا می گوید، با توجه به اقدامات متعددی که توسط دولت ها در سراسر جهان برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ویروس (COVID-19) انجام شده است، دولت به کانادایی ها توصیه می کند تا اطلاع ثانوی از مسافرت های غیر ضروری به خارج از کانادا خودداری کنند. با توجه به این که بسیاری از کشورها محدودیت های مسافرتی یا مرزی و سایر اقدامات مانند محدودیت حرکات و قرنطینه ها را اعمال کرده اند و شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را لغو کرده اند و این محدودیت های جدید ممکن است برنامه سفر شما را به شدت مختل کند، دولت توصیه می کند تا کانادایی ها گزینه های موجود برای بازگشت هر چه سریعتر را در نظر بگیرند. ما می دانیم کانادایی هایی که به دنبال بازگشت هستند اکنون با کاهش گزینه های سفر برگشت به کانادا مواجه هستند و ممکن است افزایش ناگهانی قیمت بلیط برگشت را تجربه کنند.

برای کمک به بازگشت کانادایی ها به کشور، دولت کانادا یک برنامه ویژه کمک مالی به نام وام اضطراری COVID-19 برای کانادایی ها که در خارج از کشور هستند و در تلاش هستند به کشور برگردند ایجاد می کند. با استفاده از این برنامه، کانادایی هایی که در خارج از کشور مستقیما تحت تاثیر COVID-19 قرار دارند، می  توانند برای تامین وام اضطراری حداکثر 5000 دلار کمک بگیرند تا بتوانند به موقع هزینه های بازگشت آن ها به کانادا را تامین کند و به طور موقت نیازهای زندگی آنها را تامین کند .

وزیر امور خارجه کانادا گفت، دولت کانادا از کانادایی هایی که مستقیما تحت تاثیر COVID-19 قرار دارند و قادر به بازگشت سریع به خانه نیستند، پشتیبانی بیشتری خواهد کرد. این پشتیبانی از طریق مشارکت با سازمان های محلی و خدمات کنسولی خواهد بود.

به همین منظور کانادایی ها ساکن در خارج از کشور با ثبت نام در سایت https://travel.gc.ca/travelling/registration با توجه به کشوری که در حال حاضر در آنجا حضور دارند، راه های ممکن برای برگشت به کانادا را دریافت کنند.

کانادایی های واجد شرایط که در حال حاضر خارج از کانادا هستند و برای بازگشت به خانه نیاز به کمک دارند می توانند با نزدیک ترین نمایندگی دولت کانادا(سفارت،کنسولگری) یا مرکز پاسخگویی اضطراری ، مرکز جهانی کانادا در اتاوا که شماره آن در پایین ذکر شده، در تمامی روزهای هفته بصورت ۲۴ ساعته تماس بگیرند یا از راه ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارتباط تماس برقرار کنند.

+1 613-996-8885