movakelinenglish

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا _ British Columbia

About us

بریتیش کلمبیا (British Columbia) غربی ترین استان کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام قرار دارد. بر طبق آمار سال 2019 این استان در حدود 5.071 میلیون نفر جمعیت دارد که تقریبا 1.3 میلیون نفر از آن ها مهاجر می باشند. بسیاری از ساکنین این استان در منطقه Lower Mainland ساکن هستند. مساحت این استان به اندازه جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند می باشد.

شهر ویکتوریا مرکز این استان است که در جزیره ونکوور واقع است. پرجمعیت ترین شهر استان، ونکوور (Vancouver) است. شهر ونکوور با دارا بودن حدودا 675.218 نفر جمعیت یکی از 3 شهر ممتاز جهان برای زندگی می باشد. بیشتر چینی های کانادا در این شهر زندگی می کنند. جو چند فرهنگی و سطح عالی زندگی، این استان را مقصد بیشتر مهاجران به کانادا کرده است.

برای مشاهده موقعیت استان بریتیش کلمبیا بر روی نقشه، کلیک کنید.

 

About us

جغرافیا بریتیش کلمبیا 

در میان رشته‌ کوه راکی و اقیانوس آرام قرار گفته ‌است. بریتیش کلمبیا از شمال با قلمرو های شمال غرب و قلمرو یوکان، از شرق با استان آلبرتا، از جنوب با ایالت واشینگتن آمریکا و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است. در حدود 75٪ از این استان در بسیاری از نقاط کوهستانی و غیر قابل نفوذ است که 2/3 درصد استان باقی مانده اند و هنوز توسعه نیافته اند. Image

آب و هوای بریتیش کلمبیا

شرایط آب و هوای استان بریتیش کلمبیا به شدت تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس آرام قرار دارد. بسته به اینکه محل سکونت افراد به ساحل اقیانوس نزدیک باشد یا خیر، آب و هوا نیز متغیر خواهد بود. بریتیش کلمبیا در هر چهار فصل، مطبوع است و ویژگی های خاص خود را دارد. زمستان های این استان، معتدل و مطبوع و تابستان های آن گرم و خشک است. آب و هوا در فصل بهار در استان بریتیش کلمبیا بسیار دلنشین است و به همین دلیل اکثر توریست هایی که قصد دارند به این شهر مسافرت کنند، فصل بهار را برای سفر خود انتخاب می کنند. در برخی از روزهای زمستان در این استان، هوا بسیار سرد و همراه  با برف و یخبندان می باشد. برف و یخبندان بیشتر در بخش های کوهستانی مشاهده می شود. از ویژگی های خوب این شهر عدم شرجی بودن با وجود بالا بودن درصد رطوبت است که علت آن خنک بودن هوا می باشد.

Image

تاریخچه بریتیش کلمبیا

این استان یکی از غنی ترین تاریخچه های بومی کانادا را دارد. باستان شناسان شواهدی از حضور انسان در این استان در حدود 11500 سال پیش یافته اند. به دلیل داشتن خط ساحلی، این استان بالاترین تراکم جمعیت بومی را دارد. در زمان ورود اروپایی ها بیشتر از نیمی از ساکنان فعلی کانادا در این استان زندگی می کردند. ورود اروپایی ها با ورود کاشفین معروف انگلیسی به نام های جیمز کوک و جورج ونکوور در اواخر دهه 1700 آغاز شد. بدنبال این کاشفان، تجار پوست نیز به طور دائم در این استان ساکن شدند. این استان به عنوان ششمین استان در سال 1871 به کنفدراسیون کانادا ملحق شد و مرزهای این استان در اواخر قرن نوزدهم مشخص شدند. اقتصاد این استان بعد از جنگ جهانی دوم شکوفا شد. با درآمد خوب به دست آمده از جنگلداری، استان شروع به سرمایه گذاری در مدرن کردن اقتصاد کرد.

Image

اقتصاد بریتیش کلمبیا

اقتصاد این استان غالبا بر منابع طبیعی تکیه دارد اما در سال های اخیر رشد صنایع و کارهای خدماتی نیز در این استان چشمگیر بوده است. مخابرات، معدن و جنگل داری از بخش های مهم اقتصادی این استان به حساب می آید. منابع اصلی درآمد این استان گردشگری است. شیلات در کانادا متعلق به این استان بوده و زمین های کشاورزی و دامپروری زیادی در آن وجود دارد. همچنین بریتیش کلمبیا سومین تولید کننده برق آبی و دومین تولید کننده گاز در کانادا است. اقتصاد ونکوور بر اساس خدمات مالی می‌باشد. این شهر نقطه مهمی در ترانزیت کالا از اقیانوس آرام است. میزان صادرات از این بندر بالاترین مقام را در آمریکای شمالی دارد. اخیرا هزینه‌ های کم در ونکوور موجب شده تا تعداد زیادی از شرکت‌ های فیلم سازی وارد این شهر شوند و اصطلاحا نام «Holly Wood North» را به این شهر دهند.

Image

توریسم بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا در سراسر جهان به عنوان یک مقصد جذاب گردشگری شناخته شده است. یکی از مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری بریتیش کلمبیا در توسعه اقامتگاه ها و استراحتگاه ها است. بریتیش کلمبیا یکی از مکان های برتر و پرطرفدار در زمینه فعالیت های توریستی در فضای باز است که پتانسیل های فراوانی برای ایجاد و افزایش امکان تفریحات تجاری و گردشگری و ماجراجویی دارد. محیط طبیعی و جذاب مناطق بریتیش کلمبیا و شهرهای بین المللی آن، تجارب و خدماتی به یاد ماندنی برای گردشگران فراهم نموده و همچنین فرصت های سرمایه گذاری مناسبی در بخش خدمات گردشگری ارائه می دهند.

بریتیش کلمبیا خدمات توریستی ویژه ای را به گردشگران ارائه می دهد که این خدمات شامل ورزش هایی همچون اسکی، گلف و پیاده روی و خدمات تورها و بازدید از شهر و میزبانی همایش ها می شود.

About us

دولت و سیاست بریتیش کلمبیا

مجمع قانونگذاری بریتیش کلمبیا که در مرکز استان، شهر ویکتوریا واقع است. ۸۵ نماینده از سراسر استان (MLA) با رای اکثریت مردم در هر حوزه انتخاب می‌شوند.

فرماندار بریتیش کلمبیا نماینده ملکه بریتانیا در استان بریتیش کلمبیا است. در نبود فرماندار در مجلس ممکن است او یک مدیر را برای اجرای وظایف دفتر خود منصوب کند. از این رو در عمل، معمولا رئیس دادگستری بریتیش کلمبیا جانشین اوست. دولت وزرایی را برای مناصب مختلف انتصاب می‌کند، اگر چه رسما بخشی از شورای اجرایی بریتیش کلمبیا (کابینه)، توسط رئیس دولت یا نخست‌ وزیر تعیین می‌شود.

دولت فعلی استان از سال 2017 تحت کنترل حزب دموکرات بریتیش کلمبیا به رهبری آقای John Joseph Horgan است. انتخابات این استان هر ۴ سال به‌طور منظم انجام می‌گیرد.

Image

مالیات در بریتیش کلمبیا

در زمینه مالیات‌ بر درآمد شخصی، استان بریتیش کلمبیا در میان لیستی متشکل از 61 استان کانادا و ایالت های آمریکا، جایگاه نهم را از نظر بالاترین رقم مالیات ترکیبی فدرال و استانی (PIT) به خود اختصاص داده است. در مورد مالیات تجاری نیز افزایش‌ های اخیر موجب بالا رفتن نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ های قانونی  (CIT)از 10 به 12 درصد شده است. این افزایش موجب تشدید مشکلات رقابت ‌پذیری سرمایه گذاری تجاری شده که در اثر برقراری مالیات بر فروش ایجاد شده اند. همچنین بریتیش‌ کلمبیا دارای بالاترین نرخ مالیات بر کربن در آمریکای شمالی است. علاوه بر این، این استان در سال ‌های اخیر چندین برنامه برای افزایش میزان مالیات اجرایی کرده که شامل افزایش مالیات نقل و انتقال املاک و همچنین شامل وضع مالیات جدید بر حقوق و دستمزد می شود که با هدف تامین مالی خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

Image

بهداشت و سلامت بریتیش کلمبیا

دولت بريتيش كلمبيا طراحى به نام طرح حمايت پزشكى دارد. اين برنامه براى ساكنان بريتيش كلمبيا می باشد. دانشجويان بين المللى داراى ويزاى دانشجويى و كسانى كه داراى ويزاى كار ٦ ماهه يا بيشتر باشند هم ممكن است واجد شرايط باشند تا زير پوشش اين طرح قرار گيرند.

طرح خدمات پزشكى MSP هزينه هاى درمانى پايه كه از نظر پزشكى ضرورى مى باشند را در بر می گیرد مانند برخى از ويزيت هاى پزشک، برخى آزمايشات پزشكى و هزينه هاى درمان.

بعضى هزينه هاى بهداشتى از قبيل هزينه هاى دندان پزشكى و فيزيوتراپى، آمبولانس زير پوشش MSP قرار نمی گيرد.

براى كسب اطلاعات بيشتر کلیک کنید.

About us

تحصیل در بریتیش کلمبیا

این استان دارای سیستم آموزشی برتر در سطح جهانی می‌باشد. در کانادا تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم می‌ توانند تا 20 سالگی و تا سقف انتهای دبیرستان از تحصیلات رایگان دولتی استفاده کنند. دانش آموزان این استان محدودیت جغرافیایی ندارند و می‌ توانند در هر جای استان که بخواهند به طور رایگان تحصیل کنند. در پایه 10، 11 و 12 دانش آموز پس از گذراندن امتحانات استانی می‌تواند فارغ التحصیل شود. در این استان 6 دانشگاه، سه کالج دانشگاه (با ارائه دوره کارشناسی ارشد اغلب در رشته‌ های تخصصی، دوره‌ های فنی، مهارت آموزی) و 12 کالج وجود دارد. از دانشگاه‌ های تراز اول این استان می‌ توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه ها و کالج های این استان، کلیک کنید.

About us

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت نقش مهمی در شکل گیری این استان در گذشته و در اقتصاد آن در حال حاضر دارد. با کاهش آمار زاد و ولد در این استان، مقامات استان رشد جمعیت آتی خود را در مهاجرت می‌ بینند. این استان جهت کمک به جذب مهاجر در برنامه انتخاب استانی شرکت دارد که به روند جذب مهاجر و صدور ویزا سرعت می‌بخشد. افراد می‌ توانند از دو روش زیر اقدام کنند:

1-  حرفه (متخصصین مورد نیاز در بیریتیش کلمبیا) 
2- گروه تجاری Entrepreneur (مدیران و سرمایه گذاران)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز