movakelinenglish

افزایش سقف پذیرش انتاریو OINP

آقای مونت مک ناتون، وزیر کار، آموزش و توسعه مهارت استان انتاریو، در ۱۱ مارچ ۲۰۲۰ بیانیه زیر را صادر کرد و در آن از دولت فدرال خواست تا انتاریو با استفاده از برنامه مهاجرتی استانی OINP مهاجران بیشتری را جذب کند. این گروه از مهاجرین می توانند با مهارت و تجربه خود لازم برای زمینه رشد اقتصاد و ایجاد شغل را در این استان به وجود آورند.

برنامه OINP (برنامه های مهاجرتی با دیدگاه اقتصادی مورد نیاز استان انتاریو) گامی اساسی در رفع کمبود نیروی کار ماهر استان است. در این برنامه مهاجرتی استفاده از مهارت و تجربه کارگران ماهر برای حل چالش های اقتصادی استان در نظر گرفته شده است. این برنامه به رشد بخش فن آوری پر رونق ما کمک کرده و نیروی ماهر مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز در مناطق مختلف انتاریو را تامین خواهد کرد.

برای اطمینان از آینده درخشان انتاریو، اقتصاد ما به مهاجران ماهر و باتجربه نیاز دارد. به رهبری نخست وزیر فورد، برای نفع مردم انتاریو من متعهد هستم كه کارگران ماهر را به استان جذب كنم تا خلا های موجود در بازار كار را برطرف كنم، نیاز کارفرمایان را برآورده كرده و به رشد مشاغل كمک كنم.

با قوانین دولت فدرال در زمینه برنامه های مهاجرتی با دیدگاه اقتصادی مورد نیاز استان ها، سهم انتاریو در تامین نیروی ماهر فقط ۱۵ درصد از برنامه های مهاجرتی استان است که این درصد بسیار ناچیزی است، در حالی که سهم تعیین شده توسط دولت فدرال برای سایر استان ها  زیر ۴۰ درصد نیست.

ما از دولت فدرال خواسته ایم تا این میزان ۱۵ درصد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد تا بتوانیم افرادی را که مهارت شغلی دارند و دانشجویان بین المللی تحصیل کرده در این استان مورد نیاز کارفرمایان را انتخاب کنیم. ما از همتایان فدرال خود می خواهیم که طی دو سال آینده 2020-2022 ، میزان تخصیص سالیانه فعلی را از طریق این برنامه به تعداد ۱۳ هزار و ۳۰۰ پرونده برساند.

سال گذشته، دولت ما درخواست افزایش تخصیص داده و فقط 50 موقعیت شغلی اضافه تر را از سهمیه بدست آوردیم. این امر به سادگی پاسخگوی نیازهای اقتصاد انتاریو نیست و از رشد اقتصادی و اشتغال زایی نیز پشتیبانی نمی کند.

هفته گذشته، استان انتاریو پذیرش متقاضیان موجود از میان دانشجویان بین المللی که دارای پیشنهادهای شغلی در استان هستند آغاز کرد. طی فقط چند ساعت، نه حتی روزها، به سقف تعداد درخواست های مجاز توسط دولت فدرال رسیدیم.

برای اطمینان از نیازهای اقتصادی خاص ما، به کنترل و آینده نگری بیشتری نیاز داریم. برای رونق اقتصادی نیاز به ایجاد شغل و نیروی ماهر داریم. استان خود را با هم می سازیم.

برای آشنایی بیشتر با این برنامه مهاجرتی، لطفا کلیک کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.