movakelinenglish

خطای فنی و پذیرش ۷۳۰۰ درخواست بیشتر

بنا بر گزارش CIC، وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعداد ۷۳۰۷ درخواست بیشتر از ظرفیت ۴۰ هزار نفری برنامه تبدیل اقامت موقت دانشجویان فارغ التحصیل شده بین المللی به اقامت دائم کانادا قبول کرده است. 

پنجشنبه ۶ ماه می ۲۰۲۱ صفحه ویژه تقاضا در سایت وزارت مهاجرت باز شد تا متقاضیان با ایجاد یک حساب کاربری فرم های تفاضا و مدارک خود را آنلاین آپلود کنند. وزارت مهاجرت برای متقاضیان مهلت ۷ ماه در نظر گرفته بود، اما این ظرفیت ۴۰ هزار نفری به سرعت تنها طی ۲۵ ساعت از شروع برنامه، تکمیل و پذیرش بسته شد.

اکنون یک یادداشت داخلی وزارت مهاجرت نشان می دهد متقاضیان بسیار بیشتر از ظرفیت این برنامه، پذیرش شده اند. پذیرش تعداد ۷۳۰۷ درخواست اضافی بر اثر خطای فنی در سیستم الکترونیکی شمارش متقاضیان اتفاق افتاده است. 

بر اثر این نقص برخی از درخواست هایی که به طور همزمان ارسال شده اند فقط به عنوان درخواست یک متقاضی در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر، بدلیل ترافیک شدید مراجعه کنندگان در یک بازه زمانی، اگر دو متقاضی به طور همزمان آیکون "ارسال" را فشار داده اند، سیستم گاهی اوقات آن دو درخواست را به عنوان یک درخواست در نظر گرفته است و این باعث شده سیستم شمارش پس از رسیدن به حد نصاب ۴۰ هزار نفر اعلام تکمیل ظرفیت کرده ولی در شمارش پرونده ها به ۴۷۳۰۷ رسیده اند.

در پی این خطا، وزارت مهاجرت از مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت درخواست کرد تا با تصویب قوانین عمومی موقت این مشکل را حل کند و این تعداد اضافه بر ظرفیت حذف نشوند در غیر این صورت، طبق قوانین فعلی، تعداد ۷۳۰۷ درخواست های پذیرفته شده اضافی باید حذف شده و هزینه پرداختی به این متقاضیان بازگردانده شود.

در نهایت وزیر مهاجرت در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ این قانون موقت را تصویب کرد تا بر اساس آن ۷۳۰۷ درخواست اضافی، مورد قبول واقع شوند.

این برنامه در واقع گروه های:
- کارگران ضروری که با ویزای کار در کانادا اشتغال دارند
- فرانسوی زبانان
-  دانشجویان بین المللی در کانادا (CEC) که در چهار سال گذشته فارغ التحصیل شده باشند

را شامل می شود و اجازه می دهد تا برای مهاجرت دائم کانادا اقدام کنند.

این برنامه از ۶ می ۲۰۲۱ شروع و تا ۵ نوامبر ۲۰۲۱ بسته خواهد شد با ذکر این شرط اگر زودتر از ۵ نوامبر هر یک از گروه ها به ظرفیت تعیین شده خود برسد دیگر تفاضایی برای آن گروه پذیرفته نخواهد شد.

اطلاعات ارائه شده در این سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.
خدمات مشاوره مهاجرتی صرفا توسط وکیل قانونی در امور مهاجرت مجاز است، هرگونه مشاوره مهاجرتی توسط سایر افراد فاقد ارزش است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه مهاجرتی یوسفی محفوظ است.
© کپی رایت موسسه مهاجرتی یوسفی (میهن گزین) 2021.
طراحی: کانون هنرپرداز