movakelinenglish

منیتوبا

منیتوبا _ Manitoba

About us

استان منیتوبا (Manitoba) یکی از 3 استان سرسبز کانادا، واقع در قلب کشور می باشد که در سال 1870 جز استان های کانادا شد. نام منیتوبا برگرفته شده از نام بومیان کانادا به معنی روح بزرگ است. مساحت آن 649.950 کیلومتر مربع می باشد. جمعیت آن در سال 2019 برابر 1,369,000 نفر بوده است. 
مرکز منیتوبا، وینیپگ برابر هشتمین شهر بزرگ کانادا است. Brandon دومین شهر بزرگ استان است. این استان در سال های اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده و در تلاش است تا سالانه 10000 نفر مهاجر جدید جذب کند.

برای مشاهده موقعیت استان منیتوبا بر روی نقشه، کلیک کنید.

About us

جغرافیا منیتوبا

استان منیتوبا در مرکز کانادا واقع می باشد. این استان از شرق با استان انتاریو (تورنتو) و در غرب با استان ساسکاچوان و در جنوب با کشور آمریکا (داکوتای شمالی و مینسوتا) همسایه می باشد. منیتوبا تنها استان کانادا  با ساحل آب شور است. بندر Churchill تنها بندر بزرگ با عمق زیاد در منیتوبا است که راهی نزدیک برای مقاصد دریایی آسیا و آمریکا است. بعضی از جنگل های قسمت شرقی دریاچه از سوی یونسکو منتخب شده اند. این استان سرسبز دارای رودهای فراوانی می باشد. بیشتر ساکنین در قسمت جنوب منیتوبا ساکن هستند. کوه Baldy بیشترین ارتفاع (832 متر) را در منیتوبا دارد.

About us

آب و هوای منیتوبا

استان منیتوبا دارای آب و هوای قاره ای است که از شمال تا جنوب متفاوت است. به علت ارتفاع کم زمین و سطوح وسیع و دوری از آب اقیانوس ها در ژانویه و فوریه سرمای زیادی دارد. در تابستان هوای گرم خلیج مکزیک بعد از عبور از آمریکا وارد منیتوبا می شود. (درجه حرارت حدود 30 با رطوبت زیاد می باشد) که در بعضی مواقع این رطوبت بیشتر باشد. این استان در کل کانادا بیشترین هوای صاف را دارا است.
جنوب منیتوبا و شهر وینیپگ دارای آب و هوای مرطوب است. تابستان گرم و طولانی است و زمستان سرد است.
48% سطح منیتوبا پوشیده از جنگل است. این شهر دارای درخت های کاج، صنوبر، سدر است.

About us

تاریخچه منیتوبا

اولین ساکنان منیتوبا در حدود 10 هزار سال پیش شامل سرخپوستان بودند که در کنار رود سرخ به کشاورزی غلات قبل از ورود اروپائیان می پرداختند. Henry Hudson اولین اروپایی بود که وارد منیتوبا شد. بعد از او "توماس باتن" از طریق دریاچه وینیپگ در سال 1612 وارد این منطقه شد. چند سال بعد فرانسوی ها و انگلیسی ها دو کمپانی North West ,Hudson Bay برای تجارت با منطقه منیتوبا تاسیس کردند و در سال 1821 با هم ادغام HBC شدند.
در سال 1763 بعد از جنگی 7 ساله انگلستان بر فرانسه پیروز شد و منیتوبا را جز تصرفات خود نمود. در سال 1870 بعد از تصویب قانون و واگذاری بخش رابرت (سرزمین کنونی منیتوبا) مستقل شد. البته وسعت آن یک هجدهم مساحت کنونی بود. در سال 1890 بیشتر ساکنین فرانسوی زبان از این استان خارج شدند. در سال 1911 وینیپگ سومین شهر در کانادا بود. در سال 1939 منیتوبا که دارای پایگاه های فراوانی در زمینه هواپیما های نظامی بود نیروهای را وارد جنگ جهانی نمود.

About us

اقتصاد منیتوبا

این استان دارای اقتصاد قوی بر مبنای کشاورزی، حمل و نقل، تولید، نفت، معدن، جنگل، انرژی و توریسم می باشد دارد. تولید داخلی این استان در سال 2008، بالغ بر 50 میلیارد دلار بوده است، رشد آن در سال 2008 برابر 2.8% و در همان سال میانگین درآمد 25.100 دلار در سال (رتبه 5 در کانادا) و نرخ بیکاری در 2009 در منیتوبا بسیار پایین و برابر 5.8% بوده است. کشاورزی در جنوب منیتوبا بسیار پر رونق است. 12 درصد مزارع کانادا در منیتوبا واقع شده است. بیشترین حجم دانه های روغنی آفتابگردان در این استان رشد می کند. مرکز Portage La Prairie بیشترین تولید سیب زمینی را برعهده دارد، یعنی بیشتر سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد از اینجا تامین می شود. بیشترین واحد استخدام کننده در منیتوبا، دولت آن می باشد که در بخش دانشگاه، بیمارستان و سازمان های دولتی فعال اند. در بخش توریست شرکت Churchills Arctic بسیار فعال است.

Image

توریسم منیتوبا

وینیپگ دارای مسافت مساوی از اقیانوس های اطلس و آرام، محل تلاقی رودخانه های رِد و آسینی بوین و قلب مرکزی کشور کانادا است. یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر وینیپگ، د فرکز جایی که دو رودخانه با هم برخورد می کنند است. آب و هوای شدید شهر منجر به داشتن گرم ترین فصل تابستان و سرد ترین فصل زمستان شده است که طیف وسیعی از فعالیت های تفریحی متنوع در وینیپگ را در هر فصل افزایش داده است. همیشه در این شهر کلی کار هیجان انگیز برای لذت بردن وجود دارد.
در سطح بین المللی وینیپگ را خانه جت های وینی پگ و شهر تیم NHL می دانند و در سطح ملی از او به خاطر هنر های برجسته و صحنه های فرهنگی اش قدردانی می کنند. ساکنان شهر وینیپگ را در حالت عامیانه به عنوان پگگرز (Peggers) می نامند، آن ها کسانی هستند که از زندگی فرهنگی بسیار فعال خود لذت می برند و همه چیز را با تئاتر و باله در کنسرت و اپرا ترکیب می کنند. اخیرا این شهر به خاطر جدیدترین جاذبه هایش مانند موزه کانادایی حقوق بشر بیشتر به رسمیت شناخته شده است.

About us

دولت و سیاست منیتوبا

دولت استان منیتوبا در سال 1869، برای اولین بار توانست جدای از دولت Northwest Territories دولت متحد تشکیل دهد. در  ابتدا دولت لیبرال و محافظه کار تشکیل شد و در سال 1932 بعد از ورود دولت کشاورز منیتوبا، همگی با هم ادغام شد.

هم اکنون مانند تمام استان های کانادا، منیتوبا دارای یک مجلس مقننه، مجریه و رئیس مجریه است. با حاکمیت الیزابت دوم، رئیس دولت منیتوبا با پیشنهاد نخست وزیر کانادا و دستور فرماندار کل کانادا تعیین می شود. البته در بعضی موارد جنبه تشریفاتی دارد. از سال 2016 آقای Brian Pallister از حزب محافظه کار نخست وزیر استان منیتوبا می باشد.

About us

مالیات منیتوبا

به طور کلی مالیات در استان منیتوبا کانادا 12% (5% مالیات کالا و خدمات + 7% مالیات استانی) می باشد.

اگر بیزینس شما فروش کالاها و خدمات مشمول مالیات به ساکنین منیتوبا است، در صورت اعمال همه موارد زیر ملزم به ثبت نام در قانون مالیات بر فروش خرده فروشی و جمع آوری مالیات بر خرده فروشی هستید.

- شما سفارشات مبدا منیتوبا را می پذیرید.
- کالاهای مشمول مالیات برای مصرف/ استفاده در منیتوبا است و نه برای فروش مجدد.
- شما باعث می شوید کالاهای مشمول مالیات بدون توجه به اینکه چه کسی برای تحویل می پردازد، به استان منیتوبا تحویل داده شوند.

Image

بهداشت و سلامت منیتوبا

طرح بهداشتی و درمانی در این استان با عنوان بهداشت منیتوبا (‏Manitoba Health‏) شناخته می ‏شود. خدمات اولیه پزشکی، جراحی و بیهوشی، پرتونگاری و آزمایشگاهی که پزشک تجویز کرده باشد، معاینات معمول چشم، دندانپزشکی، بستری در بیمارستان، خدمات پرستاری، داروهای تجویز شده در ‏بیمارستان، کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتاردرمانی، مشاوره ‏رژیم غذایی و مراقبت در منزل شخصی تحت پوشش این طرح قرار دارد.‏ 

ساکنین دائمی این استان می‌توانند به‌ محض رسیدن از بیمه‌ ی سلامت استفاده کنند. باید برای خدمات درمانی مانیتوبا ثبت‌ نام کنید تا کارت سلامت را دریافت نمایید. اگر پیش از دریافت کارت خود، به خدمات درمانی نیاز دارید، باید مدرکی در ارتباط با وضعیت اقامت دائمی خود ارائه دهید.

About us

تحصیل در منیتوبا

اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا را دارید دانشگاه های منیتوبا می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. پنج دانشگاه و سه کالج محلی در منیتوبا، آموزش عالی با کیفیت بالا ارائه می دهند. تحصیل در برخی از دانشگاه های منیتوبا کمترین هزینه ی تحصیل در کانادا را داراست و نسبت به دانشگاه های تورنتو و دانشگاه های ونکوور مقرون به صرفه تر است. در این استان بیش از 65 مدرسه دولتی و 44 مدرسه غیر دولتی وجود دارد. منیتوبا دارای 38 کتابخانه عمومی است که 12 واحد آن ها کتاب های فرانسوی و 8 واحد آن ها فرانسه و انگلیسی را دارند. اولین کتابخانه در 1848 افتتاح شد.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه ها و کالج های منیتوبا، کلیک کنید.

Image

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت منیتوبا

استان مانیتوبا به دنبال جذب سالانه حداقل ۱۰٫۰۰۰ مهاجر می باشد. این استان به دلیل هزینه های پایین زندگی، سطح بالای زندگی و مردمان مهمان نواز و خون گرم، مقصدی ایده آل برای مهاجران می باشد. افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در این استان را دارند باید از یکی از دو روش زیر اقدام کنند:

1- روش متخصصین استان منیتوبا

2- سرمایه گذاری در استان منیتوبا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز