movakelinenglish

پرنس ادوارد

پرنس ادوارد _ Prince Edward Island

About us

جزیره پرنس ادوارد یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می باشد که به Garden Province معروف است. مساحت این استان، 5660 کیلومتر مربع است. بر اساس سر شماری سال 2019 این استان کوچکترین و کم جمعیت ترین استان کانادا با جمعیتی در حدود 156,947 نفر می باشد. بزرگترین شهر و مرکز این استان، Charlottetown با جمعیتی در حدود 40,000 نفر است. این استان به داشتن مناطق زیبای طبیعی و 800 کیلومتر خط ساحلی معروف می باشد. ریشه نام پرینس ادوارد برگرفته از نام پرینس ادوارد، چهارمین پسر شاه جورج سوم و پدر ملکه ویکتوریا می باشد. سریال های تلویزیونی "قصه های جزیره" و "آن شرلی، دختری با موهای قرمز" که در سراسر جهان مشهور شده است در این جزیره بوده است.

برای مشاهده موقعیت جزیره پرنس ادوارد بر روی نقشه، کلیک کنید.

Image

جغرافیا جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد در خلیج سنت لارنس و در ساحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع است. جزیره پرنس ادوارد از طریق تنگه نورثامبرلند، از مینلند کانادا، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا جدا می شود و با پل 13 کیلومتری موسوم به پل کنفدراسیون، به نیوبرانزویک متصل می شود. این جزیره، 224 کیلومتر طول داشته و عرض آن بین 6 تا 64 کیلومتر می باشد. هیچ جایی در این استان در فاصله بیش از 16 کیلومتری دریا نیست. بالاترین نقطه زمین در جزیره پرنس ادوارد، در 152 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد. جزیره PEI به سه قسمت: پرنس، کوئینز و کینگز تقسیم می شود. تقریبا همه خاک های جزیره پرنس ادوارد، از ماسه سنگ نرم و قرمز تشکیل شده است. سرخی این خاک، بواسطه وجود حجم زیاد اکسید آهن (زنگ آهن) آن می باشد. این جزیره، با بیش از 90 ساحل شنی زیبا که بسیاری از آن ها دارای تپه ها شنی می باشند احاطه شده است. هیچ دریاچه و یا رودخانه مهمی در جزیره پرنس ادوارد وجود نداشته و فقط حوضچه ها، جویبارها و رودها وجود دارند. جزیره پرنس ادوارد در منطقه زمانی اقیانوس اطلس (AST) واقع شده است.

Image

آب و هوای جزیره پرنس ادوارد

این استان دارای چهار فصل است. بهار معمولا دیرتر فرا می رسد. تابستان ها معمولا دلپذیر بوده و نه خیلی گرم و نه خیلی سرد می باشد. اگر چه آب اقیانوس ها نسبتا سرد است و سطح دمای آن به ندرت از 20 درجه بالاتر می رود ولی جزیره نشینان و گردشگران در ماه تابستان، از رفتن به ساحل و شنا کردن در اقیانوس لذت می برند. زمستان ها معمولا طولانی و سرد بوده و از ماه نوامبر تا آوریل، برف زیادی وجود دارد و دما نهایتا تا 11- درجه پایین می رود. با این حال، با تغییرات آب و هوایی بوجود آمده در سال های اخیر، برف کمتر و نیز روزهای با دماهای بسیار پایین کمتری وجود دارد. این جزیره از مناطق بادخیز بشمار می رود و وجود باد باعث می شود که دمای هوا در جزیره سردتر به نظر برسد.

Image

تاریخچه جزیره پرنس ادوارد

این استان بعد از شاهزاده Edward Augustus که پدر ملکه Victoria بود نام گرفت. قبل از این نام فراخور حوادث خاص نام های دیگری نیز داشته است. اولین ساکنین این استان مردمان Mi’kmaq بودند که این استان را Abegwiet به معنی “زمین روی گهواره موج ها” می نامیدند. اولین گروه اروپایی ساکن این استان فرانسوی ها بودند که اسم این جزیره را “lle St. Jean” به عنوان بخشی از مستعمره Acadia نامیدند. در سال 1798 انگلیس ها این جزیره را از فرانسوی ها گرفتند و نام کنونی را روی آن گذاشتند. در آن زمان، اشراف انگلستان تعطیلات خود را بدلیل وجود مناطق زیبای طبیعی، در این استان می گذراندند. اگر چه PEI بخشی از مناظراتی بود که منجر به پیدایش کنفدراسیون کانادا در سال 1867 شد اما این استان در حقیقت در آن زمان به کانادا ملحق نشد. به جای آن تصمیم گرفت که مستقل باقی بماند و حتی با ایالات متحده آمریکا وارد مذاکره شد. البته این موضوع طولی نینجامید و این استان در سال 1873 به کشور جدید کانادا پیوست. 

Image

اقتصاد جزیره پرینس ادوارد
صنایع بزرگ در این استان عبارتند از: کشاورزی، گردشگری، ماهیگیری و تولیدات صنعتی. حدود 30% از سیب زمینی کانادا، در این استان کشت می شود. این محصول، مهم ترین منبع درآمدی برای 2000 کشتزار این استان است. صنعت گردشگری (به ویژه در طول تابستان) یکی از منابع مهم درآمدی جزیره محسوب می شود. جذابیت مناظر طبیعی، مسابقات گلف، و دهکده دختری از گرین گیبلز در این جزیره تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. صنعت ماهیگیری، یکی دیگر از موارد عمده اقتصادی است. خرچنگ ها، صدف ها، خزه های ایرلندی، ماهی های تن و صدف های خوراکی جزیره در سراسر کانادا و جهان معروف می باشند. بخش تولیدات صنعتی عمدتا در صنایع غذایی فعالیت می کنند. صنایع  هایتک (فناوری بالا) به خصوص در زمینه های پزشکی، الکترونیک، علوم زیستی و کشاورزی نیز درحال پیدا کردن جایگاه ویژه خود در جزیره هستند.

Image

توریسم جزیره پرنس ادوارد

شارلوت تاون، مرکز جزیره پرنس ادوارد آیلند حس یک شهر روستایی آرام را به شما می دهد. شهری با لحظات خوش و فراموش نشدنی، تجربیات محلی موفق و غوطه ور فرهنگی و سرگرمی های خانوادگی است. تورهای متنوع در حوضه های مختلف شهر برگزار می شود که شما با این تور های می توانید به کشف فروشگاه های خوشمزه، گالری های هنری و دیگر جواهرات این شهر بپردازید. هنگام بازدیدتان از این شهر مطمئن شوید که به تماشای بسیاری از موارد سرگرم کننده شهر یعنی فستیوال ها، نمایش تئاتر و موسیقی زنده بروید و از آن ها لذت ببرید. اگر به فعالیت های فضای باز علاقه دارید مطمئنا از بازی گلف، دوچرخه سواری و پارو زدن لذت خواهید برد. خیابان های مربوط به دوره ویکتوریای به راحتی با کمی پیاده روی قابل دسترس هستند، همین طور بندر قدیمی شهر در مرکز خلیج Hillsborough قرار گرفته است.

Image

دولت و سیاست جزیره پرینس ادوارد
جزیره پرنس ادوارد 27 نماینده منتخب دارد که اعضای مجلس قانونگذاری (MLAs) نامیده می شوند. آن ها مسئولیت وضع قوانین در جزیره پرنس ادوارد را برعهده دارند. رئیس دولت در جزیره پرنس ادوارد، نخست وزیر است. این استان دارای معاون فرماندار می باشد که وی به عنوان نماینده استانی ملکه منصوب شده است. جزیره پرنس ادوارد، چهار عضو منتخب در پارلمان (MPs) دارد که نماینده منطقه خود در مجلس عوام کانادا در شهر اوتاوا می باشند. در سال 2019 آقای Dennis King به عنوان نخست وزیر این استان انتخاب شد. 

Image

مالیات در جزیره پرنس ادوارد

نرخ مالیات بر فروش در جزیره پرنس ادوارد 14٪ می باشد که مجموع نرخ مالیات استانی 9٪ به علاوه نرخ مالیات فدرال 5٪ است. هماهنگ سازی مالیات بر فروش، جزیره پرنس ادوارد را رقابتی تر کرده و سرمایه گذاری و شغل بیشتری را به خود جلب می کند.

Image

بهداشت و سلامت در جزیره پرنس ادوارد

بلافاصله پس از اقامت، با دپارتمان سلامتی پرنس ادوارد تماس بگیرید و بخواهید که نامتان برای این منظور در لیست انتظار قرار گیرد. برای دریافت خدمات پزشکی رایگان، از طریق برقراری ارتباط با این دپارتمان، برای کارت بیمه‌ی درمانی درخواست ارائه دهید و یا می‌توانید از طریق داروخانه‌های محلی، کلینیک‌ها یا سازمان‌های خدمات مهاجرتی برای این منظور اقدام کنید. لازم به ذکر است که بیمه‌ی درمانی پرنس ادوارد، همه‌ی هزینه‌های پزشکی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. پس بهتر است از طریق یک شرکت خصوصی، برای بیمه‌ی ثانویه‌ی درمانی اقدام کنید. برای این منظور، به یک شرکت بیمه‌ی محلی مراجعه کنید.

Image

تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

آموزش پیش از دانشگاه در ایالت پرنس ادوارد کانادا 10 سال به طول انجامیده و سنین 16-6 سال را شامل می گردد. نخستین دوره آموزشی در ایالت پرنس ادوارد مقطع آموزشی ابتدایی است که 6 سال به طول می انجامد. دومین مقطع آموزشی ایالت پرنس ادوارد مقطع آموزشی مقدماتی متوسطه (آموزش راهنمایی) است که مدت 3 سال است. مقطع نهایی آموزش پیش دانشگاهی در ایالت پرنس ادوارد مقطع آموزش متوسطه می باشد که مدت زمان 3 سال است. دوره آموزشی کارشناسی نخستین دوره آموزش عالی در ایالت پرنس ادوارد می باشد که معمولا 4 سال به طول می انجامد. گفتنی است که این دوره آموزشی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته برگزار می گردد. دوره های آموزشی کارشناسی ارشد در ایالت پرنس ادوارد منحصرا توسط دانشگاه ایالتی جزیره پرنس ادوارد ارائه می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پرنس ادوارد، کلیک کنید.

Image

مهاجرت به کانادا از طریق جزیره پرنس ادوارد

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در جزیذه پرنس ادوارد را دارند می توانند از روش زیر اقدام کنند:

سرمایه گذاری استانی: مدیرانی که با داشتن سرمایه حداقل 600 هزار دلار و داشتن حداقل نمره آیلتس 5 موفق به کسب امتیاز 50 شوند، ویزای کار این استان را کسب می کنند و ملزم به راه اندازی یک بیزنس به ارزش 200 هزار دلار کانادا مطابق با بیزنس پلن ارائه شده طی مدت حداکثر یک سال هستند. برای توضیحات بیشتر لطفا کلیک کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا کلیک کنید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز