movakelinenglish

انتاریو

انتاریو _ Ontario

About us

انتاریو از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ ترین و قوی‌ ترین استان کانادا می‌باشد. مرکز آن تورنتو است و اتاوا پایتخت کانادا نیز در آن قرار دارد. وسعت انتاریو 1.076.000 کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق آمار منتشر شده در سال 2019 برابر با 14/570/000 نفر است. بالغ بر 94% جمعیت استان انتاریو در قسمت جنوبی آن مشهور به انتاریو جنوبی متمرکز است. تقریبا نیمی از افراد ساکن در تورنتو متولد کشورهای دیگر می باشند و این شهر از این لحاظ که بیشترین فرهنگ ها را در خود جای داده رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص داده است. از دیگر شهر های انتاریو شهر اتاوا (Ottawa) است که مرکز ادارات دولتی و پایتخت کشور کانادا به شمار می آید. انتاریو پیش رو ترین ایالت در زمینه تولید است و 52% از کل تولید ارسالی کانادا از این استان می‌باشد.

برای مشاهده موقعیت استان انتاریو بر روی نقشه، کلیک کنید.

About us

جغرافیا انتاریو

از لحاظ جغرافیایی استان انتاریو در شرق کانادا و در بین استان کبک و مانیتوبا قرار دارد. از جنوب با ایالت‌های مینسوتا، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک هم مرز است. انتاریو از شمال به خلیج‌های هادسون و جیمز منتهی می‌شود. همچنین این استان دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را دارا است و در مرکز کانادا واقع شده است. مشهورترین شهرهای انتاریو تورنتو، اتاوا، همیلتون، کیتچنر واترلو، لندن، وینزور و کینگستون می باشند. این استان از لحاظ تنوع منابع طبیعی نیز شهره است، این منابع شامل جنگلهای وسیع، پارک های زیبای حفاظت شده، 4 دریاچه از 5 دریاچه بزرگ کشور و آبشار نیاگارا است که البته شهرت جهانی دارد. 

About us

آب و هوای انتاریو

با وجود دریاچه‌های بزرگ، این استان در قیاس با سایر مناطق غربی، در طول سال، تغییرات دمایی زیادی ندارد. مقدار بارش‌ ها نیز در این منطقه بیشتر از مناطق مرکزی کانادا است. شهرهایی که در جنوب انتاریو قرار دارند، خیلی گرم‌تر هستند. در این شهرها ممکن است دمای هوا به 30 درجه سانتی‌گراد هم برسد. در فصل زمستان، مناطق شمالی دریاچه‌ ها نسبت به سایر شهرها خیلی سردتر هستند. زمستان های سرد این مناطق به خاطر جریان هوای قطب شمال است که درجه حرارت آن بین 0 تا 10- درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است. این شهرها برای این که از سرما در امان باشند، دارای پیاده‌ روهای زیرزمینی، سامانه گرمایش مرکزی و سالن‌های ورزشی سرپوشیده هستند.

About us

تاریخچه انتاریو

انتاریو یکی از 4 استان اصلی بود که در معاهده 1867 کانادا به هم پیوستند. نام استان از دریاچه انتاریو گرفته شده است که خود این نام نیز در زبان هورن Huron به معنای دریاچه بزرگ می باشد. از آنجا که این استان یکی از اولین مناطق صنعتی در کانادا به شمار می آید، محل قدیمی ترین شرکت های کانادایی نیز هست. تاریخچه انتاریو توسط مهاجرانی ساخته شده است که ابتدا با قایق، سپس با قطار و سرانجام با هواپیما برای آباد کردن این استان وارد آن شده اند حتی پیش از بوجود آمدن کانادا مهاجران برای شروع یک زندگی جدید وارد آن شده بودند و امروز به جز حدود 2.5 درصد جمعیت انتاریو، ما بقی اهالی انتاریو از نسل همان مهاجران می باشند. با ورود موج جدید مهاجران از مناطق مختلف جهان طی دوران مختلف هریک از آنها تاثیرات فرهنگی خود را بر فرهنگ این استان برجای گذارده اند.

About us

اقتصاد انتاریو

به دلیل آنکه استان انتاریو قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود، در نتیجه انواع صنایع در این استان به خصوص در تورنتو و دیگر مناطق شهری یافت می شوند. با وجود آنکه هزینه های زندگی در این استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری می باشد، نرخ درآمدها در این استان می تواند از عهده زندگی با بالاترین معیارها در میان کشورها برآید. اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارتخانه های فدرال است می تواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنین سازمان های بین المللی غیر تجاری کمک شایانی نماید. صنعت اتومبیل بخش اصلی تولیدات صنعتی انتاریو را شامل می شود که شرکت های کانادایی جزو شرکت های پیشرو جهان در این صنعت می باشند. همچنین این استان دارای منابع طبیعی غنی مورد نیاز صنایع می باشد. یک شرکت معدنی قدیمی دارای معادن نیکل و آهن نمونه ای از این منابع می باشد. جنگل های وسیع این استان می تواند منابع خوبی برای صنایع چوب بری، تهیه خمیر چوب و کاغذ با شیوه های نوین باشد. آمار بیکاری در استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 6.6 درصد می باشد. موقعیت های شغلی در این استان با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن از تنوع بسیاری برخوردار است تا جایی که از کشاورزی تا فن آوری اطلاعات در آن می توان یافت. سطح ایجاد اشتغال در استان در سالهای اخیر بسیار خوب بوده و پیش بینی می شود که به همین صورت ادامه یابد.

Image

توریسم انتاریو

ایالت انتاریو دومین ایالت بزرگ کانادا می باشد که از جنوب و مرز ایالت متحده آمریکا تا خلیج هادسون در شمال کانادا گسترده شده است. بسیاری از جاذبه های مهم و محبوب کانادا در این استان واقع شده اند که برای نمونه می توان به شهر توریستی و معروف تورنتو و جاذبه های بیشمار آن و طبیعت فوق العاده زیبای آبشار نیاگارا اشاره کرد. این شهر جاذبه های دیدنی و متفاوتی برای هر سلیقه ای دارد. از موزه ها و گالری ‏های مختلف گرفته تا برج معروف ‏CN Tower‏ و جزیره های تورنتو که هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. بسیاری از این جاذبه ها نزدیک بهم هستند و فقط با کمی ‏قدم زدن به هر آن‌ها می‌رسید. همچنین سیستم متروی بسیار خوب تورنتو گشت و گذار را برای گردشگران آسان کرده است. همچنین برخی از جاذبه های این استان کمتر شناخته شده اند که بهتر است فرصت بازدید از این مکان های ناب را نیز از دست ندهید.

Image

دولت و سیاست انتاریو

حکومت در کانادا به صورت فدرالی می باشد. به جز بخشی از ارکان که تحت کنترل حکومت مرکزی می باشد دیگر امور مربوط به استان تحت نظارت حکومت استانی است. انتاریو دارای پارلمان مستقل می باشد که اعضای آن در انتخابات توسط مردم انتخاب شده و مجلس این استان (که مشهور به کوئینز پارک است) و محل آن در مرکز تورنتو است را تشکیل می دهند. در انتخابات سال 2018 آقای "داوگ فورد" نخست وزیر این استان می باشد.

Image

مالیات در انتاریو

بعد از مدت ها بحث و جدل بین دولت انتاریو و دولت فدرال بر سر مالیات در استان انتاریو، بالاخره قانون مالیات هماهنگ فروش در یک روز (نهم دسامبر 2009) به تصویب هر دو مجلس انتاریو و فدرال رسید. تصویب این قانون به معنای آن است که از اول ماه ژوئیه July سال 2010 ساکنان استان انتاریو برروی قیمت اجناس خریداری شده به جای دو مالیات فروش فعلی یعنی GST که 5% است و PST که در 8% است، یک مالیات واحد 13 درصدی به نام HST می پردازند.

About us

بهداشت و سلامت در انتاریو

بنا بر قوانین کانادا تمام ایالات این کشور موظف به فراهم آوردن بهداشت و درمان رایگان برای تمام شهروندان و کسانی که به صورت قانونی به تبعیت این کشور درآمده اند هستند. به عبارت دیگر بسیاری از خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا بدون دریافت وجهی از بیمار ارائه می شود. البته برخی از درمان های غیر ضروری مانند: جراحی های زیبایی غیر ضروری و برخی از مراقبت های دندان پزشکی عموما مشمول این قانون نمی شوند اما لیست اینگونه خدمات در استان های مختلف متفاوت است. مراقبت های بهداشتی و درمانی بطور کامل برای تمام افراد ساکن در انتاریو به طور رایگان مهیاست. طرح بیمه درمانی انتاریو (OHIP) تمام مخارج خدمات درمانی برای شهروندان این استان و اکثر ساکنین دائم در این استان را بطور کامل پرداخت می کند. این مخارج عبارتند از هزینه معاینه پزشک، آزمایشات پزشکی، فوریتهای پزشکی، بستری در بیمارستان و فوریتهای دندان پزشکی.

About us

تحصیل در انتاریو

انتاریو مرکزی برای موسسات تحقیقاتی شناخته شده ای در سطح جهان است که از بودجه آموزشی استانی استفاده می نمایند. ثبت نام از کودکستان تا سطح 12 به طور عمومی انجام می گیرد، مدارس کاتولیک و فرانسه در سرتاسر استان پراکنده می باشند که با پشتیبانی مالی از طریق مالیات دهندگان حمایت می شود و تحت نظارت دولت استانی به آموزش دروس طراحی شده می پردازند. همچنین انتاریو به عنوان استانی پیشرو در آموزش های خاص شناخته می شود. برنامه استاندارد جدید به منظور اطمینان بخشیدن از رعایت کیفیت و بی طرفی در مدارس سرتاسر استان طراحی شده است. آموزش دوره بعد از دبیرستان در انتاریو شامل شبکه ای از سازمان ها است که از طریق بودجه عمومی اداره میشوند. این سازمان ها موضوعات و مشاغل گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهند مانند: دانشگاه های پژوهشی مشهوری که دارای دانشکده های هنر، فن آوری و کشاورزی می باشند و همچنین دیگر برنامه های منحصر به فرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ها و کالج های استان انتاریو، کلیک کنید.

Image

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در انتاریو را دارند باید از طریق برنامه استانی انتاریو OINP درخواست خود را مطرح کنند تا پس از دریافت دعوت نامه اقدام از طرف استان و بررسی کامل مدارک به اقامت برسند. موارد ذیل شاخص ترین روش های این برنامه مهاجزتی است:

۱- خرید بیزنس: صاحبان بیزنسی که قادر به خرید یک بیزنس دایر حداقل به مبلغ 200 هزار دلار باشند می توانند با ویزای کار از این روش بیزنس خود را اداره کنند و در ادامه موفق به دریافت اقامت دائم شوند.

۲- متخصصین: افرادی که در دانشگاه های استان انتاریو فارغ التحصیل شده باشند و دارای حداقل های سیستم اکسپرس انتری باشند و در لیست مشاغل مورد نیاز استان که به صورت دوره ای اعلام می شود، باشند.

برای توضیحات جامع تر لطفا به لینک OINP در وب سایت ما مراجعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز