movakelinenglish

ساسکاچوان

ساسکاچوان _ Saskatchewan

About us

ساسکچوان یکی از استان های کانادا با مساحت 651.900 کیلومتر مربع می باشد و پوشیده از دریاچه و جنگل و مزرعه و رود با طبیعتی زیبا است. پایتخت آن شهر رجینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است. جمعیت این استان طبق سرشماری 2019 برابر با 1،174،000 نفر بوده است و ششمین استان پرجمعیت کانادا محسوب می شود. این استان پر آفتاب ترین استان در کانادا با میانگین 2500-2000 ساعت تابش آفتاب در سال می باشد. در این استان 72 ملت اولیه کانادا ساکن هستند. در گذشته، علت جذب افراد به این منطقه، خاک حاصلخیز این استان بود. اما امروزه، اقتصاد رو به رشد و مدرن این استان عامل جذب مهاجران به ساسکچوان می باشد.

برای مشاهده موقعیت استان ساسکچوان بر روی نقشه، کلیک کنید.

About us

جغرافیا ساسکچوان

این استان در مرکز کانادا به شکل مستطیل مانندی قراردارد که از شمال تا جنوب کشیده شده است. در غرب این استان آلبرتا و شرق آن منیتوبا و در جنوب با استان مونتانا و داکوتای شمالی آمریکا هم مرز است. مرزهای این استان وابسته به پستی و بلندی طبیعت نیست، بلکه خطوط ترسیمی راست است. 
از نظر طبیعتی به دو بخش تقسیم شده است:

بخش شمالی: پوشیده از جنگل بجز قسمت دریاچه شنی در شمال غربی به نام Lake Athabasca Sand Dunes (بزرگترین تپه های شنی جهان در قسمت شمالی)

بخش جنوبی: در بخش جنوبی نیز تپه های شنی به مساحت 300  کیلومتر مربع وجود دارد.

 

About us

آب و هوای ساسکچوان

استان ساسکچوان بیشترین مقدار دریافت آفتاب را در بین دیگر استان های کانادا دارد. این استان تابستان های گرمی دارد (حدودا 38 درجه). البته در قسمت های شمالی طول دوره تابستان کمتر است. از جنگل های شمالی بادهای گرم به سمت جنوب و آمریکا می وزد و از سمت غرب نیز بادهای گرمی وجود دارد. زمستان های آن ماکزیمم تا 17- درجه می رود. همچنین این استان بارندگی بسیار خوبی نیز در فصول گرم سال دارد.

Image

تاریخچه ساسکچوان

تاریخ غنی این استان به بیشتر از ۵۰۰۰ سال پیش در زمان استقرار First Nations در این منطقه بر می‌گردد. اولین گروه اروپایی در اواخر سال ۱۶۰۰ وارد این استان شدند که اکثر آن ها کاشف یا تاجر پوست بودند. استان ساسکچوان در این زمان بخشی از منطقه شمال غربی بود که این منطقه بیشتر کانادای مدرن را تشکیل می‌داد. خیلی زود باکنفدراسیون شدن کانادا در سال ۱۸۶۷، مهاجرت به این منطقه آغاز شد. به دلیل وسعت منطقه غیر مسکونی، دولت کانادا در سال ۱۸۷۲ قانون Dominion Lands را وضع کرد که به مهاجران جدید اجازه می‌داد تا در صورت پاک سازی زمین و انجام کار تولیدی در آن، صاحب آن شوند. نتیجه این قانون جدید، هجوم مهاجران از سراسر جهان به خصوص  اروپای شرقی  به این استان بود. در زمان استان شدن ساسکاچوان در سال ۱۹۰۵ ده‌ ها زبان مختلف در این استان صحبت می‌شد.

About us

اقتصاد ساسکاچوان

ساسکچوان در ناحیه سرسبز کانادا قرار دارد و تولید کننده 28 درصد غلات و بیش از 54 درصد گندم کشور می باشد. این استان بیشترین تولید غلات شامل گندم، کانولا، کتان، چاودار، جو، نخود فرنگی، عدس، دانه قناری و جو در کانادا برعهده دارد. اگر چه کشاورزی با درآمد 2 میلیارد دلار در سال مهمترین بخش اقتصاد این استان محسوب می شود، ولی کارهای خدماتی از جمله موسسات مالی، بیمه، بنگاه های مسکن (3/3 میلیارد $) بخش مهمی در اقتصاد این استان می باشند.
نرخ بیکاری 1/5 درصدی، کمتر از میانگین کانادا بوده و این استان را به محل خوبی برای کار تبدیل ساخته است. این استان همچنین دارای معادن غنی پتاس، اورانیوم، زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی می باشد. ساسکچوان در صادرات پتاس (کود) مقام اول را در کانادا دارد. نفت و گاز طبیعی از تولیدات دیگر این استان است که تولید نفت بعد از آلبرتا بیشترین سهم را در کانادا دارد.

Image

توریسم ساسکچوان

دشت های جلگه ای منطقه ساسکاچوان از قدیمی ترین جاذبه های کانادا به شمار می روند. بر طبق تحقیقات انجام شده از سوی باستان شناستان این منطقه به عصر یخبندان تعلق دارد. منطقه ای که در آن کاکتوس های خاص، عظیم و متعددی دیده می شود. اگر به جاذبه های تاریخی علاقمند باشید، از دیدن آثار به جای مانده در منطقه شگفت زده می شوید. زیرا در ساسکاچوان دیواره ها و نقش برجسته های سنگی زیادی دیده می شود. نقوش اسرارآمیز و مرموزی که به بومیان منطقه در گذشته تعلق داشته است. شهر ساسکاتون به خاطر پل های رنگی برنجی زیبایش معروف است. در این شهر کوچک با حس شهر بزرگ، کارهای سرگرم کننده فراوانی برای انجام دادن وجود دارد. در این شهر می توانید به تحسین کلیشه چاپی اثر هنری پیکاسو در موزه مدرن Remai بپردازید یا در خیمه مخروطی سرخ پوستان در پارک موروثی Wanuskewin بخوابید، همین طور می توانید تاریخ غرب کانادا را در موزه توسعه یافته غربی یاد بگیرید و از اجرای گروه های موسیقی بزرگ در فستیوال سالانه جاز لذت ببرید و در نهایت به تماشای آسمان همیشه آبی در آفتابی ترین استان کانادا بپردازید.

Image

دولت و سیاست ساسکاچوان

استان ساسکچوان مجلس انتخابی دموکراتیک خود را دارد که در شهر مرکزی رجینا واقع شده‌ است. ۵۸ نماینده در این مجلس کار می‌کنند که هر یک خدمتگذار یک ناحیه خاص است. دولت این استان تحت کنترل حزب دموکرات جدید (NDP) به رهبری آقای لورن کالورت می‌باشد. این استان به طور کل تمایل به جناح چپ و NDP دارد و در ۶ دهه پیشین قدرت در دستان این جناح بوده‌ است. در سال 2018 آقای اسکات مو به عنوان نخست وزیر این استان انتخاب شد. 

Image

مالیات در ساسکچوان

PST مالیات فروش 6% است که مربوط به کالاها و خدمات مشمول مالیات مصرف شده یا مورد استفاده در ساسکاچوان است. این کالاها و خدمات خریداری شده در استان و همچنین کالاها و خدمات وارد شده برای مصرف یا استفاده در ساسکاچوان می باشند. کالاهای جدید و استفاده شده مشمول مالیات هستند.

وقتی کالاهایی یا خدمات مشمول مالیاتی را از تامین کننده ای که مجوز جمع آوری PST را دارد خریداری یا اجاره می کنید، PST را به تهیه کننده می پردازید. وقتی کالاهایی یا خدمات مشمول مالیاتی را از طریق تامین کننده ای که مالیات را جمع آوری نکرده است، مانند تهیه کننده بدون مجوز واقع در خارج از ساسکاچوان، خریداری یا اجاره می کنید، باید خود ارزیابی کنید و PST را مستقیما به بخش درآمدها پرداخت کنید.

Image

بهداشت و سلامت در ساسکچوان

نام بیمه ی درمانی کانادا که در استان ساسکاچوان ارائه می شود با عنوان کارت بهداشت ساسکاچوان مشهور است. در این استان نیز مانند برخی استان های دیگر نیاز است تا برای دریافت کارت بهداشت خود حتما مدارک و اسنادی که نشان دهنده ی حق قانونی، هویت شما در کانادا و اقامت تان در ساسکاچوان هستند را ارائه دهید. جالب است بدانید که تمام خدمات پزشکی ضروری از جمله بستری در بیمارستان و خدمات سرپایی، در پوشش کارت بهداشت ساسکاچوان گنجانده شده است.

Image

تحصیل در ساسکاچوان

شرایط تحصیل در ساسکچوان بسیاری از فرصت های کار با کیفیت را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی دارد. برای چندین سال گذشته، پایین ترین نرخ بیکاری در کشور متعلق به این استان بوده است. ساسکچوان آموزش و پرورش با کیفیت بالا و مقرون به صرفه را ارائه می دهد، که باعث جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می شود. ساسکچوان دو دانشگاه در سطح جهانی دارد که دارای بودجه دولتی و دانشگاه های معتبر دولتی هستند، که دانش آموزان بین المللی بسیاری از کشورهای جهان را جذب می کنند. این دانشگاه ها در رجینا و ساسکاتون قرار دارند، که هر دو جمعیت کمتر از 250،000 دارند. برای دانشجویانی که ترجیح می دهند که در شهرهای بزرگ با جمعیت چندین میلیون نفر نباشند، ساسکاچوان یک گزینه بسیار جذاب است. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ها و کالج های ساسکچوان، کلیک کنید.

About us

مهاجرت به کانادا از طریق استان ساسکچوان

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در استان ساسکاچوان را دارند می توانند از روش های پایین اقدام کنند:

1- از روش متخصصین استانی (PNP): افراد می توانند بر اساس لیست مشاغل مورد نیاز و دارا بودن حداقل های سیستم اکسپرس انتری وارد یک سیستم امتیاز بندی (EOI) شوند. در این سیستم برای افراد با بالاترین امتیاز دعوت نامه ارسال می شود.

2- متخصصین فدرال: افرادی که در این استان سابقه کار و یا تحصیل را دارند در سیستم اکسپرس انتری از شانس بالاتری برخوردار هستند. 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز